Dünya Turizm Devi TUİ’den Marmaris Atağı

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 548 Görüntüleme
Dünya Turizm Devi TUİ'den Marmaris Atağı

Marmaris’in en gözde turizm tesislerinden biri olan ve Doğuş grubu tarafından işletilen D Resort Grand Azur Otel dünyanın en büyük turizm firmalarından TUI tarafından satın alınmak için masaya oturdular. Ekonomi alanında yayın yapan Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre Doğuş Holding sahibi Ferit Şahenk otelin şatışı ile ilgili TUİ yetkilileri ile görüşüyor. iki taraf anlaşırsa D Resort Grand Azur otel. TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş  tarafından satın alınacak.
Geçtiğimiz dönemde İspanya’daki otelini Meksikalılara, ABD’deki otelini ise Serdar Bilgili ve ortaklarına devreden Ferit Şahenk, şimdi de Marmaris’teki oteli D Resort Oteli devretmeye hazırlanıyor.
Şahenk’in sahibi olduğu D-Resort Grand Azur Oteli’ni dünyanın en büyük turizm şirketlerinden TUI alıyor. İki taraf anlaşırsa, Marmaris’teki oteli, TUI’ye bağlı TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş devralacak. TT Hotels, Türkiye’yi yakından tanıyan bir şirket. Şirketin portföyünde, Sorgun’daki Pagasos World Hotel, TUI Family Pscha Bay Hotel, TUI Fun & Sun Club Belek Hotel, TUI Day&Night Connected Club Hydros Hotel, TUI Magic Life Waterworld Hotel, Pegaos Club Hotel gibi 14 oteli var.
ABD ve İspanya’daki otellerini sattı
Ünlü İşinsanı Ferit Şahenk 2016’da 180 milyon euroya satın aldığı İspanya’nın başkenti Madrid’deki lüks otel Villa Magna’yı Meksikalı RLH Properties’e geçen yıl 210 milyon euroya satmıştı. Geçen hafta da Şahenk bir başka oteli olan Miami’deTommy Hilfiger ile ortak olduğu Raleigh Hotel’i 103 milyon dolara iş adamı Serdar Bilgili ve ABD’li ortağı SHVO’ya devretmişti. Garanti Bankası’ndaki yüzde 9.95’lik payını İspanyol ortağı BBVA’ya 3.3 milyar liraya satan Ferit Şahenk, İtalya ve İspanya’daki otellerinin satışı için de masaya oturmuştu.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir