2020 WRC Dünya Ralli Şampiyonası Yine Marmaris'te

2020 WRC Dünya Ralli Şampiyonası Yine Marmaris'te

WRC Dünya Şampiyonası Türkiye Ayağı Marmaris'te

FIA WRC Dünya Ralli Şampiyonası  2020 Takviminde Türkiye olarak 24-27 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te olacak.8 yıl aradan sonra 2 yıldır Marmaris’te düzenlenen FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye etabı yine Marmaris’te gerçekleşecek. 14 yarıştan oluşan 2020 takvimi, FIA Dünya Motorsporları Konseyi tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun resmi web sitesinde yapılan açıklamada Türkiye Rallisi’nin de takviminin 11’inci yarışı olarak 24-27 Eylül tarihlerinde Marmaris’te gerçekleştirileceği açıklandı. 

FIA Dünya Motorsporları Konseyi 2020 Takvimi


FIA Dünya Motorsporları Konseyi tarafından takvimde yapılan düzenlemeler sonucunda; İspanya, Korsika ve Avusturalya rallileri takvimden çıkarılırken, Kenya, Yeni Zellanda ve Japonya şampiyonaya yeni eklenen ülkeler oldu. Son iki yıldır başarılı organizasyonlarıyla kendisine özel bir yer edinmeyi başaran Türkiye Rallisi’nin ise takviminin 11’inci yarışı olarak 24-27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı.


Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı TOSFED resmi web sitesinde konuyla ilgili yaptığı açıklamada

“Dünya Ralli Şampiyonası’nı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük destekleriyle, geçtiğimiz yıl yeniden ülkemize kazandırmıştık. Geride bıraktığımız iki yıl boyunca da Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızın destekleriyle üst düzey organizasyonlar gerçekleştirdik. Bu organizasyonlarımız çatı kuruluşumuz olan Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ve yarışımıza katılan fabrika takımları ile sporculardan övgüler aldı. Bu sayede de opsiyon hakkımızı, kendi şartlarımızla kabul ettirdik ve bir kez daha ülkemizin gücünü tüm Dünya’ya göstermek, yurt dışındaki imajını güçlendirmek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız” dedi.

İki yıldır ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu olan Türkiye Rallisi, Marmaris’in eşsiz çam ormanları ve muhteşem denizinin güzelliği eşliğinde, bu yıl 12-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü pilotları ve binlerce turisti misafir eden organizasyon sayesinde ülkemizin kültürel ve doğal güzellikleri, 155 televizyon kanalı tarafından tüm Dünya’ya ulaştırıldı ve Marmaris bir kez daha Dünya Ralli Şampiyonası’nın en özel yarışlarından birisine sahne oldu.

2020 DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI TAKVİMİ


23-26 Ocak Monte Carlo Rallisi
13-16 Şubat İsveç Rallisi
12-15 Mart Meksika Rallisi 
16-19 Nisan Şili Rallisi
30 Nisan-03 Mayıs Arjantin Rallisi
21-24 Mayıs Portekiz Rallisi
04-07 Haziran İtalya Sardunya Rallisi
16-19 Temmuz Kenya Safari Rallisi
06-09 Ağustos Finlandiya Rallisi
03-06 Eylül Yeni Zellanda Rallisi
24-27 Eylül Türkiye Rallisi
15-18 Ekim Almanya Rallisi
29 Ekim-01 Kasım Büyük Britanya Rallisi
19-22 Kasım Japonya Rallisi
 

 

Sitemizdeki "Boğaziçi Gençlik Korosu Marmaris'te” haberine buradan ulaşabilirsiniz...