Başkan Saatcı, “Muğla’yı Parti Yöneticileri İle Değil Seçilmişlerle Yöneteceğiz”

  • Nisan 3, 2020
Başkan Saatcı, “Muğla’yı Parti Yöneticileri İle Değil Seçilmişlerle Yöneteceğiz”

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, Muğla için çok önemli projeler hazırladıklarını belirterek, “Muğla’yı seçilmiş belediye başkanlarıyla yöneteceksin. Partine ait ilçe yöneticilerinle değil! Ben Muğla’da bunu değiştireceğim” dedi.
Seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, Muğla’nın en büyük eksikliğinin sevgisizlik, hoşgörüsüzlük, kucaklaşamamak, paylaşamamak ve ortak akılla yönetilememek olduğunu ifade etti. Gazetecilerin, ‘Muğla’da sakar altı, sakar üstü ayrımı yapılıyor mu?’ sorusuna ilişkin Başkan Saatcı, “Böyle bir ayrımı asla kabul etmiyorum. Biz her ilçenin hak ettiğini vereceğiz. Denge sağlayacağız. Az gelişmiş, çok gelişmiş endeksini iyi ayarlayacağız. Bodrum da bizim, Milas da bizim, Marmaris de, Datça da bizim. 13 ilçemizin sorunlarına yetişeceğiz” diye konuştu.
“Muğla kendi kendine yeter!”
‘Muğla’yı ben yaptım oldu’ zihniyetiyle değil, ortak akıl ile ve seçilmiş 13 belediye başkanıyla yöneteceğini anlatan Başkan Saatcı, “‘Ben yaptım oldu’ zihniyeti biz de hiç olmadı. Muğla’da neler yapacağımızın en güzel örneği Fethiye’de yaptıklarımızdır. 1999 yılında almış olduğumuz Fethiye’yi, yaşamaktan keyif alınan bir şehre dönüştürdük. Muğla’mızın her köşesine özellikle deniz üstü kesimi, iç bölgeleri, kırsal kesimi, tarımla, hayvancılıkla geçinen kesimle ilgili çok güzel projelerimiz var. Önemli olan Muğla’da ki refahı ve kazancı herkese ortak dağıtabilmek. Muğla kendi kendine yeter. Yeter ki o dinamikliği harekete geçirelim. Biz Fethiye’deki projelerimizi Ankara’dan gelen parayla mı yaptık? Şehit Fethi Bey Parkı’nı, sahil bantlarını, atık su arıtma tesisini, çöp deponite tesisini, okulları, huzurevini, kadın konuk evini, hayvan bakım merkezini ve daha birçok projeyi Ankara’dan gelen parayla mı yaptık? Biz bunları kendi kendimize yeterek yaptık. Muğla halkına güvenip yanına alırsan, yapamayacağın bir şey yok!” dedi.
“İlçelerimizin gelir kaynaklarını geri vereceğiz”
Başkan Saatcı, ilçelerin büyükşehir belediyesi tarafından el konulan gelir kaynaklarını iade edileceğini, davaların ise geri çekileceğini belirterek, “Yasa gereği 2014 mart ayında mallar paylaşıldı. Ona hiçbir itirazım yok. Ama ondan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerini gerek mahkemeye vererek, gerek tekrar tavsiye komisyonunu toplayarak, gelir kaynaklarına el koymaya devam etti. Seçildiğimiz ilk anda ilçelerimizin gelir kaynaklarını, ilçelere iade edeceğim. Meclis kararı da çıkartarak davaları durduracağım.  Sayın Osman Gürün Fethiye İskelesi’ni aldı da, gemi mi yanaştırıyor? Ne yapacak iskeleyi? Ayıptır!’’ diye konuştu.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.