Ege’de Sağanak Yağış Uyarısı

  • Nisan 7, 2021
  • 0
  • 66 Görüntüleme

Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 Nisan hava durumu ile ilgili Ege Bölgesi‘ndeki illere saat verilerek uyarı yapıldı. Kıyı Ege’de bu akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınalı havanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan vatandaşlara kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına

Meteoloji Genel Müdürlüğü’nün Açıklamasına göre kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına da bekleniyor. Güneyli yönlerden; Marmara, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu doğrultuda ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bodrum'da Bahar Ralli İle Başladı

Ege Bölgesi’nde Sağanak Yağış

Ege Bölgesi akşam saatlerinde az bulutlu, kıyı kesimleri gece saatlerinde yer yer parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Kıyı kesimleri gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege kıyı kesimlerinde rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40 – 80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

Marmaris Life

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir