Aydın’da Başlayan Orman Yangını Muğla’ya Sıçradı

  • Ağustos 1, 2020
  • 0
  • 591 Görüntüleme

İki İl Arasındaki Yangın Söndürülmeye Çalışılıyor

Aydın iline Çine ilçesi Akçova mahallesinde, Gökbel Dağı’nın Muğla il sınırına yakın bir bölgedeki ormanlık alanda saat 13.20 sıralarında henüz belirlenemeyen sebeple orman yangını çıktı. Havadan 5 helikopter, karadan ise 12 arazöz 5 su tankeri ve 2 dozerin söndürmeye çabaladığı alevler, rüzgarın etkisiyle  14.30 sıralarında sınırı aşarak, Muğla’nın Yatağan ilçesindeki ormanlık alana sıçradı.

Aydın Muğla Orman Yangını Büyüyor!

Aydın’da başlayıp, Muğla’ya da sıçrayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla büyümeye devam ediyor.Yangın  kontrol altına alınamayınca, müdahale eden ekip ve ekipman sayısı arttırıldı. Muğla Orman Müdürlüğü saat 16.00 itibariyle 7 helikopter, 16 arazöz, 7 su tankeri ve 2 dozerin söndürme çalışmalarını yürüttüğünü açıkladı.

Bölgedeki ekipler Muğla’ya yönlendiriliyor.. 18.50 itibariyle edinilen bilgiye göre, havadan 7 helikopter, 2 uçak, karadan ise 42 arazöz, 10 su ikmal aracı, 2 dozer ve 230 personel alevleri söndürmek için uğraş veriyor..

Bu haber de ilginizi çekebilir  İngiltere'de 1 Haftalık Marmaris Tatili 1480 TL'ye Satılıyor

Havanın Kararmasıyla Birlikte Havadan Müdahale Durdu

Saat 21.00 itibari ile ; Aydın’ın Çine ilçesinde başlayıp, Muğla’nın Yatağan ilçesine sıçrayan orman yangını devam ediyor.. Havanın kararmasıyla birlikte helikopterler ve amfibi uçakların müdahale çalışmalarından çekildi.  Dağlık alandaki yangının daha da büyümesinden endişe ediliyor.. Sadece karadan müdahalenin sürdüğü Aydın-Muğla sınırındaki yangının bugün çıkan orman yangınlarının en büyüğü olduğu kaydediliyor..

Marmaris Life

Fotoğraf: Muğla Orman Bölge Müdürlüğü

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 18 =