Behcet SAATÇİ

Behçet Saatcı, 1957 yılında Fethiye’de dünyaya geldi. 

Orta gelirli bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Behçet Saatcı, ilk, orta ve lise tahsilini Fethiye’de tamamladı. 

Daha sonra Marmara Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünü kazanan Saatcı, İstanbul’daki eğitimini, aynı üniversitenin toplu konut kooperatifi kursu ile tamamladı. 

Daha sonra memleketine dönen Saatcı, Fen Bilimleri Öğretmeni Nesrin Saatcı ile hayatını birleştirdi, Ahmet ve Fatih adında iki oğlu var.

1987 yılından 1999’a kadar Fethiye’de toplu konut işi yaptı. 

Fethiye siyasetinde kişiliği ve dünya görüşü ile ön plana çıkan Behçet Saatcı, 1999 Yerel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak, Fethiye Belediye Başkanı seçildi. Belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmak ve çöp toplamaktan ibaret olmadığını gösteren Saatcı, halkın kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına yatırım yaparak, 2004 yılında yapılan yerel seçimlere de yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak, Fethiye Belediye Başkanı seçildi. Yaptığı sayısız hizmetler ve kişiliği ile gönüllerde taht kurarak 2009 Yerel Seçiminde yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olan Başkan Saatcı, seçimi kazanarak Fethiye tarihinde 3 kez üst üste belediye başkanlığına seçilen ilk Belediye Başkanı unvanını alan isim oldu. 

2013 yılında MHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Saatcı, MHP’den istifa ederek Demokrat Parti rozetini taktı. 

2014 Yerel Seçimine onur mücadelesi veren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiyelilerin büyük teveccühü ile 4. dönemine imza attı.

19 Nisan 2018 tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Fethiye’ye gelerek gerçekleştirdiği törenle İyi Parti rozetini takan Başkan Saatcı, CHP ve İyi Parti arasında, Muğla Büyükşehir’de ittifak, ilçe belediyelerinde ise ittifak yapılmamasına, “Bu ittifak tekrar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçme ittifakıdır. “ diyerek partisinden istifa edip, 07 Şubat 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığı’nı açıkladı. 

Behçet Saatcı, aynı zamanda Fethiyespor’un, Onursal Başkanlığı’nı da yapıyor.