Çevreye Zarar Veren De Koruyan Da İnsan!

  • Haziran 5, 2020
  • 0
  • 199 Görüntüleme

Marmaris Kaymakamı Aksoy’un Dünya Çevre Günü Mesajı

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy,  “ 5 Haziran Dünya Çevre Günü ” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çevreye zarar veren de çevreyi koruyan ve geliştiren de insandır” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aksoy’un mesajının tamamında ise şu sözler yer aldı:  “İnsanoğlu, doğal çevrimi tamamlayan, hem de doğal çevreyi en çok etkileyen bir varlıktır. Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda gösterilen çabaların amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır. Çevreye zarar veren de çevreyi koruyan ve geliştiren de insandır.

Ortak Tavır Alınmalı

Yaşanabilir bir çevre, tüm değerleriyle korunması gereken bir bütündür. Üretimden tüketime kadar olan her evrede, çevreye duyarlı olmak, her türlü tedbiri almak zorundayız. Doğamızın yaşanabilir olarak kalması ve daha sağlıklı yaşayabilmek için, sürdürülebilir bir çevre anlayışı planlamasında, toplumun her noktasındaki bireyin, sosyal sorumluluklarında üzerine düşeni özverili bir şekilde yerine getirmesini sağlamalıyız. Çevre adına atılacak her adımda kurallara uygun davranılmasının yanında, ortak bir tavır alınması, gerekli bilinçlendirmelerin sağlanması yönünde, ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılması da büyük önem arz etmektedir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Selimiye Yaşayanı İsteklerini Anlattı

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kişi ve kuruluşların çevreye karşı göstermiş oldukları duyarlılığın daha da gelişmesi ve yapılacak etkinliklerle çevre bilincinin daha da artması temennisiyle, tüm halkımızın ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + one =