Aşıda Turizm Bölgelerine De Öncelik Verilsin

  • Ocak 6, 2021
  • 0
  • 212 Görüntüleme

Belediye Başkanı Oktay, Sağlık Bakanlığı’na ‘Aşı’ Çağrısında Bulundu

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan Sağlık Bakanlığı’na, “Aşı uygulamasında turizm bölgelerini de öncelik sıralamasına alın” çağrısında bulundu.

Marmaris Belediye Meclisi’nin 2021 yılı ilk oturumu dün öğleden sonra yapıldı. Koranavirüs önlemleri kapsamında ‘kapalı oturum’ şeklinde gerçekleşen toplantıda, Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.  Aşılamada, turizm bölgelerinin de öncelik sıralamasına alınmasını talep eden Başkan Oktay, şöyle konuştu:

“Marmaris çok önemli bir turizm destinasyonu ve kent ekonomimizin çok büyük kısmı bu sektöre bağlı. Turizm sadece Marmaris değil ülkemizin ekonomisine de çok ciddi kaynak sağlayan; devamında 50 sektörü de destekleyen bir alan. Bu nedenle Marmaris, Alanya, Antalya, Fethiye, Bodrum, Kuşadası gibi turizm bölgelerinin aşılamada öncelikli olarak değerlendirilmesi ülkemiz ve sektör açısından önem arz etmektedir. …. Özellikle dış pazara yönelik güvenli bölge oluşturulması yönünde çok ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. İnşallah Sağlık Bakanlığımız bizleri duyar. Öncelik tabi ki sağlık çalışanlarımızın. Ama turizm bölgelerinin de inşallah öncelikli duruma getirir, sektör olarak bizim elimizin kuvvetlenmesine katkı sağlar”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Muğla Yüksek Riskli Grupta

Marmaris Belediyesi Basın Bülteni

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir