12.8 C
Muğla
Nisan 9, 2020
Çevre HABER

BELDİBİ’NDE SONA GELİNİYOR

Marmaris Belediyesi’nin Beldibi Atatürk Caddesi’ndeki yol ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Bitirilen kısımda şimdi peyzaj çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Modern Bir Cadde Oldu

Marmaris’i daha iyi ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için özveriyle çalışan Marmaris Belediyesi, Haziran ayında ilçenin altyapı ve yol açısından sıkıntılı bölgelerinden biri olan Beldibi’nde bir dizi çalışma başlattı. Bu çerçevede ana arter olan Atatürk Caddesi’nde yol genişletme, yağmur suyu kanalı yenileme, elektrik hatlarının yenilenmesi, üst yapı ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.

Çalışmalar kapsamında genişliği 6,50 metre gidiş, 6,50 metre geliş şeklinde tasarlanan caddede, araç yolu parke zemin altına demirli beton uygulaması yapılarak yolun güçlendirilmesi yapıldı. Etap etap yürütülen çalışmalarda, altyapı ve yolla ilgili işlem biten kısımlarda hemen peyzaj düzenlemesi başlatıldı. Orta refüjdepeyzaj çalışması yapılması için toprak dökülerek ilk adım atıldı. Peyzaj ve yeşillendirme çalışmasının devam edeceğini söyleyen belediye yetkilileri, ilçenin modern bir caddeye kavuştuğunu ifade etti.

Parklarda Yenileniyor

Parklarda çalışmalarını yoğunlaştıran Marmaris Belediyesi, Zübeyde Hanım Parkı’nda yenileme çalışması başlattı. Parktaki oyun gruplarını yenileyerek peyzaj düzenlemesi gerçekleştiren belediye Armutalan Turgut Özal Parkı’nda da yenileme çalışmalarını tamamlandı.

Sitemizdeki “ECOFEST Marmaris Bugün Başlıyor haberine buradan ulaşabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir

Marmaris’te 50 yıllık mayadan kefir üretiyor.

Admin

Çeşmesiz tarihi “Marmaris Çeşme Meydanı” çeşmesine kavuşuyor!

Admin

İTK Marmaris öğrencilerinden 23 Nisan Kutlaması

Admin

Yorum Yap