Datça Badem Çiçeği Festivali’ne Bekleniyorsunuz!

  • Nisan 2, 2020
Datça Badem Çiçeği Festivali

Datça Badem Çiçeği Festivali’nde Muhteşem Görsel Şölen

Datça Badem Çiçeği Festivali’ne bekleniyorsunuz! Badem çiçeklerinin açışı ile, beyazın ve pembenin tüm tonlarına ev sahipliği yapacak muhteşem güzellikte bir görsel bir şölen bu festivalde sizi bekliyor.
2018 yılında ilk kez düzenlenen festival, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırlamıştı. Datça Badem Çiçeği Festivali  bu yıl ikinci kez 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Datça Yarımadası’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra yerel kültürü ve tarihinin de ziyaretçilerle paylaşıldığı bu festivale hepiniz davetlisiniz…

Datça bademinin özelliği niceliğinde değil, niteliğinde. Türkiye badem üretiminin ’unu karşılayan Datça’da tespit edilebilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademi tamamen sulu tarım ile üretilen en iri Amerikan bademinden bile yaklaşık 0- 40 oranında daha iri, ağır ve lezzetli.
Datça’daki badem ağaçları, Ocak – Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları. Datça Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu harika zamanına tanıklık etmek ve  şehirden biraz uzaklaşıp nefes almak için bulunmaz bir fırsat. Doğaya dönüp Ege ile Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın en özel lezzetlerini deneyimlemek ve farklı atölyelerde hoş vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmek için bu festivali kaçırmayın.

Datça Badem Çiçeği Festivali Kapsamında Bir Çok Etkinliklere De Katılabilirsiniz

Datça Badem Çiçeği Festivali kapsamında bir çok etkinlik düzenleniyor. Datça merkezinde, Palamutbükü ve Hızırşah panayır alanlarındaki el emeği ürünler ve hediyelik eşya stantları, badem ürünleri ve yöresel yemek satışları, çocuk ve yetişkinlere yönelik renkli ve yaratıcı atölyeler, Datça’ya özgü dans gösterileri ve sahne performanslarıyla üç gün sürecek olan festival ziyaretçilere çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.