12.8 C
Muğla
Nisan 9, 2020
Çevre HABER

Barınak Hayvanlarına Öğrencilerden Müzik Resitali

Barınaktaki Köpeklere Öğrencilere Müzik Resitali

Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde öğrencilerin akınına uğradı. Kreşten liseye kadar yüzlerce öğrenci, barınakta kalan hayvanları ziyaret ederek mama bağışında bulundu. Öğrencilerin köpeklere kitap okuyup, resital vermesi günün en ilgi çeken etkinliği oldu.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nın konukları sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladı. Kreş, anaokulu, ilköğretim ve liselerde okuyan yüzlerce öğrenci gün boyu öğretmenleriyle birlikte barınağı ziyaret etti. Beraberlerinde getirdikleri mamaları barınağa bağışlayan öğrenciler barınakta kalan köpek ve kedilerle yakından ilgilendiler. Çocuklara kek ve meyve suyu ikram eden belediye günün anısına yaptırılan kitap ayraçlarından hediye etti.

Dikkatlice Dinlediler

Barınaktaki köpeklerin, Lavin Su Günbeldek ve Sera Bezmez isimli öğrencilerin gitar ve yan flüt çalarak seslendirdiği şarkıları dinlemeleri dikkatlerden kaçmadı. 4 Ekim’de farklı bir etkinlik yapmak istediklerini söyleyen Lavin Su ve Sera, “Müzik ruhun gıdasıdır sözünden hareket ederek onlara sadece mama vererek değil müzikle iletişim kurmak istedik. Bizi dikkatlice dinlemelerine hem şaşırdık hem de çok mutlu olduk” dediler.

“Sadece İnsanlar Yok!”

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise bu dünyanın sadece insanlara ait olmadığının bilinciyle hareket ettiklerini söyledi. Oktay, “Bu dünya sadece bizim değil. Hayvanlar, bitkiler gibi tüm canlılarla paylaştığımız yeryüzünde insanlar olarak daha dikkatli, daha paylaşımcı ve daha vicdanlı olmalıyız. Biz de belediye olarak bu bilinçle hizmet üretiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk işimiz hayvan barınağını rehabilite etmek oldu. İlk etabı biten çalışmalarımız tamamlandığında çok modern bir barınağa kavuşacağız. Tüm çabamız can dostlarımızın da rahat bir yaşam sürmesi için” diye konuştu.

Sitemizdeki “Kilo Derdi Olanlar, Diyabet Hastaları; Eylül’de Bakın Ne Yemelisiniz!” haberine buradan ulaşabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’dan “5 Aralık Kadın Hakları Günü

Admin

1. Marmaris Anne Bebek Şenliği Düzenleniyor

Admin

Buluşma-Meeting Karma Sergi

Admin

Yorum Yap