ERGO-MIYC Kış Trofesi yarışları devam ediyor

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 335 Görüntüleme

ERGO-MIYC Kış Trofesi yarışları devam ediyor

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün ERGO Sigorta ana sponsorluğunda düzenlediği 11. Kış Trofesi’nin 3 ayak yarışları 9-10 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. İlk gün yarışları sonrasında bir önceki yarışlarda dereceye giren ekiplere ödülleri düzenlenen tören ile verildi.
Toplam 6 ayaktan oluşacak trofenin 3. ayağı 8 Mart Cuma günü saat 17:00’de kayıtların kapanmasının ardından Cumartesi günü gerçekleşti. Marmaris Koy içinde yapılan yarışlara 33 tekne katıldı. Sabah saatlerinde başlayan yarışlarda ekipler 4 sınıfta mücadele ettiler.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından her sene düzenlenen ve 10 yılı geride bırakan Marmaris kış yarışlarına geçtiğimiz yıllara göre her sene katılım sayısı artmaya başladı. Düzenlediği yarışlarla yelkencilik sporuna önemli katkı sağlayan MIYC yarış komitesince planlanan yarışlarda ekipler kıyasıya mücadele ederek dereceye girmek için yarıştılar. Öte yandan yalnızca J-70 sınıfı teknelerin katılacağı J-70 Kupası içinde tekneler mücadele etti. 3 gün sürecek. Toplamda 9 yarış yapılması planlanan J-70 Kupası’nın Marmaris etabına katılan teknelerin ödül töreni ise Pazar gecesi yapılacak.
3. ayak yarışları sonrasında ise Marmaris Yat Kulübü bahçesinde bir gece düzenlendi. Gecede Marmaris’in tanınan Dj’lerinden Tufan Uysal ve şarkıcı Duygu Didi sahne aldı. Gecede 3 Şubat tarihinde düzenlenen 2 ci ayak yarışlarında dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. 2. Ayak yarışlarında dereceye giren ekipler şöyle sıralandı.
IRC 1
1.Sütlaç
2.Mersin Yelken Akademisi
3.Lemon
IRC 2
1-Fifty-Fifty Nissan
2-Symfony
3-Gökova 3
IRC 3
1-Kaykapaz-Kömürcüoğlu
2-İskorpit
3-Dawn
IRC 4
1-Boomerang
2-Blue Bird 2
3-Kaçamak

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir