17.5 C
Muğla
Nisan 6, 2020
Çevre HABER

Çeşmesiz tarihi “Marmaris Çeşme Meydanı” çeşmesine kavuşuyor!

Marmaris Çeşmesine Tekrar Kavuşuyor

Çeşmesiz tarihi Marmaris Çeşme Meydanı çeşmesine kavuşuyor!

Seçim öncesinde vatandaşa ‘Marmaris çeşmesine kavuşacak” sözü veren Belediye Başkanı Mehmet Oktay bu sözünü tuttu. Marmaris Çeşme Meydanı, adını aldığı çeşmesine kavuşmak için gün sayıyor.

Şehrin tarihi Kale Evleri’ne giriş kapısı niteliğinde olan ve tarihi Eski (İbrahimağa) Cami’nin önünde yer alan çeşme, 2016 yılında bölgede yürütülen altyapı çalışmaları sırasında kaldırılmış; tepkilere rağmen yerine süs havuzu yapılmıştı.

Vatandaşlardan gelen talep üzerine seçim öncesinde “Marmaris çeşmesine kavuşacak” vaadinde bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay bu sözünü tuttu. Başkan Oktay’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü’nün bölgedeki çalışmaları başladı ve ilk olarak mevcut havuz kaldırıldı. Fen İşleri Müdür Vekili Yusuf Gök, eski mimarisine uygun çeşmenin önümüzdeki günlerde yerine konulacağını belirtti.

MARMARİS’İN HAFIZASI

Konuyla ilgili açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çeşme Meydanı ile ilgili seçim öncesinde eskiye döneceğine dair söz verdiğini hatırlatarak, “Burası yüzyıllardır Çeşme Meydanı olarak bilinen ve Marmaris’in hafızası sayılabilecek bir yer. Hatta adres tarif edilirken bile ‘Çeşme Meydanı’ olarak sıkça kullanılır. Bu nedenle burada havuz olması doğru değildi. İlçemizin en önemli tarihi varlıklarından birisi olan ve “Eski Cami” adıyla bilinen “İbrahim Ağa Cami”nin dokusuna uygun olarak yapılacak çeşme çok yakında meydandaki yerini alacak” diye konuştu.

Marmaris Çeşmesine Tekrar KavuşuyorMarmaris Çeşmesine Tekrar KavuşuyorMarmaris Çeşmesine Tekrar KavuşuyorAnında haberdar olmak için lütfen sitemize abone olun. Web sitemizin sağ üst bölümünden yada mobil uygulamadaki menüden “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayarak abone olabilirsiniz.

Ayrıca,

video haber youtube aboneliği için:

https://www.youtube.com/channel/UCFDuUFohkd5c_UPkR1zXqfw

İnstagram: @marmarislifedergisi

twitter: @LifeofMarmaris

facebook: https://www.facebook.com/marmarislife

Pinterest: Marmaris Life

 

İlginizi Çekebilir

ECOFEST Marmaris Bugün Başlıyor

Admin

Dünya Turizm Devi TUİ’den Marmaris Atağı

Admin

Başkan Gürün’den Marmaris’e teşekkür ziyareti

Admin

Yorum Yap