ECOFEST MARMARİS

  • Nisan 5, 2020
  • 0
  • 69 Görüntüleme
ECOFEST

ECOFEST MARMARİS

“MARMARİS İLERİ DÖNÜŞÜM”

Marmaris Belediyesi, üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesine yönelik ilk adımı ECOFEST MARMARİS ile atıyor. Konserler, seminerler,atölyeler, sergiler gibi birçok etkinliğin yer alacağı üç günlük festival, 11 Ekim Cuma günü Burunucu Parkı’nda başlıyor.

Marmaris Belediyesi’nin üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesinin farkındalık yaratmaya yönelik ilk ve en önemli adımı olan uluslararası ekoloji festivali ECOFEST MARMARİS, 11 – 13 Ekim tarihleri arasında Burunucu Macera Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Atık veya atıl bir malzemeyi, ona değer katarak geleceğin hizmetine sunmak anlamına gelen ‘ileri dönüşüm’ kavramından yola çıkarak ‘İleri Dönüşüyoruz’ sloganı ile hayata geçirilecek olan ECOFEST MARMARİS; çevre farkındalığını geliştirmeye yönelik yaratıcı ve coşkulu etkinlikler, ünlü sanatçılardan tematik konserler, stantlarda sergilenen geniş yelpazede ürünler ve anıtsal sanat eserleriyle konuklarını ağırlayacak.

UZUN SOLUKLU PROJE “ECOFEST”

Her yıl çapını genişleterek hayata geçirilmesi planlanan Festival, Marmaris’in sahip olduğu doğal zenginliklerin öne çıkarıldığı üretime dayalı yeni eko-destinasyonlar yaratılması; başlı başına bir destinasyon niteliğinde çok özel bir ekolojik köy inşa edilmesi ve belediye projelerinin ekolojik kriterler uyarınca hayata geçirilmesi gibi unsurlar içeren geniş çaplı ve uzun soluklu bir kent kimliği geliştirme projesinin ilk adımı ve vitrini niteliği taşıyor.

Bu yıl ilki yapılacak ECOFEST MARMARİS, üç gün boyunca dopdolu bir program sunulacak. Yoga ile başlayan etkinliklerde Yeşil Sahne Dinletileri & DJ performansları, Eco-Art Sergisi, Mini Ekolojik Pazar & Yerel Ürün Stantları, Seminer, Forum ve Atölyeler yer alacak. Ege yöresine özgü yerel lezzetlerin sunulacağı alanda çocuklar için de atölyeler düzenlenecek.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Sen Ağlama Efe’m!

SEBZELER EŞLİĞİNDE KONSER

Tamamen doğal malzemelerle yapılan ekolojik evde de çeşitli etkinliklerin düzenleneceği festivalde ünlü gruplar da sahne alacak. Cuma günü Anadolu’nun zengin müzik kültüründen beslenen efsane grupMoğollar’ın sahne alacağı festivalin ikinci gün konuğu ise sebzelerden yaptıkları müzik aletleri ile performans sergileyen TheVegetableOrchestraolacak. Patlıcan, salatalık, fasulye, havuç, pırasa, turp gibi sebzeleri izleyicilere sunacakları atölye ile müzik aletine çevirecek olan grubun konseri sırasında, artan sebzelerden yapılan çorba ikramında bulunulacak. Festivalin üçüncü gününde ise doğaçlamaya dayalı işaret dili ile müzik yapan İstanbul Soundpainting Orkestra;izleyicileri de müziğe dahil edeceği keyifli bir konser verecek.

MARMARİS “ECOFEST” İLK ADIM

Yeşil ve mavinin her tonunu barındıran Marmaris’in ekolojik özellikleriyle de dünyanın incisi olduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Köylerinde hala organik tarımın yapıldığı, dünyanın en kaliteli balının üretildiği, meyvenin dalından koparıp yenildiği Marmaris’te üretime ve ekolojiye dayalı bir kimlik oluşturmak için yola çıktık. ECOFEST’de bunun ilk adımı. Herkesi bu renkli festivale bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + seventeen =