12.8 C
Muğla
Nisan 8, 2020
HABER Kültür- Sanat

Cumhuriyet Bayramı Konseri – MAKSAD Oda Orkestrası Topluluğu

Cumhuriyet Bayramı Konseri – MAKSAD Oda Orkestrası Topluluğu

MAKSAD(Marmaris Kültür ve Sanat Derneği) Oda Müziği Topluluğu, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıl dönümünü Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türkülerden oluşan konserle kutladı.
A.Ü. Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinden Soprano Doç. Dr. Demet Gürhan ve Piyanist Doç. Dr. Güler Demirova Györffy’nin hazırladıkları programa MAKSAD Oda Müziği Topluluğu da eşlik etti. 300’e yakın konuğun katıldığı konseri Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’da izledi.
MAKSAD yaptığı açıklamada: ” Cumhuriyet Bayramımızı, Ata’mızın bu toprakların insanlarının kültürel kaynaklarını evrensel değerlerle harmanlama çabasına uygun bir şekilde kutlamak istedik. Cumhuriyetimizin kazanımlarını yaşatma ve geliştirme adına ufak ama önemli olarak gördüğümüz bu konserin gerçekleşmesi maksadıyla önemli destekler sunan başta Marmaris Belediyesi Başkanı sayın Mehmet Oktay olmak üzere Marmaris Belediyesine ve konserimizde bizleri yalnız bırakmayan siz sanatsever dostlarımıza şükranlarımızı sunarız” sözlerine yer verdi.

25 Ekim Cuma Akşamı Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi’nde “Cumhuriyet Bayramı Konseri” adıyla düzenlenen konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerden oluşan bir seçki Klasik Batı Müziği formunda sunuldu.
Seçkiyi seslendirenler;
Soprano Doç. Dr. Demet Gürhan ve
Piyanist Doç. Dr. Güler Demirova Györffy’e
Dr. Samir Gülahmedov yönetiminde MAKSAD Oda Müziği Topluluğu

İlginizi Çekebilir

Marmaris Kaymakamı AKSOY’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Admin

Ortaca’da yılın annesine hediye

Admin

Marmaris Çocuk Tiyatrosu Maskot İle Güldüler

Admin

Yorum Yap