Cildinizi Genç Tutmanın Gizli Sırrı.

  • Nisan 3, 2020
Cildinizi Genç Tutmanın Gizli Sırrı.

Özellikle kadınlar başta olmak üzere birçok kişi yaşlılık ve yüzündeki buruşukluk korkusu ile tıbbi müdahaleler veya farklı maddeler kullanarak cildin güzelliğini yitirmemek için maskeler kullanılır. Oysaki para harcamadan da kendiniz evde doğal bitkisel yöntemlerle yaşlanma karşıtı çok özel maskeler yapabilirsiniz. Yaşlanmayı durdurabilir, yada daha taze bir cildi daha ileri yaşlara taşıyabilirsiniz. Cildinizin yaşlanmasını durdurmak için hazırlayacağınız bu maskeleri ise pazarlarda bulunan mevcut ürünler ve doğal bitkisel ürünlerle kendiniz yapabilirsiniz. Daha çok bayanlar bu gibi bakım özelliklerini dikkate alarak yaşlanma karşıtı cilt maskeleri yaparak kendilerini güzel hissetmelerini sağlayabilirler.
Yaşlanma Karşıtı Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?
Muz, yoğurt ve bal ile doğal karışımlar yüz maskeleri için çok güzel bir karışımdır. Muzdaki A ve E vitaminleri ile yüzdeki cilt kırışıklıkları ile mücadele etmeye yardımcı eder. Saf organik bal birçok vitamin, kalsiyum,  potasyum, demir ve magnezyum gibi birçok minerali içerir. Aynı zamanda anti bakteriyel bir üründür. Ciltte derinlemesine temizlik sağlar.
Bu karışımın nasıl yapıldığına bakalım.
•Kabuğu soyulmuş muz bir kase içine koyulur ve ezilerek püre haline gelir.
•Kasenin içine çeyrek kap yoğurt konularak ve 2 yemek kaşığı bal eklenerek karıştırılır.
•Yüz önce yıkadıktan sonra karışım yüze ve boyuna iyice eşit olarak uygulanır.
•Maske yüze sürüldükten sonra 20 dakika yüzde kalmalıdır. Sonrasında ise bol suyla iyice yıkanıp temizlenerek durulanmalıdır. Cilt bu uygulamayla daha tazelenmiş ve parlak görünür.
•Bu uygulamadan başarılı bir sonuç almak için maskeyi uygulamadan önce yüzü temiz bir şekilde yıkamalı ve yıkarken bitki özlü bir sabun kullanmalıdır. Ardından yumuşak bir havluyla yüz nazikçe bir şekilde kurulanmalıdır.
Çizgileri Kırışıkları Azaltmak İçin Hindistan Cevizi Tedavisi
Genç kadınlar zaman geçmeden çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için geç kalmamalı bundan dolayı Hindistan cevizi tedavi doğal yöntemlerin başında gelir. Yalnız içerisinde konserve sütleri ve koruyucular kullanmayın. Hindistan cevizini bir kapta döverek yüzde 10 dakika bir zaman diliminde bekletilmelidir.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.