Ali Acar Resti Çekti. İstifa Etti.

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 251 Görüntüleme
Ali Acar Resti Çekti. İstifa Etti.

Ali Acar İstifa Etti

Marmaris Belediye Başkan Adayı olmasına kesin gözle bakan mevcut Belediye Başkanı Ali Acar aday olarak açıklanmayınca CHP Marmaris ilçe yönetiminde deprem yaşandı. İlk olarak CHP ilçe yönetim kurulunun istifa etmesinin ardından İlçe binası önünde bir araya gelen 1000’e yakın partili istifa dilekçelerini imzaladılar.

Basın açıklaması için İlçe binasına gelişinde büyük tezahuratlarla karşılanan Ali Acar yaptıgı açıklamada  “Bu tabloyu biz istemedik. Bugüne kadar mensubu olduğum CHP sinde sizlere hizmet etmemin huzurunu yaşadım. 54 yıl sonra Marmaris’e CHP yi iktidar yapan bir belediye başkanıyım. Bu sizlerin destekleri ile oldu. Özellikle 2014 seçimleri sonrasında Muğla yönetimi ile restleştik. Ama bu benim kişisel seçimim değil. Ben memleketimin çıkarları doğrultusunda sonuna kadar mücadele ettim. Ama her seferinde diktatör bir yönetimle karşı karşıya kaldık. Özel toplantılarla hep kararlar alındı. Grup kararlarına uymadığım için arkadaşlarımla partiden ihraç noktasına kadar geldiler. BU seçimlerde de ne olursa olsun hizmet edebilmek için aday adayı olduk. Karşımıza 3 tane aday adayı çıkarıldı. Bunu anlayışla karşıladık. 2 yıldır tüm çalışmalarımızı raporladılar ve Marmaris’in karnesi en başarılı belediye olarak ortaya çıkmıştır. Ama bu başarının önüne geçmek ve siz Marmarislilerle Ali Acar’ın arasını açmaya çalıştılar. Adıma sürekli kampanya yürüttüler. 10 gün önce sabırlı olunmasını istedik. Genel Merkezimizden de bizlere destek vardı. Dün geceye kadar aldığımız bilgilerde merak etmeyin siz aday olacaksınız dediler. Buna rağmen MYKdan Ali Acar ismi yazılırken bizleri arayanlar tebrik edenler oldu. Ama ne gariptir sabaha kadar bizim adımız varken sabah adımızın yerine başka bir isim yazılmış ve memur gibi atanmış.

Marmaris’i Yarı Yolda Bırakmam

Partime olan bağlılığımı kimse ile tartışmam. Ben Marmaris’i yarı yolda bırakacak bir adam değilim. Hiçbir CHP li arkadaşım beni kınamasın. Son dakikaya kadar bekledim. İsimlerin açıklanması bu kadar bekletilmez. Bu sadece Marmaris için değil bazı yerlerde de yaşandı. Bu kampanya öncesinde 54 gün önce genel merkeze gittim ve bir daha gitmedim. Ben kapıda kimseye yalvaracak adam değilim. Bizler böyle bir malipülasyonada, ayak oyunlarına seyirci kalacak değiliz. Bazı dostlarımız sürekli genel merkezle konuştu. Kibarca onları uyardılar. Marmaris’in üzerinde oyun oynamayın dediler. Ama hiç umrumuzda değil bir yolumuza devam edeceğiz”

Önümüzü Kesmeye Çalışanlar Belli

“Bizim hakkımızda aleyhimizde çalışan insanlar var Bunlardan biri Herkesin çok iyi bildiği Tuncay Özkan, Kahramanmaraş belediye başkanlığına aday olan Ali Öztunç, Büyükşehir Belediye Başkanı olan Osman Gürün,  Gürsel Aldanmış. Osman Gürün sana rahat uyku yok. Osman Gürün sen arı kovanına çomak soktun. Senle cok kötü hesaplaşacağız. Osman Gürün’ün yaptığı hiçbir şey yok. Bir çivi bile çakmadı. Sadece CHP üyeleri onu onurlandırdı. Cesaretin varsa Marmaris’e geleceksin ve seninle hesaplaşacağız.  CHP’li olmamı kimse ile tartışmam bunu Genel başkan ile bile karşılaştırmam. Partimin tüm mesuplarının başımın üstünde yeri var. Bu ahlaksız bu seviyesiz şekilde yapılan olaylardan sonra bana kızmayın. Oy böleceğimi düşünenler olmasın. Kimse bu süreçte aradan sıyrılırım düşüncesinde olmasın Herkes avcunu yalar. Alternatifleri konuşacağız ve önümüzdeki günlerde bunu açıklayacağız. Tüm arkadaşlarımızdan halkımızdan görev bekliyoruz. Buradan herkese bir ders vermenin gurunu yaşayalım.   Burada ciddi bir oyun oynanıyor. Kurtlar sofrasında Marmaris’in eski günlerine döndürülmek isteniyor. Buna herkes dikkat etsin. 31 Mart Seçim zaferimiz kutlu olsun. Yolumuz açık olsun gazamız mübarek olsun “

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir