Campus Cup 2019 sona erdi

  • Nisan 4, 2020

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından Nurolbank ana sponsorlugunda Marmaris koy içinde düzenlenen Üniversiteler arası Campus Cup yelken yarışları tamamlandı. 24 Üniversiteden 35 takım ve 350 katılımcının mücadele ettiği 11. Campus Cup Yelken yarışları 15-17 Mart tarihleri arasında düzenlendi. 6 sınıfta yapılan yarışlar sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesinden Mersin Yelken Akademisi IRC 1 sınıfında şampiyonluğu alırken, Overall sonuçlarına göre Filo 1’de İstanbul Teknik Üniversitesinden Mersin Yelken Akademisi, Filo 2 de ise Bahçeşehir Üniversitesinden M2 ekibi birincilik kupasını kaldırdı.
11 yıldır Marmaris UluslararasıYat Kulübü tarafından düzenlenen Üniversiteler arası Campus Cup yelken yarışları hafta sonu üniversiteli yelken tutkunlarını bir araya getirdi.  24 Üniversite, 35 Takım ve 350 yelkenci iki gün boyunca Marmaris’te kupa için yarıştılar. Nurolbank ana sponsorlugun da gerçekleşen yarışlarda İTÜ, ODTÜ ve Piri Reis üniversiteleri 3 er takımla mücadele ettiler. Nurolbank Campus Cup yarışlarına Ege, İTU, Yaşar, MEF, Piri Reis, Doğuş, Yıldız Teknik, Nişantaşı, Yeditepe, ODTÜ, Bahçeşehir, Bilgi, Beykent, Hacettepe, Koç, İYTE, Kadir Has, Dokuz Eylül, Kocaeli, Boğaziçi, Sabancı, İstanbul Cerrahpaşa, Başkent, İstanbul üniversiteleri katıldı.

Marmaris koy içinde gerçekleşen yarışlar sonrasında dereceye giren ekiplere ödülleri Marmaris Uluslararası Yat Kulübünün bahçesinde düzenlenen törende verildi. Müzik direktörlüğünü Tufan Uysal’ın yaptığı törene Nurolbank CEO’su Özgür Altuntaş, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, MIYC Başkanı İhsan Kalaycı ve yarışçılar katıldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “Üniversiteli gençleri böyle bir organizasyonda bir araya getirmek çok güzel bir çalışma. Akademik kariyer yapan yelken tutkunları bu yarışlarla spora geri dönüyor. Aynı zamanda da yelkene merak duyan arkadaşlarını da bu yelken sporu ile yeni denizciler kazandırıyorlar. Bu bize büyük keyif veriyor. Bu yarışın uluslararası boyuta ulaşması için bizde gereken desteği vermeye hazırız” dedi
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Başkanı İhsan Kalaycı ise yıl önce 5 takım ile başlayan yarışın bugün 35 takıma ulaştığını belirterek “Campus Cup’a ilk başladığımızda yarışan ekipleri kendi teknelerimizde misafir ettik. Daha sonra gelişmelerde üniversitelerimizden gelen takımlara tekne vermeye başladık. 11 yılda şimdi 35 takım oldu. Bundan sonra bu yarışa katılım sayısı her sene artacaktır ve daha çok üniversite takımlarının katılması gerçekleşecektir.  Hedefimiz ilerleyen dönemde yurtdışından da üniversitelerin katılımını sağlayarak uluslararası seviyede bir yelken yarışı olması için gereken tüm girişimlerimizi yaparak geleneksel bir hale getireceğiz” dedi.
Konuşmalar sonrasında dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. IRC 1 Sınıfında dereceye giren ekiplere ödülleri Nurolbank CEO’su Özgür Altuntaş tarafından verilirken Overall sonuçlarında dereceye giren ekiplere kupalarını Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak verdi. İstanbul Teknik Üniversitesi yarışlarda 5 kupa alarak en çok kupa alan Üniversite oldu.
Yapılan yarışlar sonrasındaki değerlendirmelere göre dereceye giren ekipler ve üniversiteler şöyle sıralandı.

Overall Filo 1
1-iTÜ –Mersin Yelken Akademisi
2-Bilgi Üniversitesi –Orsa Cheese Sailing
3-Yaşar Üniversitesi –Lemon

Overall Filo 2 
1-Bahçeşehir Üniversitesi –M2
2-İstanbul Üniversitesi –Clavella
3-İTÜ -Dönence

IRC 1 Sınıfı
1-İTÜ -Mersin Yelken Akademisi
2-Yaşar Üniversitesi -Lemon
3- Piri Reis Üniversitesi -Atlantis X

IRC 2 Sınıfı
1-Doğuş Üniversitesi -Fifty Fifty
2-ODTÜ -Cape Horn
3-Bahçeşehir Üniversitesi –Feroun

IRC 3 Sınıfı
1-Bilgi Üniversitesi –Orsa Cheese Sailing
2-Beykent Üniversitesi –Stormy
3-Koç Üniversitesi –Soprano

IRC 4 Sınıfı
1-İTÜ –Dönence
2-İTÜ -Mınx Hedef Yelken
3-Boğaziçi Üniversitesi –Papirüs

IRC 5 Sınıfı 
1-Bahçeşehir Üniversitesi –M2
2-İstanbul Üniversitesi –Clavella
3-Piri Reis Üniversitesi – Monkey Mıschief

Destek Sınıfı
1-ODTÜ – Nora
2-ODTÜ -Aruna
3-Başkent Üniversitesi –Princess

MIYC Nurolbank Campus Cup 2019 Yelken Yarışları ödül töreni fotoğrafları için linke tıklayabilirsiniz 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.