Marmaris Elazığ İçin Tek Yürek Oldu

Marmaris Elazığ İçin Tek Yürek Oldu
Marmaris Elazığ İçin Tek Yürek Oldu

Marmarisliler Elazığ İçin Tek Yürek Oldu

Tüm Türkiye, Merkez üssü Elazığ olan ve çevre illerde de hissedilen 6.8 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Marmaris halkı da depremzedelere yardımcı olabilmek için adeta seferber oldu.

 

"Marmaris Turizminin Acı Kaybı" haberine buradan ulaşabilirsiniz

 

İki Günde Binlerce Malzeme Toplandı

Marmaris halkı, Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmek için tek yürek oldu. Marmaris Belediyesi’nin organize ettiği Elazığ'a yardım kampanyasında iki günde binlerce yardım malzemesi toplandı. İçlerinde gıda, kıyafet, battaniye gibi temel ihtiyaçların olduğu yardım kolileri Marmarisli vatandaşlar tarafından belediyeye getirildi. Yardıma çocuklar da kendilerince destek verdi. Çocuklar oyuncaklarını gönderirken, birçok vatandaşın da kendi yaptığı kolilerin üzerine ‘dualarımız sizinle’ yazması dikkat çekti.

Düzenlenen yardım kampanyasında iki gün içinde binlerce koli yardım malzemesi toplandı. Battaniye, yorgan, kışlık kıyafet, ayakkabı, gıda gibi yardım malzemeleri belediye ana binasında bulunan Zabıta Müdürlüğü’nde toplandı. Yardım malzemelerinin yanı sıra katalitik, elektrikli ısıtıcı da yardım malzemelerinin içinde yer aldı. Belediye vatandaşların getirdiği katalitiklerin tüplerini de alarak yardım malzemelerinin eksiksiz tamamlanmasına yardımcı oldu. Vatandaşların getirdikleri yardım malzemeleri, Elazığ deprem bölgesine koordineli bir şekilde gönderilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

 

Anında haberdar olmak için lütfen sitemize abone olun. Web sitemizin sağ üst bölümünden yada mobil uygulamadaki menüden "Kayıt Ol" seçeneğine tıklayarak abone olabilirsiniz.

Ayrıca,

video haber youtube aboneliği için: 

 https://www.youtube.com/channel/UCFDuUFohkd5c_UPkR1zXqfw

İnstagram: @marmarislifedergisi

twitter: @LifeofMarmaris

facebook: https://www.facebook.com/marmarislife

Pinterest: Marmaris Life