Boğaziçi Gençlik Korosu Konserine Büyük İlgi

Boğaziçi Gençlik Korosu Konserine Büyük İlgi
Boğaziçi Gençlik Korosu

İlk Konser BGK'dan

Coda Academy'nin ev sahipliğinde, Ağustos ayında Kuzey Makedonya'da düzenlenen Ohrid Koro Festivali'nde en iyi sahne performansı, birincilik ödülü ve katagori şampiyonluğuyla birlikte festivalin en iyi korosu seçilerek GRANDPRİX ödülüne layık görülen Boğaziçi Gençlik Korosu'nun festival sonrası ilk konserini Marmaris'te gerçekleştirdi.

Marmaris Çocuk Korosu'da Sahne Aldı

Konser öncesi Coda Academy Marmaris Çocuk Korosu Aydan Genç yönetiminde sahneye çıktı. Koroya piyanoda Lale Gülahmedova eşlik etti. Boğaziçi Gençlik Korosu öncesinde pırıl pırıl genç arkadaşlarımızın vediği konser, salonda bulunan herkesi büyüledi ve geleceğimizin emin ellerde olduğunun teminatını bizlere bir kez daha hissettirdiler.

Şef Masis Aram Gözbek Yönetiminde Muhteşem Dakikalar

Coda Academy Marmaris Çocuk Korosundan sonra repertuvarlarında yer alan yerli ve yabancı bestecilerin toplamda 17 dünya müziklerini yorumlayan Boğaziçi Gençlik Korosu, Şef Öasis Aram Gözbek yönetiminde bizlere muhteşem dakikalar yaşattı.Finali Coda Academy Marmaris Çocuk Korosu ile beraber yapan Boğaziçi Gençlik Korosu, Ali Kocatepe'nin bestesi "Mavi Gezegen" ile sonlandırdı.

Bitmesini hiç istemediğimiz bu konserde dakikalarca ayakta alkışlanan gençlerimizle bir kez daha gurur duyduk. 

 

Sitemizdeki "1. Marmaris Anne Bebek Şenliği Düzenleniyor” haberine buradan ulaşabilirsiniz...