Britanyalılar Tatil İçin En Çok Bizi Arıyor

  • Eylül 23, 2020
  • 0
  • 500 Görüntüleme

Bu Yıl Turizm Sezonu Bitmeyebilir!

Birleşik Krallık’ı oluşturan İngiltere, Galler ve İskoçya’nın bulunduğu Büyük Britanya Adası’nda milyonların hayalini Türkiye tatili süslemeye devam ediyor.. Adalıların, karantinasız seyahat etmelerine izin verilen 54 ülkeden, açık ara en çok Türkiye’deki tatil paketlerine ilgi gösterdiği belirtildi.

Büyük Britanya’da ‘Türkiye tatil’ fırtınası sonbaharda da dinmek bilmedi. İngiliz Daily Express gazetesi “Türkiye , seyahat koridoru listesindeki yeri sayesinde son haftalarda İngiliz turist akınına uğradı” diye yazdı. Diğer gazetelerde de, fiyat karşılaştırma sitesi ve online rezervasyon portalı TravelSupermarket’in verileri doğrultusunda, Türkiye’nin Ekim ayında da Britanyalılar için dünyanın en popüler tatil destinasyonu olmaya devam edeceği vurgulandı.

Türkiye 54 Ülke Arasında % 30’la Açık Ara Birinci

Haberlerde, tatil paketi aramalarında karantinasız seyahat imkanı tanınan 54 ülke arasında Türkiye’nin ilk sırada olduğuna işaret edildi, “TravelSupermarket’e göre, yalnızca 8 Eylül ile 15 Eylül arasında, 11 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında çıkış yapan tatiller için tüm paket tatil fiyatı karşılaştırma aramalarının yüzde 30’u Türkiye içindi” ifadeleri kullanıldı.. Britanyalıların Türkiye’de en çok tercih ettikleri tatil merkezleri ise Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Antalya olarak sıralandı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bana Bir Şey Olmaz Demeyin

60 Yeni Uçuş Eklediler

Türkiye ilgisi İngiliz tur operatörü ve hava yolları firmalarının planlamalarında, faaliyetlerinde değişiklik yapmasına yol açtı. İngiltere’nin önde gelen hava yolu şirketi Jet2 ve onun tur operatörü Jet2 Holidays, Türkiye kapasitesini 12 bin koltuk arttırdı. Şirket, İngiltere’den Antalya, Dalaman, İzmir ve Bodrum’daki hava limanlarına 60 yeni uçuş eklediğini duyurdu.  Ekim ayının Türkiye’de tatil için ideal bir zaman olduğunu belirten Jet2.com ve Jet2holidays CEO’su Steve Heapy, “Tatillerde ve Türkiye’ye uçuşlarda gördüğümüz yüksek talepten, müşterilerin ilgisi  açıkça görülüyor. Her zaman olduğu gibi, bu talebe hızlı bir şekilde yanıt verdik ve bu güneşli noktaya satışta daha fazla koltuk ve tatil ekleyerek müşterilerimize istediklerini verdik” diye konuştu. British Airways de indirimli uçuş kampanyası başlattı. Kampanya dahilinde Mart 2021’e kadar geçerli seyahatler için bilet alınabileceği belirtildi.

Sezon Bitmeyebilir!

Öte yandan Türk turizmciler, İngiliz tur operatörleri ve hava limanlarının yetkililerinin, Kasım sonuna kadar sürmesi neredeyse kesinleşen iki ülke arasındaki turizm hareketliğinin, yıl sonuna kadar uzaması, hatta kışın da devam etmesi için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğraf: pixabay.com

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir