Annemin Dedesi Muğla’nın İlk Valisi… Youtube’da Yemek Programı Yapacağım

  • Mayıs 3, 2020
  • 1
  • 446 Görüntüleme

‘Hanım Ağa’ Aslı Omağ:
Annemin Dedesi Muğla’nın İlk Valisi
Youtube’da Yemek Programı Yapacağım

TRT’de yayınlanan “Kalk Gidelim” adlı TV dizisinde kasabanın ‘Hanım Ağa’sını canlandıran Aslı Omağ, Youtube’da yemek programı yapacağını söyledi.

Marmaris Life Dergisi tarafından düzenlenen ve Instagram üzerinden canlı gerçekleştirilen Marmaris LİFEFESTİVAL’e katılan Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü mezunu, opera sanatçısı, oyuncu, vokal koçu Aslı Omağ, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Annemin Dedesi Muğla’nın İlk Valisi

Derginin ve Festivalin Direktörü Murat Ersan’la söyleşen Omağ, “Kalk Gidelim”in korona günlerine özel çekimlerine Muğla’da devam ettiklerini söyledi.

Ünlü oyuncu çok sevdiği Muğla’nın kendisinde ayrı bir yeri olduğunu kaydetti. Bunun nedenini de ilk kez festivalde açıkladığını belirterek, “Annemin dedesi Muğla’nın ilk Valisi. Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulduğu zaman ilk Menteşe Valisi olarak atanmış. Bundan da gurur duyuyorum” dedi.

Sinirimi Yenmek İçin Opera Söylüyor,
Rahatlamak İçin Yemek Yapıyorum

Murat Ersan’ın bir sorusu üzerine özellikle ezberini unutması ve sahnelerin tekrar çekilmesinden ötürü zaman zaman streslendiğini kaydeden “Kalk Gidelim” in başrol oyuncularından Omağ, “Sinirlendiğim zaman müzik dinliyorum, şarkı daha çok opera söylüyorum. Dinlenmek, rahatlamak için ise boş boş bakıyor, yemek yapıyor, yaz kış denize giriyorum.” ifadelerini kullandı.

Youtube’da Yemek Programı Yapacağım

Omağ, Youtube’da kendi adına kanal açıp yemek programı yapmaya hazırladığını da belirterek şunları söyledi:
“Öyle bir program olmalı ki, bu farklı olmalı ve farklı olacak. Pratik, kolay ve sağlıklı yemek tariflerim olacak. Çünkü ben şuna inanıyorum, mutfakta geçirilen zamanının yarım saat 45 dakikadan fazla olmaması gerekiyor. Programda yemeğin yanısıra evde gerekli olabilecek pratik bilgiler vereceğim. Günlük yaşama, dizilere, filmlere, kitaplara ilişkin yorumlar yapacağım.”

Ender TÜRKKAN/Marmaris LİFE

Aslı Omağ ile Murat Ersan’ın keyifli söyleşisinin tamamını aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Aslı Omağ – Kalk Gi̇deli̇m Mi̇, Evde Kal Mı? – Sohbet

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 31 Temmuz 1969, İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü mezunu. Hafta Sonunun Son Günü (2014) gibi çeşitli tiyatro oyunlarında oynadı.
1985 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Keşanlı Ali Destanı adlı oyunda efektör olarak kariyerine başlayan Aslı Omağ, daha 16 yaşındayken Figaro’nun Düğünü ile profesyonel sahne kariyerine adım attı. Takip eden yıllarda Kuşlar Müzikali’nde başrol ve ardından Evita Müzikali’nde yardımcı başrolleri üstlendi.

Aslı Omağ, 1991 yılında İstanbul Beyaz Güvercin Şarkı Yarışması’nda sözleri kendisine ait olan Sadece adlı parça ile finale kaldı ve ertesi sene “Son Bir Defa” ile Eurovizyon Şarkı Yarışması Türkiye finaline katıldı.

Aslı Omağ, 1995 yılında 2. Uluslararası Caz Festivali’nde 12 Mart Belgeseli’ndeki soprano solosunu seslendirmek için Fahir Atakoğlu konserine konuk olarak katıldı. Aynı konser 3.Uluslararası Caz Festivali ve başka birçok organizasyon dahilinde tekrarlandı. Altın Mikrofon Şarkı Yarışması’nda ikincilik ödülünü aldığında yıl 1996 idi. Aslı Omağ, 2001 yılında Fransa’nın Nime şehrindeki Cathedrale de Nime’de bir resital verdi. Takip eden 2000’li yıllarda Q Club’da Keisa Brown, İlham Gencer, Aşkın Arsunan, İmer Demirer, Şenova Ülker, Atila Şereftuğ gibi önemli müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı.

Dünyaca ünlü CIRQUE DU SOLEIL’in 2013 yılında İstanbul’da yapılan elemeleri sonucu sesi CIRQUE DU SOLEIL Data Bankasına kabul edilmiştir.

Aslı Omağ, Turkuaz grubunun kurucularındandır.
Şimdiye dek 13 film ve dizide rol alan Aslı Omağ, Kalk Gidelim dizisinde Meryem Kütük karakterini canlandırdı. 35 yaşlarında. Meryem’in kasabanın sözü geçen Hanım ağasıdır. Babadan kalma mal varlığının başındadır. Hacı Hüseyin ailesi ile iş yapmaktadır, ta ki Mustafa Ali dönene kadar..

Rol Aldığı Diziler:

Kalk Gidelim (Meryem Kütük, 2017)
Vatanım Sensin (2 Sezon, Marika, 2016-2017)
Kalbim Ege’de Kaldı (Hatice Gıpgıp, 2015)
Yağmurdan Kaçarken (2013)
Dedemin Dolabı (Bakiye, 2012)
Canım Benim (2012)
Papatyam (4 Sezon, Gülşen, 2009-2011)

Benim Annem Bir Melek (Müşteri, 2008)
Akasya Durağı (2008)
Binbir Gece (2006)
Hayat Bilgisi (2003)

Rol Aldığı Filmler:

Rio 2 (Türkçe Seslendirme, 2014)
Sokakların Kralı Romeo (Türkçe Seslendirme, 2008)
Hırsız Var! (Binnur’un Sekreteri, 2004)
Müzik Ekibinde Görev Aldığı Yapım:
Anılardaki Sevgili (Klarnet, 1996)

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

1 comment on “Annemin Dedesi Muğla’nın İlk Valisi… Youtube’da Yemek Programı Yapacağım

  1. Aslı ablayı artık sadece dizilerde değil, Youtube’da da göreceğiz demek. Bu çok güzel haber annem buna çok sevinecek. Acaba yemek kitabı da çıkar mı? Sorabileceğimiz bir yer var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir