Çocuk İstismarına Hayır

Çocuk İstismarına Hayır
Çocuk İstismarı Bilinçlendirme Semineri

 Çocuk İstismarı Bilinçlendirme Semineri

 

“Muğla ile genelindeki çocuk istismarı bütün yönleri ile tartışmaya açılıyor”. Türkiye’nin temel sorunlarından biri olan çocuk istismarı Muğla’da da can alıcı bir problem olarak karşımıza çıkmakta. Çevremizde yaşanan çoğu zamanda farkına bile varmadığımız çocuk istismarı  “Kusursuz Anne” tarafından yapılan bir seminer ile tartışmaya açılıyor.Seminerde konunun uzmanları tarafından çocuk istismarına ilişkin sunumlar gerçekleştirilecek.

Konunun bütün taraflarının katılacağı seminerde Muğla Emniyeti, ellerindeki istatistiki verileri paylaşacak. Çocuk istismarı konusunda izlenen emniyet süreci konusunda bilgi verecek. Rehber ve Psikolojik Danışman Tuğba Korkmaz, mahremiyet eğitimi ve kişisel sınırlara saygı konusundaki çalışmalarını izleyiciler aktaracak.

Psikolog Merve Tombul, ergenlik dönemini anlatacak ve cinsel istismara uğrayan çocukların başlarına gelenleri neden anlatmadıklarını ya da anlatamadıklarını bilimsel çerçevesi ile sunacak.

Avukat Berna Vildan Şener cinsel istismarın Türk hukuk sistemi içerisindeki yeri, suçlarla mücadele ve sonrasını anlatacak.

Sosyolog Zuhal Güven, kültür, örf ve adetlerin cinsel iletişim ve gelişim üzerindeki etkilerini örneklerle sunacak.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çocuk Hakları Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sergender Sezer, Muğla genelinde çocuk istismarına yönelik istatistikleri paylaşacak ve bugünkü durumu anlatacak.

 Başak …  yaşanmış öyküsünü katılımcılarla paylaşacak.

 “Kusursuz Anne” tarafından organize edilen Muğla’da Çocuk İstismarı Semineri    2 Kasım tarihinde saat 14.00 de gerçekleştirilecek

Seminer ücretsiz bütün izleyicilere açık olacak.