‘Bizim İngilizler’den Ayaz Bebeğe Destek

  • Aralık 18, 2020
  • 0
  • 465 Görüntüleme

Ayaz Bebeğe Yeni Yıl Sürprizi!

Sağlığına kavuşabilmesi için yurt dışında dünyanın en pahalı tedavisine ihtiyaç duyan 17 aylık Ayaz Bebek için başlatılan yardım kampanyasına Marmaris’te yaşayan İngilizlerden de destek geldi. Noel baba kıyafeti giyen 4 İngiliz kadın, Ayaz bebeğe hediyeler verdi, ailesine bağışta bulundu.

 

Sokak Sokak Gezip Çocuklara Hediye Dağıtıyorlar

Marmaris’te yerleşik yaşayan 4 İngiliz kadın, Susan Baguc, Jennifer Gökmen, Lindsey Erkul ve Jo Hopper, yeni yıl öncesi çocuklara sürpriz hazırladı. Noel baba kıyafeti giyen kadınlar, otomobilleriyle ilçenin değişik mahallelerini dolaşarak küçüklere hediyeler dağıtmaya başladı. Marmaris Kent Konseyi Genel Sekreteri Hakan Öner, geçtiğimiz günlerde, çocukları sevindiren dörtlüyle karşılaştı. Hakan Öner, onlardan etkinlikleri hakkında bilgi alırken, söz 17 aylık Ayaz Ünen’den açıldı.

Renkli Buluşma

İngilizler, Ayaz’a hediyeler vermek, ailesine bağışta bulunmak istediklerinden bahsedince Kent Konseyi aracı oldu.  Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin ile Hakan Öner’in eşlik ettiği ‘Noel anneler’, Sinan-Mehtap  Ünen çifti ve tek çocukları Ayaz’la bugün buluştu. Ünen ailesinin evinin bulunduğu sitenin bahçesindeki buluşmada renkli görüntüler oluştu. Kendisine uzatılan oyuncaklar minik Ayaz’ın yüzünü güldürdü, anne Ünen duygulu anlar yaşadı, zaman zaman göz yaşı döktü.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Ormanlarında Bine Yakın Ağaç Kesildi

İngiltere’den Kampanyaya Destek

Arkadaşları adına söz alan Jennifer Gökmen, “Kampanyaya, ilçede bulunan diğer İngilizlerden ve   İngiltere’den destek sağlamak amacıyla çalışma başlattık. Umarız, Ayaz bebek en kısa zamanda sağlığına kavuşur” diye konuştu.

Mehtap Ünen’de sürprizin hem kendilerini hem de Ayaz’ı mutlu ettiğini belirtip, konuklarına defalarca teşekkür etti.

Beytekin ve Öner de, Ayaz bebeğin sağlığına kavuşması adına hazırlanan projeler ve yürütülecek çalışmalara destek olmaya hazır olduklarını, bunun için vatandaşların kendilerine başvurabileceğini dile getirdi.

Haber ve fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir