Bilim ve Sanat doğada buluştu

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 331 Görüntüleme
Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda çevre temalı bilim şenliği düzenlendi.

Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda çevre temalı bilim şenliği düzenlendi. Etkinlik çocukların ve yetişkinlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Şenlikte çocuklara yönelik kuş gözlemi, bakteri atölyesi, kukla atölyesi, doğa oyunları, Marmaris semenderi oyun parkuru, doğadan malzemeler ile fırça yapımı, kompost üretimi, geri dönüşüm malzemelerinden sokak hayvanları için ev yapımı, tiyatro, belgesel gösterimleri, orkide sergisi gibi etkinlikler yer aldı.
Şenliğin en sevilen etkinliklerinden biri İlker Kılıçer’in “Mimdo’nun Aradığı” pandomim oyunu olurken Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün geri dönüşüm malzemeleriyle oluşturdukları orkestra ile verdiği mini konser vatandaşların yoğun ilgisini çekti.
Şenlik hakkında bilgi veren Bilim parkının fen bilgisi öğretmeni Cansu Karaman; “İnsan faaliyetleri çevremizi gün geçtikçe daha çok baskılamaktadır ve canlı türlerini tehdit etmektedir. Bu kapsamda Bilim ve Teknoloji Haftası’nda çevre temalı bir bilim şenliği düzenleyerek çevre konusuna vurgu yapmak ve farkındalık kazandırmak istedik. Etkinliğe katılım gösteren ve emek veren Akdeniz Koruma Derneği, Marmaris İçmeler Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği, Marmaris Hayvan Hakları Derneği, Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, DenizTemiz Derneği, TEMA, Sığla Sanat Kültür ve Çevre Derneği, Wellness, Hürsel Çay, Özgür Kulaksız, Fulya Bayraktar Ünal, Kübra Şirinyurt ve Temiz Ritimler Grubu’na katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.” diyerek bilim parkının ilerleyen günlerde bu tarz çalışmalara devam edeceğini belirtti.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir