Dünya Şampiyonu Koro Marmaris'te

Dünya Şampiyonu Koro Marmaris'te
Boğaziçi Gençlik Korosu Marmaris'te

Dünya Şampiyonu Koro Marmaris’te!

Coda Academy Marmaris sanat dünyasına çarpıcı bir etkinlikle giriş yapıyor. Ağustos ayında Makedonya’da gerçekleşen koro festivalinde dünya şampiyonluğu elde eden Boğaziçi Gençlik Korosu, Coda Academy organizasyonuyla Marmarislilerle buluşuyor.

Marmarisli Çocuk Koristler Şampiyonlarla Sahneye Çıkacak

Bünyesinde bulunan sanatçılarla tecrübeli sanatçılarla Marmaris sanat hayatına merhaba diyen Coda Academy, kalitesini ve vizyonunu Türkiye’nin dünyaca ünlü sanatçılarını Marmaris’e getirerek Marmarislilere sergiliyor adeta. CODA, çocuk koroları, çocuk orkestraları, bale ve bireysel eğitimlerle Marmaris’te sanata yenilikler ve farklı bir vizyon sağlayacak. Bünyesinde bulunan dereceler ve ödüller almış olan Coda Academy Çocuk Korosu da 28 Eylül Cumartesi günü Marmaris AKM’de sahne alacak olan dünya şampiyonu caz korosuyla aynı sahneyi alacak.

Şampiyon Koro Marmaris Armutalan Kültür Merkezi’nde Sahne Alacak

Boğaziçi Gençlik Korosu, 28 Eylül Cumartesi akşamı Armutalan Kültür Merkezinde Marmarislilerle buluşuyor.Ağustos ayında Kuzey Makedonya’da düzenlenen Ohrid Koro Coda Academy’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bu konserde koroya Coda Academy Çocuk Korosu da eşlik edecekBilet Satış Noktaları:
Biletix
CODA Cafe
Serin Kültür Kafe (AKM)
Netsel Marina AVM Helly Hansen mağazası
Ankara Sitesi Strada Cafe (Siteler)                                                                                                                  CODA Academy tlf: 0 252 412 1626

BOĞAZİÇİ GENÇLİK KOROSU

Edindiği sayısız başarı, yürüttüğü ve yer aldığı sıra dışı, yenilikçi projelerle Türkiye’de koro kültürünün yaygınlaşmasında öncü kabul edilen “Dünya Şampiyonu”​ Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde Şef​  Masis Aram Gözbek​ tarafından ​Eylül 2014​’te kurulmuştur. Ülkemizde koro müziği bilincinin daha da gelişmesi ve çok sesliliğin bir ortak değer haline gelmesi yolunda atılmış önemli bir adım olarak müzik hayatına başlayan ​Boğaziçi Gençlik Korosu​, 15-23 yaş arası gençlerden oluşan 45 kişilik dinamik kadrosuyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.  Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ve uluslararası arenada 100’den fazla konserin yanı sıra çeşitli festivallerde sahne alan koro, aynı zamanda da ​Boğaziçi Caz Korosu​yla birlikte başlattığı MAGMA korolarının da katılımıyla gittikçe büyüyen ​‘Benim Kitabım Senin Kitabın’ gibi çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de öncü olmayı ve toplumun bu alandaki farkındalığını artırmayı hedeflemektedir.                                                  

Boğaziçi Gençlik Korosu, 5. sezonunu tamamladığı 2019’un Ağustos ayında ilk yurt dışı deneyiminde,Kuzey Makedonya​'da düzenlenen​ Ohrid Koro Festivali​'nde, en iyi sahne performansı, birincilik ödülü ve gençlik koroları kategorisindeki kategori şampiyonluğuyla birlikte festivalin en iyi korosu seçilerek GRAND PRIX​ ödülüne layık görülmüştür.                                                                                Koro ayrıca bir bileşeni olduğu​ MAGMA Filarmoni Korosu bünyesinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şefleri, orkestraları ve müzik topluluklarıyla konser projelerini sürdürmektedir.             

 Ödülleri:

Grand Prix (Büyük Ödül) - Ohrid Koro Festivali 2019 . Gençlik Koroları Kategorisi - Kategori Birinciliği - Ohrid Koro Festivali 2019 . En İyi Sahne Performansı - Ohrid Koro Festivali 2019 . Müzikalite / Müzikal Dinamiklerde Başarı - 23. Türkiye Korolar Şenliği (2018) . Diksiyon, Artikülasyon, Anlaşılırlık Başarı - 23. Türkiye Korolar Şenliği (2018) . ​Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı Başarı - 4. İzmir Polifonik Korolar Şenliği (2018) . Saip Egüz Eseri Yorumlamada Başarı - 6. Sansev Uluslararası İstanbul Çok Sesli Korolar Festivali (2018) . ​Homojenlik, Entonasyon ve Koro Tınısında Başarı - 22. Türkiye Korolar Şenliği (2017) . Entonasyon ve Homojenlikte Başarı - 5. Sansev Uluslararası İstanbul Çok Sesli Korolar Festivali (2017) . Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı Başarı - 2. İzmir Polifonik Korolar Şenliği (2016)  . Caz / Ritmik Caz Yorumlamada Başarı - 21. Türkiye Korolar Şenliği (2016) . Atatürkçü Düşünce Derneği Özendirme Ödülü - 20. Türkiye Korolar Şenliği (2015) . Caz / Ritmik Caz Yorumlamada Başarı Ödülü - 20. Türkiye Korolar Şenliği (2015) . Entonasyon Ödülü - 3. Sansev Uluslararası İstanbul Çok Sesli Korolar Festivali (2015)              

Boğaziçi Gençlik Korosu​, şu sıralar yoğun konser ve festival programını sürdürmekte; bu dönem gerçekleştireceği ortak performanslar, sürpriz projeler ve katılmayı hedeflediği uluslararası festivaller için hazırlıklarına devam etmektedir.

 

Sitemizdeki "Başkan Oktay'dan turizm mesaisi. Doğudan Batıya 25 bin Km" haberine buradan ulaşabilirsiniz...