Ali Acar neden kendi adayını desteklemiyor?

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 308 Görüntüleme
Ali Acar neden kendi adayını desteklemiyor

Ali Acar ve Vefası

Rantçılar, çıkarcılar, torpil isteyenler, siyasi fanatiklerden beni anlamalarını bekleyemem. Hangi partiden olursa olsun! Son haftaya girdik! Sonra Marmaris benim, ben mücadeleye daha çok devam edeceğim, onlar işine gücüne dönecek. Çevre katliamlarıyla, rantla, cahillikle savaşan ben ve benim gibilerin olacak Marmaris. Kimse belediye ağaç kestiği zaman atlayıp evinden çıkıp gelip engel olmayacak, mahkemelik olmayacak; ya belediye başkanına yalakalık yapacak, yada aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyecek! SUSACAK! İşlerine gelince de çevreci başkan!

***

Utanmadılar mı rahmetli Karadinç’e vefa örneği diye 15 yıllık gazeteyi yayınlamaya? Her yerde rahmetlinin arkasından konuştuğunu biliyoruz. En azından CHP de beraber görev yaptığı arkadaşları var, onlar şahittir! MarmarisLife Dergisi’nde, seçimi kaybettikten sonra İsmet Karadinç’le yaptığım röportajı kapakta görünce, Marmaris Kalesi’nde verilen (sanırım Denizcilik Festivali) resepsiyonda dergiyi fırlatmış, “niye koydun bu adamı” diye fırça atmıştı herkesin içinde. Ne vefası? Yapıyorsun bari sözünün arkasında dur! Her tarafı yapılaştırdı diye atıp tutarken yapı şirketleri kuruldu! Marmaris’in havadan bir fotoğrafını paylaşacağımi Kuşadası halt etmiş betonlaşmada. İki ağaç bırakın yahu memlekette! Daha koltuğa oturur oturmaz rahmetlinin minderi saygısızca fırlattığını bütün Marmaris biliyor ne vefası? Geçtik Karadinç’i ona biz vefa gösteririz dergimizde, yeni belediye başkanı da güzel bir yere adını verir, 15 yıldır aklına gelmedi Karadinç, adını bir yere veremedin, başın sıkışınca, oya ihtiyacın olunca mı aklına geldi, iki de bir adını zikrediyorsun? Senin hiç olmazsa Marmaris’e vefan olsun! Az yeşil bırak!

***

Yeşil deyince, Çevreci Filiz Ersan seni herkesten çok korudu, her sorununda yanında oldu. Seni korumak adın medyaya malzeme oldu. Bir tane parka adını mı koydun söz verdiğin halde? Her mücadelende en önde, cesurca savaştı seninle sırf sen Atatürkçüsün diye! Şimdi partiye de Marmaris’e de yaptıklarını görmedi, Allah’tan ömür yetmedi! Ömrü yetmedikten sonra da ona vefa göstermedin! Ne vefası?

***

Atanarak geldiğin CHP’ye atanamadığın için sırtını döndün. Cumhuriyetin kalesi diyerek Marmarisli’yi sömürdün, ama ilk eline geçen fırsatta tv kanalının tepesine AK Parti logosunu gömdün! Sana güvenerek oy veren on binlerin Atatürkçü düşüncesiyle dalga geçtin. Ne vefası?

***

Önce sen açıklamadın mı? Her halukarda başkan adayıyım diye. Yani MYK listesi bile belli olmadan ilk önce sen resti çekmedin mi CHP’ye, Marmarisli CHP seçmenine? İlk biz yayınlamadık mı? Ali Acar’dan başka partiden aday olmanın ilk sinyali geldi diye! Ne Osman Gürün’ü ne CHP’si; önce sen terk etmedin mi gemiyi? Ne vefası yahu? Güldürmeyin adamı! Sanat, spor, belediyecilik alanında onlarca, yüzlerce vefasızlık makalesi yazarım; belki sonra bir kitap çıkartabilirim. Marmaris, spordan ve kültür sanattan nasıl uzaklaştırıldı diye!

***

Muğla DSP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Sevgi Küpelioğlu, neden partinizin Marmaris adayı siz varken bağımsız bir adayı destekliyor? Şimdi daha iyi anlamışsınızdır! Hesaplar, kitaplar çok farklı ama hiç biri tutmayacak. Bunları yazıyorum ki sonra hesabını herkes sorsun diye. Yoksa ne Vefası? Hiç güleceğim yoktu! DSP’nin adayı kendi partisini bile desteklemiyor!

Sayın Karacan biz Vebalı mıyız?

Hiçbir seçimde partiler adayların önüne bu kadar çok geçmemişti. Bunda meclis adaylarının tüm partilerce stratejiymiş gibi saklanması büyük rol oynuyor. Oysa biz bizi sevenlerin ellerimizi sıkmasını istiyorduk, hiç olmazsa beş yılda bir!

Ancak bazı ağabeylerimiz var ki bir çok mücadelede omuz omuza savaştık. Mustafa Karacan’da onlardan biri. Ali Acar’ın her darbesinde daha sımsıkı sarılmıştık. Ancak bu seçim birinci sıra adayı olunca rehavet mi çöktü, yerim nasılsa garanti diyerek bizimle görülürse oy mu kaybeder diye düşündü? Biz vebalıyız da, bizim mi haberimiz yok anlayamadık. Ama kalp kırıklığımızı yazdık bir kenara. Serkan Yazıcı daha sıcak davrandı bize.

Encümen üyesi adaylar meclisteki Deniz Baykal gibiler!

Ethem Sayar, Zeki Eren, Kenan Değertaş gibi bir çok ağabeyimizi, kardeşimizi de görmek isterdik ama ne medyada, ne sokakta yüzlerini göremedik. Tüm partilerin encümen adayları Deniz Baykal’ın meclisteki halini hatırlatır durumda bir intibak bırakıyor bende. İşe yaramayacaksanız size niye oy verelim. Sizler de yüzünüzü göstersenize! İlginç bir durum. Kenan ağabey de bizim sanatçılığımızı, gazeteceliğimizi unutmuş gibi dilenci yerine koyarak bize sorduğu “ne istiyorsunuz?” sorusunu herkese kullandığını üzülerek duyuyorum. Ağabey siyaseti adabıyla yapacaksan önce “ne istiyorsun?” sorusunu unutup “size nasıl yardımcı olabilirim?” sorusuna alışman gerekiyor. Tiyatroyu değerlendiremeyecek bir ekibinin oluşu da ayrı bir sorun! Ama kiminle konuştuğunu bilmeden karşındakini dilenci yerine koyarsan alacağın cevaplar verdiğimden daha ağır olur ileride! Saygıyı öne alalım. İlerisi için hoş sinyaller değil bunlar! Sen böyle değildin ağabey?

Sivil toplum örgütleri baskı altında!

Marmaris’te bir çok STK özgür değil!

Vicdanı hür, özgür düşünceleriyle Marmaris’i Atatürk’ün açtığı yolda, çagdaş medeniyetler seviyesine getirme yolunda hizmet etmeleri gerekirken, biat etmeye zorlandırılıyorlar! Bir çok STK baskı altında! Sivil toplum örgütü değil, siyasi tim gibiler. Bu yüzden annem Filiz Ersan gibi yapıyorum ve tüm STK’larla ilişiğimi kesiyorum! Bundan sonra sadece hayati önem taşıyan eylemler ve kampanyalar dışında fikri ipotek altına alınmış hiç bir dernekle alakam olmayacaktır. Atatürk çizgisi dışına çıkıp, siyasi ranta hizmet edenlerle, beynini satanlarla, siyasilerden nemalanma uğruna onların fikriyle çalışanlarla yol alamayacağız. STK’ların seçim zamanı özel geceler düzenlemesi yasaklanmalı bana göre. Başlarına silah dayanmış gibi hareket ediyorlar. Dışardan çok çirkin gözüküyorsunuz bunu bilin!

“Kocasız bütün kadınlar dernek kuruyorsunuz!” lafını Marmaris Belediyesi’nden kimin söylediğini de yarın yazalım o zaman!

Murat Ersan – 25 Mart 2019

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir