Birleşik Krallık’ta Marmaris Tatili Gözde Hale Geldi

  • Eylül 16, 2020
  • 0
  • 200 Görüntüleme

Birleşik Krallık Tatil İçin Türkiye’yi Öneriyor

Birleşik Krallık’ta Türkiye’de tatile ilgi giderek artıyor.. Ada basını, hemen her gün, her defasında  Marmaris’in de adının geçtiği Türkiye’yi övgü dolu sözlerle sayfalarına taşımaya başladı. Türkiye, özellikle de Marmaris tatil için öneriliyor.İngiliz Daily Mail gazetesi, koronavirüs önlemlerini  ‘güvenli’, doğasını ‘harika’, insanlarını ‘misafirperver’ diye nitelediği ve ‘hesaplı’ adres olarak gösterdiği Türkiye’de tatil yapmaya çağırdı.

İspanya, Fransa, Hırvatistan ve Yunanistan’ın da aralarında  bulunduğu  birçok ülkeden dönenlere karantina uygulayan Birleşik Krallık ülkeleri İskoçya, Galler ve İngiltere’de Türkiye’de tatil adeta moda haline geldi.  Ada basını hemen her gün Türkiye’den ve tatil merkezi kentlerinden övgüyle bahsetmeye başladı.

Güzel, Güvenilir Ve Hesaplı

Yayınlarda, İngiliz Hükümeti’nin ‘güvenli ülkeler’ listesindeki yerini koruyan başardığına dikkat çekilen Türkiye’nin güvenilir, bol güneşli bir doğa harikası, tarih zengini olmasının yanısıra hesaplı tatil için ideal olduğu vurgulanıyor. Son olarak İngiliz Daily Mail gazetesi, okurlarını övgü dolu sözlerle bahsettiği Türkiye’de tatil yapmaya çağırdı.

Gazetenin internet sitesinde de yer alan Jeremy Seal imzalı haberde, şu sözler kaydedildi: “Türkiye her zaman misafirperver bir ülke olmuştur ve bu yılın başlarında İngiliz ziyaretçiler için vizeden vazgeçmeye karar vermiştir. Ülkenin mevcut enfeksiyon oranları, İngiltere’ninkinden daha düşük, bu durum da Covid-19’u uzak tutmak için ne kadar çok çalıştıklarını gösteriyor. Havası mükemmel.  Ekim ayında bile güneşli ve sıcaklık 25 derecenin üzerinde.  Bolca antik kalıntıları var. Ayrıca çok hesaplı.  Alışveriş ve dışarıda yemek yeme söz konusu olduğunda harcadığınız parayla harika zaman geçirebilirsiniz.”

 Tatil Beldelerine Övgü Yağmuru

Haberde Türkiye’de tatil yapılacak yerler olarak ise Muğla’nın Bodrum, Datça, Fethiye ve Marmaris, Antalya’nın ise Kaş ilçesi gösterildi. Methiyeler dizilen söz konusu tatil beldeleri hakkında bilgi verildi. Fethiye’den “Fethiye Körfezi, Akdeniz’in en güzel sahil şerididir”, Bodurum için “Türkiye’nin en gözde tatil beldesi” diye bahsedildi.  Kaş’ın doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihsel zenginliğine dikkat çekildi. Marmaris’in ve Datça manzaraları “muhteşem” kelimesiyle tarif edildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Uluslararası Yarış Haftası Başladı

Türkiye’ye 12 Bin Ek Koltuk

İngiltere’nin önde gelen hava yolu şirketi Jet2 ve onun tur operatörü Jet2 Holidays, Türkiye kapasitesini 12 bin arttırdı. Şirket, yılın geri kalanı için Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman’a İngiltere’nin değişik havalimanlarından 60 ek sefer düzenleyecek.

Yoğun Talep Eylül’de Otel Açtırdı

Birlişik Krallık’taki Türkiye popülerliği,  başta Marmaris olmak üzere özellikle Güney Ege Bölgesi’ne turizm hareketliliği olarak yansıdı. Sektör temsilcileri, konaklama tesislerinin bazılarının gelen talep karşısında kapılarını Eylül ayında açtığına vurgu yaptı. Ekim ve Kasım ayları için de rezervasyon gelmeye devam atiği açıklandı.

Görevimiz Ve Sorumluluğumuz Büyük

Bu arada Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Üyelerini pandemi tedbir ve kurallarından taviz vermemeye çağırdı. Birliğin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Görevimiz ve sorumluluğumuz büyük, bu farkındalıkla hareket edelim” mesajı verildi, şöyle denildi:

“Ülke olarak Covid-19 Pandemisi için gerçekten çok iyi mücadele verdik. Turizmde de salgınla mücadeleyi iyi yönetiyoruz. Bunca emek boşa gitmemeli. 2021 yılı ve daha sonrası için turizmde beklediğimiz ivmeyi yakalamak istiyorsak Pandemi ile mücadelede kararlılığımızı tüm dünyaya göstermenin tam zamanı.”

Haber-Fotoğraf: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir