Başkan Adayları Tavla Turnuvasında Pişti Oldular!

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 282 Görüntüleme

Marmaris Rotary Kulübü ve Marmaris Tavla Derneği tarafından bu sene ilki düzenlenen Altın Zar Tavla Turnuvası Blue Bay Otelde başladı. Turnuvanın açılış maçlarını Marmaris Belediye Başkan Adayları yaptı. Açılış maçlarında Ali Acar 3-2 yenik ayrılırken Serkan Yazıcı 5-2 Mehmet Oktay ise 5-1 kazandı. Marmaris Rotary Başkanı Yıldırım Karahitay “Amacımız bu etkinlikle eğitime destek olmak” dedi.

İlk kez bir araya geldiler 

25 yıl süre ile Marmaris Lions Kulübü tarafından düzenlenen fakat Lions Kulübün kapanması sonrasında yapılmayan Marmaris Altın Zar Tavla Turnuvası, Marmaris Rotary Kulübü ve Marmaris Tavla Derneği ile beraber  yeniden düzenlenmeye başlandı. Geliri daha önce olduğu gibi yine tamamen eğitime aktarılacak olan ve bu sene Marmaris Rotary Kulübü tarafından ilk kez düzenlenen turnuvanın açılışı Blue Bay Hotelde yapıldı. Turnuva açılışına Marmaris Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’da katılırken adaylar ilk kez bir araya geldiler. Açılış maçı öncesinde Ali Acar ve Serkan Yazıcı’nın samimi yaklaşımları dikkat çekerken iki başkan adayının karşılıklı maç yapması beklendi. Fakat açılışta Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Belediye Başkan Adayı Ali Acar, Karmen Acun ile yaptığı maçı 3-2 kaybederken, Marmaris Rotary Kulübü Başkanı Yıldırım Karahitay ile oynayan AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı 5-2, Ferhat Düztaşlık ile oynayan CHP Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise oynadıkları maçları 5-1 kazandılar.

Yan yana maç yapan belediye başkan adayları kısa süreliğine de olsa siyasetten uzaklaşırken tavla ile stres attılar. Yapılan açılış maçları sonrasında Belediye Başkan adaylarına Marmaris Rotary Kulübü tarafından birer plaket verilirken, turnuvaya destek olan sponsorlarda plaket verildi.

Açılış maçları sonrasında Ali Acar ve Serkan Yazıcı salondan erken ayrılırken maçı en son tamamlayan Mehmet Oktay tarafından turnuva eşleşmesi yapıldı. Eşleşme sonrasında turnuvaya katılan tavla severler zarları eğitim için attılar.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı turnuva Pazar akşamı düzenlenecek olan final maçı ile sona erecek. Marmaris Rotary Kulubü Başkanı Yıldırım Karahitay “Amacımız turnuvanın geliri ile eğitime destek olmak. Tavla severlerin bu önemli hizmette bize destek oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Turnuva 10 Şubat pazar günü sona erecek.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir