Bu Çeşmelerin Suyu İçilmez!

  • Haziran 22, 2020
  • 0
  • 419 Görüntüleme

Marmaris Belediyesi Kaynak Sularını Analiz Ettirdi

Marmaris Belediyesi, yaptırdıkları analiz soncu, ilçedeki bazı çeşmelerden akan kaynak sularının içmeye uygun olmadığını duyurdu.

Konuyla ilgili hazırlanan yazılı açıklamaya göre, Belediye, Marmaris’teki kaynak sularından 14 Mayıs 2020 tarihinde alınan numuneleri analiz ettirdi. Bugün kamuoyuyla paylaşılan analiz sonuçlarında,  eski ismi “Sekine Evren” olan Armutalan’daki Soğucak çeşmesi için  “Numune analizi yapılan parametrelerde 17.02.2005 tarih ve 25730 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik’e göre PH bakımından uygun değildir” denildi.

İçmeler’deki Mehmet Varol ve Eşi Hile Ertuğrul Tokmak hayratları  ve Ağlayan Çeşme adlı kaynak suları için ise aynı yönetmelik gereği koliform bakteri bakımından tüketime uygun olmadığı değerlendirmesi yapıldı.

İçme Suyu Olarak Kullanılması Sakıncalı

Belediye’nin açıklamasının sonunda vatandaşlar şu sözlerle uyarıldı:  “Yaptırdığımız analizlerde söz konusu kaynakların, içme suyu olarak kullanılmasında sakınca olduğu ortaya çıktı. Vatandaşlarımızı uyarmak bizim görevimiz, onların da daha dikkatli olmasını bekliyoruz.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Kaymakam: Tedbiri Elden Bırakmayalım, Hassas Olalım

Fotoğraf: Marmaris Belediyesi

Analiz Raporlarını Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =