Devrim Akkaya ile Yoga Uzmanları İçin İçsel İnziva

  • Nisan 5, 2020
  • 0
  • 77 Görüntüleme
Devrim Akkaya

Devrim Akkaya ile Yoga Uzmanları için İçsel İnziva ve Sistemik Ritüeller-Kaz Dağları
(35 saat Yoga Alliance Sertifikası)

Tarih :25-29 Eylül 2019
Yer : Kaz Dağları , Hızır Kamp (http://www.hizirkamp.com)
Eğitim 25 Eylül saat 16.00’da başlayıp , 29 Eylül saat 11.00’de bitecektir.

Bu inzivanın pek çok araştırma konusu var. Eğitmen olarak yada insanlarla çalışanlar olarak rolümüz, kaynaklarımız, karşıdaki ile kurduğumuz bağ, deneyim ve bilgimizi paylaşırken attığımız ya da atamadığımız adımlarımızın altında nasıl sistemik dinamikler var.

Özellikle Yoga uzmanları ile çalışmak istememdeki amaç 15 yıldır yoga öğreten ve yüzlerce eğitmen yetiştiren biri olarak, tüm bu yolculuk sırasındaki deneyimimi ve gözlemlerimi daha merkezde kalarak nasıl iletebileceğimizi paylaşmak.

Hangi yoga uygulamasını neden seçiyoruz, bu uygulama bizim için kaynak mı oluyor yoksa kendimizden uzaklaşmak için mi yapıyoruz ?

Öğrenci ile kurduğumuz ilişkinin temelinde karşımızdaki kişinin iç bilgeliğine yeterince güvenip deneyimine destek oluyor muyuz? Yoksa karşımızdakini düzeltilecek ve değiştirilecek biri olarak mı görüyoruz ?
Sınırlarım nerde başlıyor nerde bitiyor? Dokunmak, konuşmak, izin almak…

Yaşam yolculuğumda Aile dizimi ve enerjetik perspektife , Çakralar ve Tao’nun 5 Element Dönüsünden sonra Somatik Deneyimleme aracılığı ile sinir sisteminin çalışma biçimini de ekledi. Daha doğrusu yaptığım çalışmaların ne olduğunu bilimsel perspektifte daha iyi anladım ve herbirimizin yaptığı ve sunduğu çalışmaların haftada birgün verdiğimiz bir yoga dersi bile olsa ne kadar kıymetli olduklarını.

Ardından son 2 senedir Almanya’da Daan van Kampenhout tarafından geliştirilmiş olan Sistemik Ritüeller (Systemic Ritual®) eğitimi ile perspektifime şamanizm ve doğanın kaynakları girdi.
Bu perspektifte dört yön çemberi ve mevsimlerin döngüsü gibi insan yaşamına dair en eski bilgeliği hayatıma ve uygulamalarıma harmanlama şansı buldum. Tüm bunlar eğitmen olarak kapsayıcılığımın gelişmesini sağladı. Hem kendi sınırlarımı daha kolay çizebildim hem de öğrencilerimin bilgeliğine saygım
arttı.
Size de bu perspektiften deneyimlerimi sunuyor olacağım. Sistemik Ritüeller eğitiminde öğrendiğim pek çok çember çalışacağız. Her gün düzenli yoga ve meditasyon yapacak ve qi pratiklerini de çalışmalarımıza katmayı deneyimleyeceğiz.

Eğitmenler olarak hepimizin bir süre durup doğadan ve birbirimizden beslenmesi lazım. Sadece alıcı olmayı deneyimlemek ( hatırlamak), ‘Yapma’, ‘Düzeltme’, ‘Değiştirme’ halinden çıkıp alana güvenip şifanın ‘Olma’ haline uyum sağlamak en önemli desteklerimiz olacak.

Bir eğitmenin görevi içsel yolculukta olan öğrenciye destekleri ile bağ kurma şansı sunmak ve kendi iç disiplini ile doğa ve yaşamla tekrar kurmayı hatırlatmak.Tabi ki öncesinde bunu bizim yapıyor olmamız ve kapsayıcılığımız genişletmiş olmamız gerekmekte.Bu gizemli yolculukta sizlerle buluşmak için çok heyecanlıyım.

Not: Bu inziva İleri Seviye bir inzivadır. Sadece yoga eğitmenlerine açıktır.
Aynı zamanda ‘Devrim Akkaya ile 300 saat İleri Seviye Yoga : Enerji Anatomisi ‘Programı’nın da bir modülüdür.

Katılımcılara 35 saatlik YACEP Yoga Alliance Sertifikası verilecektir

Not: Muhtemelen özel bir beslenme uyguluyor olacağız.Kamp öncesi sizi bilgilendireceğiz

Günlük Program

07:00-07.30 Meditasyon
07.30-08.00 Qi Pratikleri ( meditasyon sonrası Qi dengesi için özel bir seri öğretilecek her gün uygulanacak)

10:00-13.00 Sabah Uygulaması ( Yoga ve öteki sistemlerle kurduğu bağlar Teori -Pratik)
-Yoga ve Sinir Sistemi
-Yoga ve Meridyenler
-Yoga’ya Somatik Yaklaşım
-Yoga ve Elementler

16:00-19:00 Sistemik Ritüeller Çemberleri
-Bedenim ve Ben : Beden Hikayeme Somatik bir Yolculuk
-Kim Hoca Kim Öğrenci : Öz Kaynaklarla Buluşma
-Tao’nun Yin Yang Teorisi : Yoganın ve Yaşamın Eril Dişil Dengesi
-Yoga Dersi perspektifinde Dört yön çemberi ve Mevsimlerin döngüsü

Akşam buluşmaları öncesi rahatlama ve su kenarında düşünmeye ayrılmış zamanlar sizleri bekliyor olacak

Ücret : 2250 TL
Programda yerinizi ayırmak için 750 TL kapora yatırmanız gerekmektedir. Kalan ödemeyi Kalan ödemeyi 1 Eylül’e kadar tamamlayabilirsiniz.
Not: Kaporanın geri ödemesi yoktur. Başka bir programa aktarabilirsiniz
—————————————————————-
Programın ücretine konaklama ve ulaşım dahil değildir.
Konaklama ve ulaşım detayları için
http://www.hizirkamp.com/konaklama.html
—————————————————————-
.
KONAKLAMA

Konaklama için Hızır Kampı arayıp yerinizi ayıtmanız gerekmektedir ve ödemeyi direk onlara yapmanzı gerekmektedir.
http://www.hizirkamp.com

Kendi Çadırınız , Ağaç Evler, Taş ve Ahşap Evler gibi pek çok seçenek mevcuttur.

Bu gruba özel indirimli Konaklama Ücreti 4 gece 5 gün için kahvaltı , akşam yemeği dahil ; 2-3 kişilik

Ağaç evde konaklama : 700 TL
Taş yada Ahşap ev: 900 TL
Kendi çadırınızla gelirseniz : 500 TL

yoga@hizirkamp.com ‘a yazın.
Gsm: 0554 438 98 33

Ulaşım Seçenekleri için :
http://www.hizirkamp.com

kayıt ve bilgi için: devrimakkaya@hotmail.com

Sistemik Ritüeller (Systemic Ritual®) Nedir?

Daan van Kampenhout tarafından geliştirilmiş (Systemic Ritual®) aile dizimi veya şamanizme benzemekle beraber kendine has özellikleri, formları ve dinamikleri olan bir enerjetik çalışma sistemidir. Sistemik Ritüel’de, aile dizimi temsil etme yönteminin ve şifa cümlelerinin kullanımındaki etkilerini hala kullanırız. Yöntemin şamanik kökleri, davul sesi, devam eden dualar ve ritüelin hareketlerini yönlendiren yer planlarının ve sabit yapıların kullanımında kendilerini ortaya koymaktadır.

Systemic Ritual®’da genellikle bir aile diziminden olduğundan daha aktif temsilciler bulunur, örneğin: çemberler veya ata gruplarıyla çevrelenebilir. Vurgu, bir aile hikayesinin özünde veya arkaik yapısında belirli kesin ayrıntılardan daha fazladır. Bu, tüm katılımcıların konu olan bağlantısını güçlendirir. Deneyimler, Sistemik Ritüel’in insanların ve / veya atalarının ortak bir travma ya da zor bir geçmişi paylaştığı belirli hedef gruplar için özel olarak güçlü bir yöntem olduğunu göstermiştir.

Kütüphanenize eklemeniz için Önerilen Okuma Listesi

Beden Kayıt Tutar – A. Van Der Kolk
Kaplanı Uyandırmak – Ann Frederick, Peter A. Levine
Ataların Gözyaşları -Daan van Kampenhout
Seninle Başlamadı-Mark Wolynn
Vücudunuz Hayir Diyorsa: Duygusal Stresin Bedelleri-Gabor Maté
Ruhun Anatomisi -Caroline Myss
Çakralar -Anodea Judith

DEVRİM AKKAYA KİMDİR, HANGİ KAYNAKLARDAN BESLENİR?

Devrim, Yin Yoga konusunda Türkiye’deki sayılı uzmanlardan biri olmanın yanı sıra Aile Dizimi, Zen Terapi, Reiki , Somatik Deneyimleme ,EFT ,Çigong ve Tao’nun 5 Element Döngüsü aracılığı ile yoganın enerji alanındaki etkilerini hayatında araştırıyor.

Paul Grilley ile 9 senedir Yin Yoga eğitimleri alan Devrim, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde Yin Yoga workshopları ve eğitimleri yaparak Yin Yoga’nın tanınırlığına katkıda bulundu. Yin Yoga Hocalık Eğitimleri vermenin yanısıra Enerji Anatomisi başlığı altında ; Çakralar, Meridyenler , Fasya , 5 Element Teorisi başlıkları altında ileri seviye programlar düzenlemekte ve yeni hocalar yetiştirtirmektedir.Teoriyi hikayelendirerek aktarmak ve ardından Çakra Dizimleri, 5 Element Dizimleri ve Organ Dizimleri ile enerjetik boyutunu araştırmak sunduğu tüm eğitimlerin temelidir.

Bali’de dünyaca ünlü çakra uzmanı Anodea Judith ile’Çakraların Psikolojisi’ eğitimini tamamlayan Devrim, Çakralar konusunda en büyük uzmanlardan biri olan Caroline Myss ile İspanya’da bu yaz beraber çalışma imkanı bulmuştur. Caroline’in eşsiz bilgisi ve enerji istemlerine yaklaşımı Devrim’i derinden etkilemiştir.

Farkı sistemlerden oluşturduğu Türkiye’deki en kapsamlı Çakra Eğitimlerini veriyor. Eğitimlerini ve derslerini İstanbul Harbiye’de henüz açmış olduğu kendi stüdyosu, Studio MasterClass ‘ta yapmaktadır. Devrim, yoganın enerji boyutuna ve kişisel keşfin sonsuz heyecanına tutkuyla bağlı bir eğitmendir.

Tayland’da Tevia Fang ile katıldığı ChiGong Hocalık Eğitimi ile Tao’nun enerjiye bakış açısını deneyimledi.

Aynı zamanda bir fizikçi olan ve dünyadaki en ünlü masterlardan bir olan Dr.Jwing Ming Yang ile Amerika’da katıldığı QiGong ve İnsanın Enerji Sistemi eğitimini enerjiye bilimsel yaklaşımı ve kadim tao bilgisini derinleştirmiştir.

Boğaziçi ve Bilgi Üniversiteler ortaklığı ile düzenlenen Peter Levine’nin çalışmalarına dayalı olan Somatik Deneyimleme eğitiminde ikinci senesini tamamlamıştır. Sinir sistemi ve somatik yaklaşımlar hem kadın olarak yaşamını hem de yoga öğreticisi olalar insanlarla çalışma biçimini çok etkilemiştir.

Almanya’da Daan Van Kampenhout ile 2 yıl sürecek olan Şamanizm ve Aile Dizimi çalışmasının bir harmanı olan Sistemik Ritüeller Eğitimi’ne devam etmektedir. Masallar, mitoloji ve hikaye anlatıcılığı ile ilgili araştırmaları devam eden Devrim, kısa öyküler ve denemeler yazıyor.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 13 =