Başkan Gani Kaplan

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 415 Görüntüleme

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şubesi Birlik, Beraberlik ve Dayanışma yemeğini Marmaris Belediyesi çok amaçlı salonunda düzenledi. Geceye Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Belediye Başkan Adayı Ali Acar katılırken, Pazar günü Ankara’da yapılacak olan CHP Parti aday tanıtım toplantısına katılmak için Marmaris’ten ayrılan CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Oktay ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı katılmadı. Geceye dernek üyelerinden ve siyasi partilerde yoğun katılım oldu.
Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, “İktidar olmanın yolu yerel yönetimi kazanmaktan geçer. Ben bir süredir örgütümle beraber tüm siyasi partilerle görüşme yapıyorum. Maalesef her parti genel başkanı başta olmak üzere tüm yöneticileri kendi adayının kendi adamının peşine düşmüş. Biz herşeyden önce demokrasiden yanayız. Kim olursa olsun haksız yere görevden alınmalara karşıyız. Daha önce gerek büyükşehirlerde gerekse başka illerde görevden alınan belediye başkanlarına karşı yapılan bu tutumlara tepki gösterdik ” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Dayanışma yemeğinin 26 ncısı bu yıl Marmaris Belediyesi çok amaçlı salonunda düzenlendi.  Yemeğe Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı İlyas Toprak, Demokratik Sol Parti (DSP) Marmaris Belediye Başkanı adayı Marmaris  Belediye Başkanı Ali Acar, DSP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Marmaris ilçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen ve yönetim kurulu üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcilerinden oluşan yaklaşık 800 kişi katıldı.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Toprak, kürsüde, birlik ve beraberlik ile dayanışma mesajı vererek, destekte bulunanlara teşekkür etti. Gecede Türk Halk Müziği Sanatcısı Nezahat Doğan sahne aldı. Dernek üyeleri gece boyunca sohbet ederek çalan türküler eşliginde eğlendiler.
Kenan Değertaş CHP masasında
2004 yılında yapılan yerel seçimlerde mevcut Belediye Başkanı Ali Acar’ın Belediye Meclis Üyesi olarak seçimlere katılan, fakat 2009 yerel seçimlerinde DSP Marmaris Belediye Başkanı Adayı olan iş insanı Kenan Değertaş’ta geceye katılanlar arasındaydı. Kenan Değertaş, 2009 seçimlerinden sonra siyasete ara verirken düzenlenen gecede CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen’le beraber aynı masayı paylaştı.Değertaş paritililerinde yoğun ilğisini gördü.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir