1. Marmaris Anne Bebek Şenliği Düzenleniyor

1. Marmaris Anne Bebek Şenliği Düzenleniyor

Marmaris Anne Bebek Şenliği Düzenleniyor

1. Marmaris Anne Bebek şenliği 5 Ekim Cumartesi günü Blue Port AVM'de düzenleniyor.

Marmaris Anne Bebek Şenliğinin düzenlenme amacı anneleri bebekleri ile bütünleştirmek,   sosyal hayata katarak birlikte bir çok etkinlik yapabildiklerini göstermek, Marmaris'teki diğer anne ve bebekleri birbirleri ile tanıştırabilmek ve Marmaris'te bulunan bir çok farklı alandaki eğitmenler İle anneleri buluşturmak.

Bu şenlikte neler olacak:

1. Uzman Ebe Şükran Kurucu Yılmaz 0-1 yaş bebek bakımını konuşmak için

2. Psikolojik Danışman Deniz Tosuner ile Bebeklik döneminde bağlanma

3. Ebru Tural Babywearing

4. Çocuklarla Felsefe Eğitmeni Gülşah Kuşcu ile Çocuk gelişiminde felsefe

5. Eğitmen Berna Doğan ile Akil ve Zeka Oyunlari etkinligi

6. Montessori egitmeni Başak Çıvgın ile Montessori etkinliği

7. Seramik eğitmeni Berivan Karaer ile Seramik atölyesi

8. Türker Ünlü StCast ajans ile Palyaço, yüz boyama etkinliği. Batman ve Elsa

9. Kapanış Ebru Tural ile Joimo ve Anne bebek dansı

 

 

Ebru Tural

Lüleburgaz doğlumlu, evli ve 1 kız çocuk annesi Ebru Tural Aydın Universitesi Turizim otelcilik ve İngiltere'de 4 yıllık eğitimin ardından 10 yıl süresince turizm sektöründe hizmet vermiştir.

İstanbul'un kalabalığı, yoğunluğu ve koşuşturma telaşından Marmaris'e taşınmaya karar veren Tural, Marmaris'te kızı ile birlikte daha güzel neler yapabilirim, annelere ve çocuklara nasıl yardımcı olabilirim düşüncesi ile kendini bu konuda geliştirmiştir.

 

Eğitimleri:

1. Uludağ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Sertifika Programı
2. Uluslararası Joimovebabies( anne bebek dans ) Eğitimeni
3. Uluslararası Joimo ve kids Eğitmeni
4. IAIM Uluslararası Bebek Masajı Eğitmeni
5. Die Trageschule Babay wearing (bebek giyme) Eğitimi
6. Yıldız Teknik Üniversitesi Masal ve Hikaye Anlatıcılığı

Ebru Tural eğitimleri hakkında şunları söyledi:

"Tüm bu eğitimler sırasında kendi kızımın gelişim süreci ve diğer çalıştığım bebeklerin gelişimlerini izlemek o mucizeye tanık olmak her eğitim sonrası şaşkınlığımı bir kez daha arttırdı. Dokunmanın vermiş olduğu haz,  dokunarak sevgiyi hissetmek ve bunu aktarmanın çeşitlerini annelere iletebilmek. İşte tüm yapmak istediğim bebeklerimiz, çocuklarımız ile bütünleşmek ve birbirimiz ile sosyalleşmek. Mükemmel anne olma çabası ve telaşında yalnız olmadığımızı göstermek. Annelerin bebekleri ile bir çok etkinliği yapabilmelerini gösterebilmek.."

 

Gülşah Kuşcu

Çocuklarla Felsefe (P4C) Eğitmeni

Şenlikte çocuk gelişiminde felsefenin önemini anlatacak.Çocuklar İçin Felsefe (Philosophy for Children), Amerikalı filozof Matthew Lipman’ın çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkmış bir pedagojidir. Çocuklara filozofların düşünceleri ya da eserleri aktarılmaz. Oluşturulan soruşturma gruplarında paylaşılan çeşitli çocuk öyküleri ve seçilmiş uyaranlarla çocukların felsefi bir tartışma ortamı yaratması için kolaylaştırıcı rolü üstlenir. Böylece çocuklar, yaratıcı ve eleştirel düşünme, başkalarının fikirlerine saygı duyma, özgüven, farkındalık, kendini anlama, mantıklı düşünme ve soru sorma gibi becerilerini geliştirirler.

Ayrıca Çocuklarla Felsefe programları, öğrencilerin diğer derslerdeki başarılarını artırır. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

Berna Doğan

9 yıldır Akademik olarak Satranç Antrenörlüğü ve Hakemliği 3 yıldır ise Akıl ve Zekâ Oyunları öğreticiliği yapmaktadır. Çeşitli kulüplerde, kreşlerde, özel ve devlet okullarında eğitim veren Doğan, yetistirdiği çocuklar arsından milli takima 2 öğrenci kazandırdı.Yaklaşık 9 ay önce Marmaris'e yerleşen ve  burada da eğitimlerine gerek devlet okullarında grup dersler, gerek özel derslerle devam ediyor. Marmaris'te özel bir kuruluşda Akıl ve Zekâ Oyunları ve Satranç eğitimini aylık kurslar şeklinde vermektedir.
Bütün ebeveynler çocuklarının kaliteli eğitim almasını ister. Ancak bazı çalışmalar sadece okulda yapıldığında yetersiz kalabiliyor. Akıl ve Zeka oyunları ile çocuklarının hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerini farklı akıl ve zeka oyunlarıyla güvenli bir şekilde geliştirebilirler. Yapılan bilimsel araştırmalarda, çocukların belirlenen sürelerde akıl ve zeka oyunları oynaması IQ puanlarında on üç puan fark ettiği görülmüştür. Mantıklı düşünme oranları ise 3/1 oranında yükselme göstermiştir.
1.Marmaris Anne Bebek Şenliğinde Akıl ve Zekâ oyunlarının çocukların üzerindeki etkisini söyleşi tadında anlatıp etkinlik masasında çocuklara birkaç oyun oynatarak çocuklarımıza ve ebeveynlere tanıtacak.  

 

Türker Ünlü St Yapım Cast Ajans 

2014 yilindan beri hizmet veren ajans bu etkinlikte Palyaço ve Super Kahramanlar ile organizasyon yardımcısı olup çocuklara keyifli anlar yaşatacaklar. Batman ve Elsa karekteri ile çocuklar keyifli dakikalar yaşayacaklar.

 

Psikolojik Danışman Deniz Tosuner

2005 yılından beri okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklarla ve ailelere hizmet vermektedir. Aile Danışmanı olan Tosuner ayrıca oyun terapistidir. DEHB ve öğrenme güçlüğü olan çocuklar için geliştirilmiş olan PREP isimli uygulamanın lisanslı eğitmeni olan Deniz Tosuner 5 yıldır Marmaris'te yaşamaktadır. Marmaris 1. Anne ve Bebek şenliğinde bebeklik dönemi bağlanma süreci ile ilgili bilgilendirmeler yapacaktır. Bağlanma Süreci en basit anlatımıyla, bireyin,  bebeklik döneminde kurduğu güven temelli ilişkiler örüntüsüdür. Bağlanma mekanizması, güvenli ve güvensiz bağlanma modelleri, sağlıklı bağlanma için uygun olan aile tutumları, bağlılık ve bağımlılık kavramları ile ilgili bilgi almak isterseniz 5 Ekim Cumartesi günü 14:00 - 16:00 arasında Marmaris Blue Port AVM'de ki şenlikte Deniz Tosuner'le buluşabilirsiniz.

 

Doğuma Hazırlık ve Emzirme Danışmanı Uzm. Ebe Şükran Yılmaz

Hamilelik , doğum ve bebek bakımı kadınların hayatında yaşadığı en önemli dönemlerdir..Alınan en ufak bir elektronik aletin dahi kullanma klavuzu varken,  bu dönemlerde annelere yardım eli uzatan ve annelerin yaşadığı sorunlara profesyonel olarak destek olan Şükran Yılmaz son 2 yıldır İstanbul Haliç Üniversitesi'ndeki akademik görevini sonlandırıp Muğla ve ilçelerindeki anne ve hamilelere ihtiyaç duydukları destekleri vermektedir.1. Marmaris  Anne Bebek Şenliğinde annelerin hamilelik, doğum, emzirme, bebek bakımı, ek gıda ve uyku rutini ile ilgili sorularını yanıtlayacak ve şenliğe katılan annelere destek olacaktır

 

Berivan  Karaer

Uludağ Üniversitesi  Seramik mezunu olan Karaer 2001 yılından beri seramik ve çini üzerine çalışmakta olup 2 kız çocuk annesidir. Marmaris'te kreşlerde ve özel derslerle küçük yaş grubu çocuklarla seramik eğitimi vermektedir. 

Karaer, seramiğin çocuklar üzerindeki faydalarını şöyle sıralamıştır. 

1. Küçük kas gruplarını çalıştırıyor ki bunlar en zor gelişen kas gruplarıdır.

2. El göz koordinasyonu gelişiminde de oldukça faydalıdır.

3. Yaratıcılıklarını arttırır.

4. Konsantrasyon sürelerinin artmasına yardımcı olur.

5. Kendilerini ifade etmeleri için içinde  farklı yöntemler barındırır.

6. Özgüvenlerini arttırır.

7. Farklı bakış açıları kazandırır.

 

Başak ÇIVGIN

1983 İzmir doğumlu olan Başak Çıvgın 17 yıldır Marmaris'te yaşamaktadır. Evli ve 1 çocuk annesi Çıvgın uzun yıllar denizcilik sektöründe çalışmış ve çocuk sahibi olduktan sonra mesleği bırakarak kendi çocuğunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla alternatif eğitim sistemleri ararken Montessori Felsefesi'yle tanışmış ve çocukların özgür alanda kendi yeteneklerini keşfederek, içlerindeki potansiyeli ortaya koymaları üzerine geliştirilmiş bir sistem olması kendisini çok etkilemiştir. Sonrasında Montessori Eğitimleri alan Çıvgın hayatının bu döneminde Montessori Felsefesine dayanan farklı yaş gruplarına ve çocukların bilişsel becerilerine uygun Montessori aktiviteleri hazırlıyor ve uygulatıyor. 1. Marmaris Anne ve Bebek Şenliği kapsamında "Montessori Felsefesi" hakkında bilgilendirmek ve "Montessori Aktiviteleri" ni uygulatarak tanıtmak üzere Blue Port AVM'de Başak Çıvgın ile buluşabilirsiniz.

 

Sitemizdeki "Ticari Plakada Büyük Kolaylık Geldi” haberine buradan ulaşabilirsiniz...