Behçet Saatcı “Fırıldak Olmaya Gerek Yok”

  • Nisan 2, 2020

Behçet Saatçi Adaylığını Açıkladı

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yaptığı açıklama ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı.  Fethiye Belediyesinde düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıklayan Behçet Saatçı “2014 seçimlerinde sonra çok yorulduk. Çok hayal kırıklığına uğradık. Büyükşehir olduktan sonra ne hayallerimiz vardı ama bunların hiçbiri olmadı. Bırakın hayallerin olmasını aksine herşey geriye gitti. Elimizdeki değerler alındı. Bir adam bir işi yapamıyor diyorsan, o işe talip olacaksın, dışardan gazel okumayacaksın.

Son gelişmeleri ben kendime anlatamadım sizlere nasıl anlatıyım. İyi partinin elinde, elimin parmakları kadar belediye var. İttifak kolay bir iş değil. Gerçekten zor iş. İttifakı en çok savunan insanlardan biriyim. Bunu savunuyorum. Sayın genel Başkanımıza bu ittifakın olması gerektiğini zaten ben söyledim ve direttim. Ama ittifak Muğla’da ki gibi olamaz. Muğlada ki ittifak şu andaki Belediye Başkanını yeniden seçtirmek. Fethiyeye Sayın Osman Gürün gelecek. İyi Parti adayı sagında CHP adayı solunda sokağa çıkılcak. Onun için burda oy isticez. Sonra o gidecek biz birbirimize gireceğiz. Bunu İlkokul çocuğuna anlatsan o bile kabul etmez.

Aldığımız devlet terbiyesine göre biz sabrettik. Partimden bana beklemem söylendi. Bende bekledim. Akşam bana telefon açıldı. CHP ve İyi Partinin yetkilileri görüşmüşler karar vermişler. Sepet koluna herkes yoluna dediler. Bizde yolumuza çıkıyoruz. İttifak sürecinde hep sabrettim. Ben 12 gün önce bir tweet atmıştım.Böyle olmaz Bu iş ya düzelir yada biz yolumuza çıkarız demiştim. Ben sözümde duruyorum. Biz ne dediysek odur. Siyaset fırıldak doldu. Fırıldak olmaya gerek yok. Bugün itibarı ile Bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığıma adaylığımı açıklıyorum. Muğla’ya hak ettiği hizmeti vermeye geliyoruz. Her ilçesine her köyüne aynı seviyede durup hizmet vermek ve çalışmak ve onları yaşatmak için geliyoruz. Muğla’yı ilçeleri ile barıştırmaya geliyoruz. Bu kutlu yolun başlangıcını yaptık. Sonunu da zaferle tamamlayacağız. Sefer bizden zafer Allahtan” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.