CHP Bodrum’da Ahmet Aras ile devam edecek

  • Nisan 3, 2020
CHP Bodrum’da Ahmet Aras ile devam edecek

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın İl Seçim Kurulu tarafından adaylığının düşürülmesinin ardından CHP genel merkezi tarafından yeni başkan adayı olarak Ahmet Aras’ın ismi açıklandı.
CHP Muğla İl Başkanı Ahmet Zeybekoğlu partisinin Bodrum Belediye Başkan Adayının Ahmet Aras olduğunu açıkladı.
Geçtiğimiz haftasonu İl Seçim Kuruluna yapılan itirazlar sonrasında İl Seçim Kurulu tarafından CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı düşürülmüştü. Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itirazında reddedilmesinin ardından Genel Merkez tarafından yeni bir aday açıklanacağı ifade edilmişti. CHP Bodrum’da yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni başkan adayı olarak turizmci Ahmet Aras’ın ismi açıklandı. CHP Bodrum Belediye Başkan aday adaylarından olan Aras’ın isminin açıklanması partide büyük sevinç yaşattı. CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, aday adaylığı süresince Bodrum halkının beğenisini toplamış ve projeleriyle büyük dikkat çekmişti.
“Kılıçtaroğlu karar verdi”
Edinilen bilgilere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu dün yaptığı seçim çalışmaları sonrasında tüm gece kurmayları ile bir araya gelerek durumu değerlendirdi. Daha önce Bodrum Belediye Başkanı Aday adayları arasında yapılan değerlendirme sonrasında Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Ahmet Aras isminde karar verdi. Ahmet Aras’ın CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması sonrasında adaylık durumu CHP İL Başkanı Ahmet Zeybekoğlu tarafından İL Seçim kuruluna bildirildi.
Ahmet Aras kimdir?
1970 yılında Bodrum’da doğan Ahmet Aras 48 yaşında. İlk ve ortaokul eğitimini Bodrum’da tamamlayan Aras, İzmir Askeri lise ve Kara Harp Okulundan mezun. Türk Silahlı Kuvvetlerinde 30 yıl görev yapan Aras, 5 yıl önce yarbay rütbesiyle emekli oldu. Turizmci olan Ahmet Aras 2 kız çocuğu babası ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.