Dünya Şampiyonu İlk Türk Tavla Sporcusu Turnuva İçin Marmaris’e Geliyor

Dünya Şampiyonu İlk Türk Tavla Sporcusu Turnuva İçin Marmaris’e Geliyor
Dünya Şampiyonu İlk Türk Tavla Sporcusu Turnuva İçin Marmaris’e Geliyor

Dünya Şampiyonu İlk Türk Tavla Sporcusu Turnuva İçin Marmaris’e Geliyor

25-27 Ekim tarihleri arasında Marmaris’te yapılacak turnuva için Türkiye’nin ilk ve tek Dünya Şampiyonu ünvanlı tavla sporcusu Cihangir Çetinel Marmaris’e geliyor.

Türkiye Turnuvası 4. Etabı Marmaris’te

Türkiye Tavla Birliği tarafından 5 etap ve bir süper finalden oluşan turnuvanın dördüncü etabı 3.Marmaris Açık Modern Tavla Turnuvası 25-26-27 Ekim 2019 tarihinde İçmeler Aqua Hotel’de yapılacak. 2015 yılında Monte Carlo Dünya Modern Tavla Şampiyonasında ilk defa bir Türk şampiyon olarak tarih yazdı. Cihangir Çetinel Dünya Şampiyonu olan ilk ve tek tavla oyuncusu olarak Marmaris'teki turnuvaya katılıyor.

Marmaris’teki Birncilik Ödülü 20,000TL

3. Marmaris Açık Modern Tavla Turnuvasına yurtdışından 9, Türkiye’den 196 olmak üzere 205 yarışmacı katılıyor. Türkiye Tavla Birliği 2019 Turnuvası, Marmaris Tavla Derneği ‘nin yanı sıra Sakarya, İzmir, Bursa, Kıbrıs, İznik, Kocaeli, Bodrum, Edirne, Ankara tavla dernekleri tarafından organize ediliyor. Turnuva internet ortamında kura çekilerek “3 Yenilmeyen Elenmez” sistemiyle oynanmakta. Marmaris’te bu yıl 3.sü düzenlenen turnuvanın Marmaris etabının birincilik ödülü 20 bin, ikincilik ödülü 10 bin, üçüncülük ödülü 5 bin, dördüncü 2 bin 500, 5-6-7 ve sekizincilik ödülü 1500 ve son şans ödülü de 1500 olarak belirlendi.

Hedef 110 bin Lira Ödüllü Süper Final

Her etapta toplamda 45 bin TL ödül dağıtılırken büyük ödül Süper Final’e saklanmış. Turnuvanın son etabı Aralık ayında yapılacak 6. Etap “Süper Final”i. Tüm etaplar toplamında en iyi derece alan 64 sporcu Süper Final’de yarışacak. Aralık 2019 tarihinde yapılacak turnuvanın büyük ödülü ise tam 110 bin lira.Türkiye Tavla Birliği, yarışmacıların buradan alacakları ödüllerle 20 Ocak 2020’de KKTC’de yapılacak olan “1. TTB Uluslararası Kıbrıs Açık Tavla Turnuvası”na katılımlarını desteklemeyi amaç edinmiş.

Marmarisli Yarışmacılar Ödülleri Topluyor!

Organizasyonla ilgili bilgi aldığımız ve geçtiğimiz hafta “Marmaris 2. Altın Zar Tavla Turnuvası” şampiyonu, 2018 Türkiye Şampiyonu, Marmaris Tavla Derneği Başkanı Levent Postoğlu şunları söyledi:

“2015 yılında modern tavla ile tanıştık, son iki sene dernekleştik. Marmara Tavla Ve Gençlik Spor Kulübünü kurduk, bir çok turnuva ve sosyal yardımlaşma organizasyonları düzenledik. Elli kadar üyemiz var. Son beş yıldır her kış Marmaris’te liglerimiz devam ediyor. Kış aylarında aktivite ve sosyalleşme aracı olarak oynuyoruz. Bu kış 14 Kasım’da itibaren Uzunyalı, Yalı Beach Kafe’de liglerimize başlıyacağız. 2019 Sakarya etabı şampiyonu yine bizim derneğimizden Marmaris oyuncusu Ahmet Budak olmuştur. Başarılı bir şekilde sevdiğimiz oyunu dostlarımızla oynamaya devam ediyoruz. Organizasyonu Türkiye Tavla Birliği olarak düzenliyoruz. Biz ev sahibiyiz; Turnuva Otelimiz iki yıldır İçmeler Aqua Hotel. Herkes çok memnun hizmetten. Hatta şöyle diyebilirim, turnuvalar arasındaki en iyi otel olarak söyleniyor; ayrıca otel ön büro müdürümüz ve dernek yöneticimiz Tolga Şahiner’e de teşekkür ederiz. Bize bu otelde fırsat tanıdıkları için. Belediye Başkanımız Mehmet Oktay'a da derneğimize, turnuvalarımıza ve tavlaya verdiği destekler için özel teşekkür etmek isterim. Ayrıca bütün tavla severler için Marmaris’teki turnuva “Yaza veda turnuvası” olarak geçiyor.

 

Sitemizdeki " haberine buradan ulaşabilirsiniz...