Ali Acar “Yol verin” 

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 262 Görüntüleme

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için 43 gün kala Demokratik Sol Parti (DSP) Marmaris Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ali Acar, seçim ofisini açtı. DSP Adayı Acar’ın seçim irtibat ofisi açılışına, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na  Bağımsız adaylığını açıklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingde konuşma yapan Ali Acar,  belediye başkanlığı süresince yaptığı hizmetleri anlatırken neler yapacakları konusunda da kısa bilgiler verdi. Ali Acar “Benim kişisel hesabım yok koltuk sevdamda yok ama 15 yılda Marmaris nereye geldi herkes görüyor. Oyun farklı, oyun tehlikeli.  Amaç buradaki düzen ve intizamı sağlayan gerektiğinde radikal kararlar alan Ali Acar’ın ayağını kaydıralım. Tehlikeyi gördüğüm için Karaoğlan’ın partisinden aday oldum Zaferimizi 31 Martta kutlayacağız”
DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar’ın seçim ofisi açılışı mini bir mitinge dönüştü. Kubilay Alpagün sokakta hazırlanan seçim ofisi açılışına çok sayıda vatandaş katıldı. Seçim ofisi açılışını yapan Ali Acar 2004 yılında göreve nasıl geldiklerini ve neler yaptıklarını bir kez daha hatırlatmak istediğini belirterek başladığı konuşmasında “Geçmişi unutuyoruz hatırlatmakta yarar var. Buraya yeni yerleşen vatandaşlarımız var onlarında her şeyi bilmesi lazım. 2004 te W ile Marmaris bize teslim edildi. Ama o zaman maalesef Marmaris prim yapmıyordu. Yönetim idare bir tercih meselesidir. Projelerimizi ortaya koyduk, vizyonumuzu ortaya koyduk, cesaretimizi ve yüreğimizi ortaya koyduktan sonra Marmaris için çalışmaya başladık. Marmaris’i daha huzurlu nasıl yaparız nasıl daha iyi bir Marmaris yaparız diye hedefimizi yüksek tutarak çalıştık. Her isteyenin istediğini yaptığı, kentimizin prim yapmadığı bir ortamda Marmaris’e hizmet etmeye başladık. Marmaris’te yaptığımız uygulamalarda herkes ne oluyor dedi. Ama yaptıklarımızın Marmaris için ne kadar doğru yaptığımızı gördükçe bize hak vermeye başladılar. Bir kent halkı ile yönetilir. Cesareti ortaya koyduk ve Marmaris nasıl yönetilir diyip en doğru adımları attık. Hiç unutmuyorum 2004 te aday olduğumda hukuka uygun hale getirerek bu pislik abidesini kaldıracağım kent meydanı yapacağım diye söz verdim. Bize teklifler geldi. Açık çek dediler. Biz kentin geleceğini düşünerek kulaklarımızı tıkadık. Göreve gelir gelmez Marmaris te imar revizyon planı ile kentin imar uygulamasıyla objektif bir anlayışla kentin imar revizyonunu gerçekleştirdik. Ve bilimsel çalışma sonucu DSİ nin önümüze koyduğu planlarla gelecek 500 yılın hesabını yaparak yağmur suyu ve dereleri 10 yıl planlayarak adım adım yaptık. Eskiden yağışlarla Marmaris’inde mağdur olduğunu hepiniz hatırlarsınız. Ama bugün bu kadar yağmur yağıp Marmaris’te hiçbir şey olmuyorsa bu bizim çalışmalarımız ile oldu. Yat limanının düzenlenmesi ile yat limanı mükemmel bir cazibe merkezi oldu. Çocuklarımız için, kadınlarımız için yapmış olduğumuz çalışmalar bölgede örnek oldu”
Biz çağdaş bir kent yaptık ama Muğla bizi muhattap almadı.
“Hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’ye ve dünyaya örnek olduk. Marmaris’i çağdaş Avrupa kenti görünümüne kavuşturduk. Kısıtlı bütçeyle yaptığımız işler ortada. Eksiklerimiz hala var. Mahallelerimiz bizden yatırım, hizmet bekliyor.  2018 kesinleşmiş bütçemiz 78 milyon Tl. Bİz bir yılda 15-20 milyon yatırım yapma imkanı olan belediyeyiz. Turizm kenti olmamız acısından dezavantajlarımız var. Bu küçük bütçeler ile çalışmaya çalışıyoruz. Her köyümüz her mahallemiz bizden hizmet bekliyor. İşte tüm bu yatırımları yaparken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Marmaris’e 173 milyon yatırım yapmış. Bu yatırım nereye yapılmış ve bu para nereye gitti. Biz Marmaris’te bir yatırım görmedik. Biz bu güne kadar büyük şehirden muhatap kabul edilmedik ve mağdur edildik. Yapılanların bedeli 15-20 milyonu geçmez. Çok dertliyiz. Biz sizlerin hakkını alamadık diye içimiz kan ağlıyor. Ama bunu değiştireceğiz.”
Marmaris’e darbe yapıldı
“Kişilerle hiç bir zaman işimiz yok. Bizim aldığımız ahlak kişi odaklı değil. Bir bir emanet aldık. Biz sizin çıkarlarınızı korumak zorundayız. Muğla büyük şehir başkanının Muğla’nın her yerini dizayn etme egosu yüzünden haksızlığa uğradık. Marmaris’e darbe yapıldı. Belediye başkanları hizmet etmek için gelir. Siyaset herkes yapabilir. Yerel seçimlerde aday göstermek seçimi aldı anlamına gelmez. Seçimi alacak kişiyi halk belirler. Uzaktan kumanda ile bir yere belediye yöneticisi seçilmez. Marmaris’in başarılı belediye başkanını silip kafanıza göre birini yazarsanız bu ahlaka sığmaz. Parti her zaman benim partim olmuştur. Bu görev bana partimiz tarafından verildi. Düne kadar istifa edene kadar Genel başkanda dahil kimse bende fazla CHP li olduğunu söyleyemez. Benim kişisel hesabım yok koltuk sevdamda yok ama 15 yıla Marmaris nereye geldi herkes görüyor. Oyun farklı oyun tehlikeli.  Amaç buradaki düzen ve intizamı sağlayan gerektiğinde radikal kararlar alan ali acarın ayağını kaydıralım dı. Tehlikeyi gördüğüm için Karaoğlan’ın partisinden aday oldum Zaferimizde 31 Martta kutlayacağız.
Marmaris’i kimseye yedirtmeyiz
“Çevre projelerini hayata geçirdik elimizden ne geliyorsa yaptık. Keşke büyükşehirde bir şeyler yapsaydı. Yat limanını yollarını hala biz yapıyoruz. Mahkemeye gitmeye bıktık. 1 milyar bütçe ile Muğla belediyesi bugün Türkiye’nin en büyük bütçeli 10. büyük şehir. Ama sadece gelir getiren kısamlar alındı. Angaryası bize bırakıldı temel amacımız endişe duyduğumuz koylarımız ve koylarımız ile ilgili rant ve çıkar taraflarına karşı dikkatli olmamız lazım. Yıllar önce en kaliteli bal üretilen Osmaniye köyü için 47 tane maden izni verildi. Buna karşı mücadele ettik ve anayasa mahkemesinden iptal ettirdik.  Ama yine duyuyoruz ki gene bu maden ocakları için araştırmalar ve yollar araştırmaya başlamışlar. Burayı kimseye yetirtmeyiz. Koylarımızın birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Buna karşı koyabilmek için Namuslu dürüst, çalışkan ve mangal gibi yüreğiniz ile cesaretli olacaksınız. Hiç endişeniz olmasın”
Muğla bize Düşman mı
“Geçmişte verilen vaatler gibi fiyasko ile sonuçlanan projeler yapmayacağız. Biz kentin huzurunu ve gelişmesi için projeler yapacağız. 12 ay turizm diyorlar ama acaba kendi yönettikleri yerlerde 12 ay turizm var mı onu sormak lazım. Muğla büyükşehirden alacaklıyız. Herkes derki “Merkezi yönetimin turizme düşmanlığımı var neden desteklenmiyor” denir. bende aynı şeyi Muğla büyük şehir için söylemek istiyorum. Büyük şehir bize düşman mı . ?Marmaris Bodrum ve Fethiye başkanları ile oturup bir çay içmez. Keser döner sap döner derler. Marmaris’ten büyükşehir için Behçet saatçiye büyük öy çıkartacağız. 2004 yılında muhteşem bir oy oranı aldık. Bunu büyükşehir içinde yapacağız. Merkezi yönetimin ataması ve Osman Gürün’ün atamasına karşı çok iyi bir seçim sonucu alacağız. Halk yönetici seçer yönetilecek adam seçmez. Bazılarının söylediğine göre Ali Acar kabahatli. Evet ben kabahatliyim. Çünkü  Ben namusluyum, ben dürüstüm, ben çalışkanım, ben hırslıyım ve ben cesaretliyim. Ve bu yüzden beni yukardakiler istemiyor. Şimdi daha özgürüz. Daha rahatız”
Büyükşehir Adayımız Behçet Saatcı
DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bağımsız Aday olan Behçet Saatcı’ya destek vereceklerini açıklayarak  ” Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bağımsız adayı olan sevgili kardeşim Behçet Saatcı’yla  yaptığımız karşılıklı istişare sonucunda onu destekleme kararı aldık. Büyükşehirdeki abimiz belli Marmaris’ten Behçet Saatçı’ya rekor oy çıkartacağız. Karaoğlan Ecevit’e de bizim borcumuz var onun ruhunu şölen havasında yaşatacağız. keyifli bir seçim geçireceğiz. Beni ilgilendiren bu memleketin geleceği ” şeklinde konuştu.
Muğla’nın Makus Talihini Yenmeye Geliyoruz
Ali Acar ile birlikte çok güzel işlere imza atacaklarını Belirten Muğla Bağımsız Belediye Başkan Adayı Behçet Saatçı “Erdem kendine yapılan dayatmalara karşı başkaldırı demektir, Biz Muğla’da yapılan dayatmaya karşı başkaldırdık. Muğla’yı Muğlalılar mı yönetir yoksa Ankara’da ki siyaset baronlarımı yönetir bunu hep beraber göreceğiz. Muğla seçilmişlerle mi yönetilir yoksa yandaşlarla mı yönetilir göreceğiz. Belediye başkanlığı öyle 1 km yol yapılıp 11 tane reklam panosu dikmekle başkanlığın reklamı yapılmaz. Esas gönüllerde isen reklamdır. Milletvekillerini sen belirleyeceksin, belediye başkanlarını sen belirleyeceksin, kendi partinden olmayan başkanlarını da sen belirleyeceksin. Yok öyle şey. Kazın ayağı öyle değil. Kusura bakma. Biz tüm belediye başkanları olarak Osman abi dedik. Bir şey yapmadık. Ama sadece yanlış yapılanlara yanlış dedik. Her şeye evet diyenlerden bilime sanata siyasete fayda olmaz hatta demokrasiye hic bir faydası olmaz. Büyükşehir yasası kötü ne yapalım yapacak bir şey yok. Ama biz napıcaz yasayı değiştiremeyeceğimize göre bu işi yapacak kişiyi değiştireceğiz. Gecen Yatağanda şöför arkadaşlara konuşuyoruz. Muğlada servis araçların yaş sırını 10, başka yerlerde 19 diyorlar. Biz göreve gelince kendiniz yaparsınız dedik. Bir baktık ertesi gün Büyükşehir hemen yaş sınırını 19  yaptı. Daha göreve gelmedik ama gölgemiz yetti. Göreve gelince neler olacak görün. Sonra Kıyılarda mal paylaşımı yapıldı. Eyvallah ama yasadan üç sene sonra bizi mahkemeye verip tüm gelirlerin ve yerlerin elimizden alınmasını kabul etmemiz mümkün değil. Nasipse Muğla’nın makûs tarihini değiştirmek için göreve talibiz” dedi.
Konuşmalar sonrasında Behçet Saatçı ve Ali Acar beraber beyaz güvercinleri gökyüzüne saldılar. Ali Acar ve Behçet Saatçi açılış sonrasında vatandaşlardan yoğun ilği gördü. Behçet Saatçı vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir