Şampiyonlar Bu Sefer Velileri İle Yarıştı!

Şampiyonlar Bu Sefer  Velileri İle Yarıştı!
Marmarisli yüzücülerin rakipleri bu sefer aileleriydi

Ailelerine Şans Tanımadılar!

Marmarisli yüzücüler 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kulüpleri Marmaris Yüzme Akademisi'nin düzenlediği özel yarışmada velileri ile yarıştılar. Lisanslı sporcuların katıldığı yarışmada rakipleri bu sefer aileler olunca, şampiyon sporcular ailelerine acımadı ve tur bindirerek yarışı tamamladılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle özel bir etkinlik yapmak isteyen Marmaris Yüzme Akademisi antrenörleri Armağan Mermer ve Hande Gazioğlu, sporcularını bu sefer aileleriyle yarıştırmak için kolları sıvadı. 30 Ağustos 2019 tarihinde sabah 08:00'de İçmeler sahilinde buluşan sporcular ve aileleri 300 metrelik mesafede serbest dalda yarıştılar. Oldukça eğlenceli geçen yarışmada sporcular velilere tur bindirirken yarışma sonunda veliler yüzme sporunun ne kadar zor olduğunu bu şekilde daha iyi anladıklarını belirttiler.

Veliler ve Sporcuların Görüşleri:

SERAP ÖNER: 4 senedir oğlum Marmaris Akademi'de yüzüyor. Bu sefer biz velileri olarak onlara eşlik ettik. Çok yoğun tempoda yüzüyorlar. Bizler de elimizden geldiğince onlara ayak uydurduk.

TUANA MÜLAYİM: 12 yıldır Marmaris Akademi'de yüzüyorum. Velilerimiz ve arkadaşlarımızla birlikte 30 Ağustos etkinliği adına yarışa girdik.

İPEK KOÇOĞLU: Çok güzel bir etkinlik oldu. En güzel yanı ise ailelerimizin bize destek oluşuydu. Onlar hep yanımızda ve en büyük destekçilerimiz.

SEVGİ ÖNER: Yarışa 5 yaşındaki kızımla dahil oldum. Ve ne kadar zorlu şartlarda hazırlandıklarına şahit oldum. Böyle etkinlik oluşturdukları için herkese teşekkür ederim.

MERT SOLMAZ: 3 yıldır Marmaris Akademi'de yüzüyorum. 30 Ağustos etkinliğinde Ailelerimizle birlikte yüzdük. Gönül isterdi ki onlar bizi geçsin. Bizim onları geçmemiz ise birikimlerimizden dolayıdır, kusura bakmasınlar.(Güler)

ŞERAFETTİN SOLMAZ: Mert'in dedesiyim. Mert'e yüzmeyi ilk ben öğrettim ama bugün ona yetişmek için yoruldum. Demek ki onların hızına yetişebilmek için 5-6 saat antreman yapmak gerekiyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.

HANDE GAZİOĞLU(Antrenör): Marmaris'te 19 yıldır baş antrenörlük yapıyorum. Armağan (Mermer) Hocayla 16 yıldır birlikte çalışıyoruz. Çok başarılı yüzücülerimiz var. Öğrenci ve velilerimizle 30 Ağustos sebebiyle küçük çaplı bir yarışma yaptık.

ARMAĞAN MERMER(Antrenör): Marmaris Yüzme Akademisi olarak sporcularımız ve velilerimizle birlikte bir yüzme etkinliği düzenleyerek 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutladık. Tabi sporcularımız doğal olarak biraz fark attılar velilerimize. Ancak yetenek ve eğitimin yanında velilerin özverili desteği de bu sporda çok öneml. Onlar da çocuklarıyla sabah akşam demeden antrenmanlara katılıyorlar yada destekliyorlar. Bu yarışma velilere bu sporun ne kadar zor ama özveri ile yapıldığını gösterdi. Yani kendileri ile ne kadar övünseler azdır. Daha da istekli oldular. Böyle özel bir günü bu güzel etkinlikle kutladığımız için ayrıca mutluyuz.

Bu arada Marmaris Yüzme Akademisi yeni dönem kayıtları devam ediyor. Bilgi için: 0555 513 55 31