Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 17 Ocak’ta Perdelerini Açıyor

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 407 Görüntüleme

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 17 Ocak Perşembe günü Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyun ile 2019 sezonunu açıyor.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ilk perdesini Herodot Kültür Merkezi’nde açan ve bugüne kadar  Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası ve çocuk oyunu Çizmeli Kedi ile; gerek Bodrum, gerekse Milas, Muğla ve Diyarbakır’da oyunlarını sürdüren Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2019 Ocak ve Şubat programı açıklandı.

Bodrum’da iki kez kapalı gişe oynayan, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası‘nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.

“Programımızı Yaptık, Bodrumluları Sürekli Bilgilendireceğiz”

Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Büyük oyunumuzu her ayın son cuması oynamayı hedefliyoruz. Bodrumluları sürekli bilgilendireceğiz.  Yanı sıra, yeni oyunlar da koyacağız. Ancak, özellikle Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’nı Bodrum’da sadece iki kez oynadık. Çizmeli Kedi çocuk oyunundan da gördük ki, her hafta seyircimiz var. Bodrum’da yerleşik nüfus yoğunluğunu düşünürsek, ayda bir kez büyük oyunu mutlaka beklediğimiz seyirci sayısına ulaşacaktır. Bodrum halkının desteği bize güç veriyor. Teşekkürlerimizi iletiyor, bizleri yalnız bırakmayın diyoruz” dedi.

Duygu Cindoruk tarafından uyarlanan, Gülbin Yeşil’in yönettiği,  Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın’ın rol aldığı “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyunu ise Halkın büyük ilgi ve beğenisini  toplaması sebebi ile her hafta oynamaya devam edecek.

PROGRAM:

OCAK 2019

17 OCAK PERŞEMBE SAAT 20.00 SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI

20 OCAK PAZAR SAAT 14.00 “ÇİZMELİ KEDİ” OYUN

27 OCAK PAZAR SAAT 14.00 ÇİZMELİ KEDİ OYUN

ŞUBAT 2019

22 ŞUBAT CUMA SAAT 20.00 SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI

9, 16,23 ŞUBAT CUMARTESİ SAAT 14.00 ÇİZMELİ KEDİ

BİLET SATIŞ NOKTALARI: HAFTA İÇİ HER GÜN HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ, BİLETİX

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir