Başkan Mehmet Oktay’dan bir ilk

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 265 Görüntüleme
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’te bir ilke imza atarak ilk Belediye Meclis toplantısını ilk kez Belediye binasının dışında Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesinde gerçekleştirecek. 

Marmaris Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Oktay, göreve başlamasının hemen arkasından ilçede devrim niteliğindeki icraatları çalışmaya başladı. Oktay, Marmaris’te bir ilke imza atarak ilk Belediye Meclis toplantısını ilk kez Belediye binasının dışında Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesinde gerçekleştirecek.
31 Mart Yerel seçimleri sonrasında seçimleri kazanarak Marmaris Belediye Başkanı seçilen Mehmet Oktay icraatları ile ilçede ses getirmeye başladı. Seçim kampanyası çalışmaları sırasında her toplantısında ve ziyaretinde “Marmaris’i beraber yöneteceğiz” diyen Marmaris’in genç Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilk meclis toplantısına Marmaris yaşayanlarının da katılımı olması için toplantının Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesinde yapılmasına karar verdi. 8 Nisan Pazartesi günü saat 14.00 de başlayacak olan yeni belediye yönetiminin ilk, 2019 yılının ise 3. Belediye Meclis toplantısına vatandaşlarında katılımın yüksek olması bekleniyor.
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın kararı ile Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan sahnesinde yapılacak olan toplantının duyurusu Marmaris Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında da ilan edilerek toplantının vatandaşların katılımına açık olduğu duyuruldu. Duyuru ile Marmaris yaşayanları Marmaris Belediyesi Meclis toplantısına davet edildi. 620 kişi kapasiteli Tarık Akan Sahnesinde 8 Nisan Pazartesi günü saat 14.00 de gerçekleşecek olan ilk Marmaris Belediye Meclis toplantısı 9 maddelik gündemle gerçekleşecek.
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Meclis toplantı ile ilgili olarak Marmaris Life’a yaptığı özel açıklamada “Biz seçim çalışmalarımız süresince her toplantımızda, her ziyaretimizde, her konuşmamızda Marmaris’i Marmaris yaşayanları ile beraber yöneteceğimizi söyledik. Bu toplantının Armutalan Kültür Merkezinde yapılmasının amacı da seçim dönemimde verdiğimiz sözlerin ne kadar arkasında olduğumuzun bir göstergesidir. Toplantılarımız her zaman halkın katılımına ve dinlemesine açık olarak şeffaf yönetim anlayışı ile yapılacaktır. Vatandaşlarımızı pazartesi günü yapacağımız ilk meclis toplantısına katılmalarına davet ediyorum” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, geçtiğimiz hafta göreve başlamasının ertesi gününde de Marmaris Belediye binası girişinde bulunan metal dedektörünün kaldırılması talimatını vererek, vatandaşların belediye binasına girişleri sırasından üstlerinin aranmamasını istemişti.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Diş Hekimlerini Unutmadılar!

8 Nisan Pazartesi günü saat 14.00 de gerçekleşecek olan Marmaris Belediye Meclisi aşağıdaki şu gündem maddelerini görüşmek için toplanacak.

1-5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesinin 1. fıkrası gereği ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 19. maddesinin 1. fıkrası gereği Başkanlık divanının oluşturulması.
a) Meclis 1. ve 2. Başkan vekillerinin gizli oyla iki yıl süre ile seçilmesi.
b) Meclis katipliğine gizli oyla iki yıl süre ile 2 asil ve 2 yedek üyenin seçilmesi.
2-5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesinin (b) fıkrası ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereği 1 (bir) yıl süre ile görev yapmak üzere gizli oylama usulü ile 2 (iki) Encümen Üyesi seçiminin yapılması.
3-5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi ve Belediye Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 21 inci maddesi gereği Plan ve Bütçe Komisyonunun üye sayısı ile üyelerinin belirlenmesi.
4-5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi ve Belediye Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesi gereği İmar Komisyonunun üye sayısı ile üyelerinin belirlenmesi.
5-Ege Belediyeler Birliğine bir asil, bir yedek üye seçilmesi.
6-Kamu –Üniversite- Sanayi İşbirliği kapsamında Muğla’da kurulan Muğla Teknopark A.Ş.’nin toplantılarına katılmak üzere; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü’nün yazısı gereği 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (i) bendi gereğince Kurumumuzu temsil etmek üzere yetkilendirilecek kişinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi.
7-Belediyemizde 657 Sayılı Yasaya tabii olarak görev yapan Devlet Memurlarına sosyal denge tazminatı vermek için sendika üyesi olan sendika ile sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi.
8-5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesinin 5. fıkrası ve Belediye Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 22. maddesinin 6. fıkrası gereği Denetim Komisyonu Raporu hakkında Meclise bilgi verilmesi.
9-Belediye Başkanının 2018 Yılı İdari Faaliyet Raporunun görüşülmesi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir