Burunlarından fitil fitil getireceğiz

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 337 Görüntüleme
Burunlarından fitil fitil getireceğiz

Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Muğla’da bir dizi ziyarette bulunan ve Miting düzenleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Marmaris’te Atatürk meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Marmaris Atatürk meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Soylu son yıllarda yapılan operasyonlarla PKK’ya büyük darbe vurduklarını ifade ederek “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Doğu ve Güneydoğu’daki 13-14 yaşındaki kızlarımızı analarının kucağından alıp dağa getirip o hayvan Murat Karayılan’a, hayvan Cemil Bayık’a masa mezesi yapıp tecavüz ettiren, taciz ettirenlerin burnundan fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun” dedi.
Marmaris’te düzenlenen mitinge AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Ak Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bodrumdan helikopter ile Marmaris’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partililerin yoğun ilgisi arasında miting alanına geldi. Parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini belirterek başladığı konuşmasında, şunları söyledi; “Bu memleket büyük bir memleket ve bu millet büyük bir millet. Ama son 7 yıldır bu memleket gelişmesin diye, bu memleket hiç sevincini yaşamasın hep kursağında kalsın, bu ülke hiç özgür olmasın, bu ülke bağımsız olmasın, bu ülke ayaklarının üzerinde durmasın diye on yıllardır saldırıyorlar. Türkiye’nin ilerlemesini, yükselmesini istemediler. Faiz oranlarını çıkardıkları zaman Türkiye’de faiz oranları 3,5-4’tü. Hele bugünden bakınca bu faizin anlamını hepimiz biliyoruz. Türkiye 100 milyar dolarlık bir yatırım seviyesine gelmişti. 100 milyar dolarlık yatırımın önü açılmıştı. Bir taraftan şehir hastaneleri, bir taraftan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrupa ve Uzak Doğu’yu birleştirecek tren yoluyla beraber. Bir taraftan Osman Gazi, Marmaray, Avrasya bunlar her birisi bizim için hayaldi. Yetmedi Türkiye 1960’lı yıllarda elde etmesi gereken nükleer santrale uzanmaya çalışıyordu. Bunun sözleşmelerini yapmıştı. 81 vilayette üniversiteleri olan bir Türkiye’ydi. İnsansız hava aracı almak istedik İsrail’den aldık. Bozuldu terörle mücadele ederken geri gönderdik. Göndermedi. Biz insansız hava aracımızı, ATAK helikopterimizi, savaş gemimizi yaptık, kendi mühimmatlarımızı yaptık. Çıldırdılar, Türkiye nasıl bunları gerçekleştirir diye. Dünyanın en büyük havalimanını, tünellerini, barajlarını gerçekleştirdik. Bunları yapamazsınız diye Gezi olaylarında ültimatom verdiler. Bunların hepsini yaptık, yapıyoruz. Ohh. Türkiye artık eski Türkiye değil. Başımıza sürekli olarak olaylar çıkararak başarılı olmamızın önüne geçmeye çalıştılar ”
“Biz izin vermedikçe kimse oyun kuramaz”
“Yüzde 13 oy almasına rağmen HDP’nin talimatıyla camiler, hastaneler, spor salonları, okullar yakıldı. Köklerimizi ortadan kaldırmaya çalıştılar. Irak’ın kuzeyinde devlet kurmak istediler. Bundan 1,5 yıl önce yapmak istedikleri şuydu, Türkiye’nin doğusunda bir kazık çakıp, kendi güneyimizle olan mesafemizi kardeşliğimizi, dostluğumuzu, ekonomimizi, ticari yollarımızı, tarihi yollarımızı ayırmak istediler. Ardından Afrin’de bir terör merkezi kurmak istediler. O arada koridor oluşturup, Türkiye’yi Orta Doğu’dan uzaklaştırıp Gezi ile, 17-25 ile yapamadıklarını 6-7 Ekim ile yapamadıklarını, o Amerikan uşağı FETÖ’nün Pensilvanya’daki uşağı şarlatanın 15 Temmuz’da yapamadığını bunlarla beraber yapmak istediler Afrin’e Amerika bize girmeyin dedi. Aba altından değil direkt sopa gösterdi. Amerika dedi ki Afrin’e giremezsin dedi. Başınıza ne gelirse biz karışmayız dediler, kim ne derse desin biz çatır çatır girdik çatır çatır. Devlet kurmak istediler kuramadılar. Burası bizim coğrafyamız burada biz izin vermedikçe kimseye oyun kurdurmayız. ”
“Yeni tezgah kurmaya çalışıyorlar”
“Önümüzde şimdi seçimsiz koskoca 4,5 yıl var. 50 yıldır ilk kez 4,5 yıl seçim olmayan bir dönem var. Bütçemizin hedeflerine adım adım gideceği, Türkiye’nin büyük bir sıçrama yaşayacağı, 4.5 yıl içinde yerli ve milli üreteceğimiz, ardından Allah nasip ederse terörün kökünü tamamen kazıyacağımız, ekonomide gürül gürül adımlar atacağımız ve etrafımızdaki coğrafyaya barış, huzur, kardeşlik getireceğimiz 4,5 yıl var. Türkiye bu 4,5 yılda parmak ısırtacak sıçramalar yapacak ama onu da geçtiğimiz son 7 yılda nasıl anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdilerse, önümüzdeki 4,5 yılı da aynı şekilde geçirtmek için çaba sarf ediyorlar. Son dolar, döviz operasyonları, ekonomi operasyonları yaptılar.  Seçime gireceğiz ya hükümet, Cumhur İttifakı buradan güçlü çıkmasın, Tayyip Erdoğan buradan güçlü çıkmasın diye dövizle saldırdılar. Acaba millet ve hükümetin, Cumhur İttifakı’yla arasını nasıl açarız diye çabalıyorlar. Çünkü önümüzdeki 4,5 yılda zayıf bir Türkiye istiyorlar. Kuvvetli bir Türkiye istemiyorlar. Biz doğuya ve güney doğuya gittiğimizde dimdik yürüyoruz ya. Bilesiniz ki bu cesaretimizden değil sizden aldığımız güçten dolayı dimdik yürüyoruz. Türkiye’nin her yerinde başım dik geziyorum. Siz verdiğiniz 50 gramlık oy pusulalarıyla demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkıyorsunuz ve bizi oralarda dik yürütüyor”
“Bana kızıyorlar “
“Bir kadın çıkıp, bana kızıyor, ‘Çok sert konuşuyorsun’ diyor. Sen kalkıp sırtını PYD -PKK’ya yaslayacaksın, bizi tehdit edeceksin; biz sesimizi çıkarmayacak mıyız? Biz senin sırtınımı sıvazlayacağız. Demezsek bu ülkeye yanlış yapmış oluruz. Ankara’da Gazi rehabilitasyon merkezine gittiğimde bana diyorlar ki bakanım bize neden görev vermiyorsun diyorlar. Onlara biz nasıl cevap veririz. Kadın diyor ki biz sırtımızı yasladık. Al sana şimdi sana 4 tane duvar verdik. İster o duvara yasla ister o duvara yasla ister o duvara yasla. Hangi duvara yaslarsan yasla”
“Burunlarından fitil fitil getireceğim”
Artık güney doğuda ve doğuda huzur var. Türkiye’de huzur var. İnsanlar rahat rahat dolaşıyorlar. Dağlarda 15 bin terörist vardı Terörle çok iyi mücadele ediyoruz. Şu an dağda 700 tane terörist kaldı. Onları da halledeceğiz. Evlatlarımız kar kış demeden teröristlerin tepesine biniyor. İHA’lara eklenen yeni yazılımlar ile o teröristler dağlarda yürüyordu şimdi kafalarını artık dışarı çıkaramıyor. Burada nasıl insanlarımız gece 1 de rahat rahat dolaşıyorsa Şırnakta’da insanlarımız rahat rahat yürüyor. 13-14 yaşında doğu ve güneydoğudaki kızlarımızı analarının kucağından alıp da dağa getirip o hayvan Murat Karayılan’a ve hayvan Cemil Bayık’a tecavüz ettiren, taciz ettirenlerin burnundan fitil fitil getirtmezsek Allah bize hesabını sorsun. Onlara güvence veriyorum. Sizi terörist yaptırmayacağız, sizi doktor yapacağız, sizi öğretmen yapacağız, sizi hemşire yapacağız. 780 bin m2 de tüm Türkiye’de huzur olacak. Türkiye’de her ilimizde insanlarımız huzur içinde dolaşacaklar. Terörle mücadeleyi bize bırakın. Siz huzurla yaşamaya bakın. Kafalarını ezeceğiz”
“Darbe üstüne darbe vuruyoruz”
“10 katrilyonluk uyuşturucu yakalandık. Bu para PKK’ya gidecekti. 94 belediyesini görevden aldık. Şu anda öyle işler yapıldı ki giden herkes hayranlıkla bakıyor. Belediyelerde 2 yılda o kadar iş yaptılar ki görmeniz gerekli. Neden yapıldı çünki gelen paraları PKK ya aktaramadılar. Yollara harcadılar, kadın kültür merkezine gençlik merkezlerine harcadılar. Herşey yapıldı demek ki bunlar yapılabiliyormuş. Olabiliyormuş. Ardından kaçak sigara olayına darbe vurduk. 3 alanda PKK’nın şah damarlarını kestik. Son 30 yılda terör örgütüne katılımın en düşük seviyesine indirdik. Gecen yıl terör örgütüne katılanların 3 katından fazlası gelip adalete teslim oldular. PKK’yı çürütüyoruz. Sadece filli olarak değil, teknolojik olarak silah olarak yenmiyoruz. Artık psikolojik olarak da çökertiyoruz. Bizim artık sizin desteğinize ihtiyacımız var. İlk kez böyle bir noktaya geldik. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. İnşallah bu beladan hep birlikte kurtulacağız. Yaptığımız operasyonlarla terör örgütünün moralini bozduk, içini çözdük.Bu ülkede DHKP/C diye bir örgüt vardı. Şimdi bu örgütün tüm yapılanmasında Türkiye’de olanların hepsi ya ölüdür ya da tutukludur.”
“Şimdi siyaseti kullanmaya çalışıyorlar.”
“299 HDP ve PKK ile iltisaklı adayı belediye meclis listelerine koydular. Birçok belediye ile anlaştılar.  Saadet Partisi Şanlıurfa ve Adıyamanda birlik yaptı. Buraya bugüne kadar HDP ve PKK giremedi. Oraya girebilmek için hamle yapıyorlar. İzmir’de Antalyada meclise girmeye çalışıyorlar. Turuva atı kullanıyorlar. Kandil’in hazırlamış olduğu listeleri CHP’ye, Saadet Partisi’ne ulaştırdılar. Ahlaksız bir seçime doğru gidiyoruz. Ahlaksız ben miyim, PKK’lı iki tane milletvekilini TBMM’ye sokacağım diye PKK’ya Milli Görüşü satmaya çalışan sen misin ahlaksız? Kim ahlaksız? Erbakan niçin Milli Görüş verdi ismini? Milli olduğu için, bu ülkenin milli değerlerine sahip çıktığı için verdi. Şimdi siz PKK ile pazarlık yapıyorsunuz, PKK ile sözleşme imzalıyorsunuz Yarım saat sonra yaşayacağımız belli değil ama bizden çok var fakat bu milletten 1 tane var. Başka bir ülkemiz yok bizim.”
‘Temelli’nin Yüzünde Meymenet Yok’
“Sezai Temelli diye bir adam var. Adamın yüzünde meymenet yok. Diyor ki ‘Kürdistan’da biz kazanacağız.’ ‘Kürdistan neresi, var mı öyle bir yer? Bölücülüğü görüyormusunuz. Muğlada HDP dayı vardı çekildi. Zehirli dilleriyle her şeyi zehirlemeye çalışıyorlar. Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, ‘Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin,Alacaklarımızı seçimden sonra alacağız diyorlar.  ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin.’ Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yürekleri yetiyorsa PKK’nın temsilcilerine cevap versinler. İki tane koltuk için PKK’ya yamuldular.”
“HDP Binasında Mahkeme Kurmuşlar”
“HDP binasında bundan 3 yıl önce mahkeme kurmuşlar, çek-senetçilik yapıyorlar. Üç vatandaş geldi ihbar etti, ‘Orada kozmik oda var, o kozmik odaya sadece bunların milletvekilleri giriyor.’ 7 ajanda ve paralar ele geçirdik. Elektrik parasını ödeyemiyorlar, kasada para tutuyorlar. PKK’nın aklını alacağız. Onun ötesinde başka illere de sıçrayacak birçok bilgiler ele geçirdik. Terör örgütüne en çok katılan yer Esenyurt”
Yerin 7 kat altına gömeceğiz
“Bana kızıyorlar. Ne demişim. Polislerimiz eğer uyuşturucu satıcılarını okul çevresinde görürseniz bacaklarını kırın demişim. En büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz. Esrarda, eroinde kokainde hepsine darbe vuruyoruz. 260 ton bonzai yakaladık. Çocukları zehirleyeceklerdi. 57 bin uyuşturucu satıcısını hapse gönderdik. 2017 de 941 kişi uyuşturucudan öldü. 2018 de Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Bu işi bitireceksiniz dedi. 491 düşürdük. Sonuna kadar da mücadele edeceğiz. Hem o uyuşturucu satıcılarını hem de onların baronlarını yerin 7 kat dibine gömmezsek Allah bunun hesabını bizden sorar. 275 mafya örgütünü çökerttik. Bir anne sabah çocuğunu okula gönderdiğinde aklı çocuğunda kalmayacak.”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşması sonrasında AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır için vatandaşlardan destek istedi. Seçim otobüsünden inen Bakan Soylu Fethiye’ye gitmek için Marmaris’ten ayrılmak için aracına giderken vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı. Bakan Süleyman Soylu zaman zaman ezilme tehlikesi yaşarkan, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Bakan Soylu daha sonra helikopterle Fethiye’ye geçti.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir