Daily Express: Türkiye ‘Güvenli Liste’den Çıkarılabilir

  • Ağustos 19, 2020
  • 0
  • 242 Görüntüleme

Sıra Türkiye Ve Hırvatistan’da Mı?

İngiltere Hükümeti, İspanya’dan sonra Fransa, Hollanda, Monako ve Malta, Turks ve Caicos Adaları’nı güvenli listeden çıkardı. Adı geçen ülkelerden geleceklerin 14 gün karantinaya alınacağı açıklandı. Bu arada aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerin güvenli listeden çıkarılacağı yönündeki beklentiler de arttı. İngiliz gazetesi Daily Expres’te yayınlanan bir haberde, “Türkiye ve Hırvatistan’a seyahat etmek güvenli mi?” sorusu ele alındı. İngiltere güvenli ülkeler listesi nden Türkiye ve Hırvatistan çıkarılabilir.

“Muhtemelen Listeden Çıkarılabilirler”

Myriam Toua imzasını taşıyan haberde, “Muhtemelen hem Hırvatistan hem de Türkiye güvenli seyahat listesinden çıkarılabilir” denilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye ve Hırvatistan da dahil olmak üzere bir dizi ülke birkaç hafta önce Hükümetin ‘hava köprüleri’ listesine eklendi. ‘Hava köprüleri’ listesi, İngilizlerin seyahat etmeleri durumunda, vardıklarında veya Birleşik Krallık’a döndüklerinde belirli bir süre karantina altına almaya ihtiyaç duymayacakları ülkeleri içerir. Ancak, ilgili ülkelerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle o zamandan beri bir dizi ülke listeden çıkarıldı ve bu da sıranın Türkiye ve Hırvatistan olacağı korkusuna yol açtı.Henüz hiçbir şey teyit edilmemiş olsa da, muhtemelen hem Hırvatistan hem de Türkiye, İngiltere güvenli ülkeler seyahat listesi nden çıkarılabilir. Tatilin sıcak noktalarına zaten uçmuş olan binlerce İngiliz, geri döndüklerinde iki haftalık bir karantina dönemiyle karşı karşıya kalabilir.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Kaymakamı Aksoy’un  19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vaka Sayısında Temmuz’a Göre Artış Var

Yazıda, Türkiye’deki koronavirüs vakalarının seyri hakkında ise şu sözlere yer verildi: “16 Ağustos Pazar günü Türkiye, 21 Haziran’dan bu yana en yüksek koronavirüs vakasını kaydetti, çünkü 1.256 kişi pozitif çıktı ve ölü sayısı 21 arttı. Şu anda 100.000 Türk için yüzde 18,5 enfeksiyon varken, Temmuz ayında kaydedilen 15,8’e göre önemli bir artış.”

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir