Ali Acar : Herkes yaptığının cezasını çekecek

  • Nisan 2, 2020
Ali Acar miting

Ali Acar: Herkes yaptığının cezasını çekecek

Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar seçim çalışmalarını sürdürüyor. Acar . Bozburun seçim mitingi yaparak seçmenleri ile buluştu. Yoğun ilgi gösterilen Bozburun mitingine Selimiye, Taşlıca, Söğüt ve Hisarönü’nden de vatandaşlar katıldı. Mitingte konuşan Ali Acar “Dertleri Ali Acar ve ekibini yok edelim ve Marmaris’i ele geçirelim. Kimisi büyük rantlar peşinde ve  kimisinin küçük beklentileri var. Talan edelim diye uğraşıyorlar. Ama bunu yedirmez buranın insanı avuçlarını yalarlar” dedi
31 Mart’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde 4 üncü dönem yeniden aday olan Ali Acar Bozburun mitingi düzenledi. Mitinge Muğla Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı’da eşlik etti.  Mitingde konuşan Acar yapılanların unutulmayacağını ifade ederek “15 yıl boyunca bana onurun şerefin en iyisini yaşatan paha biçilmez değerler veren sizlerle kucaklaşma imkanı veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler yaşadığımız bu coğrafyada hepimiz onur,  haysiyet, şeref, erdem gibi kavramlarla hayatımızı iç içe sürürdük. Vefasızlığa sadakatsizliğe ihanete kesinlikle tahammülümüz olmadı olmayacak. 2014 te olduğu gibi Bozburun mitingimizi Hisarönünden Taşlıcaya kadar buraya gelen kardeşlerimle gerçekleştiriyoruz. Hepinize minnet ve vefa borcum var. Dayatma ile bir şey olmuyor korkuyla da hiç bir şey olmuyor. Bu gönül bağı. Bu memleket sevgisi vatan sevgisi insan sevgisi. Bunu kimsenin koparmasının gücü yok” dedi.

Genel Başkana Miting Yaptırıyorlar

DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu Marmaris’e davet ederek özel miting yaptırdıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü “Bugün Marmaris farklı şekilde onurlandırılıyor. CHP genel başkanını Marmaris’e getirip miting yaptırıyorlar. Bugün seçim kampanyasında CHP genel başkanı ve üst düzey toplantılar yaparken, bir yandan özel bölgelerde miting yaparken Muğla’ya getirilen genel başkan seçim kampanyası çerçevesinde Marmaris’e almalarının farklı gerekçeleri var. Marmaris’in ne kadar kıymetli değerli ve özel olduğunu ve her şeyin ötesinde Marmarislinin gücünün ne olduğunu gayet iyi biliyorlar.  Bu sizin sayenizde oldu.

Yok Olmaya Mahkumlar

“Vefasızlık adaletsizlik haksızlık üzerine kurulan bir anlayış yok olmaya mahkumdur. Aday belirlemede sürecinde yapılan adil olmayan demokrasi ile örtüşmeyen süreçte istediler ki Marmaris’in düzenini huzurunu marka değerini yaratmış olan şahsim ve ekibimi bu durumdan bypass ettiler. Çok ciddi kampanya yönettiler.  Kişisel egolarını ve beklentilerini çıkar ve menfaat ilişkilerini karşısında bir set gibi duran belediye başkanı Ali Acar’ı görüp partisinden kopardılar helali hoş olsun. Bu seçim yerel seçim,  bu seçim yönetici secimi. Birilerinin yöneteceği belediye başkanını seçmeyeceksiniz. Kimsenin adamı olmadık. Sadakatımızı ve saygımızı yıllar boyu her zaman koruduk. Ama bizde adil davranılmasını ve insan yerine konulmayı bekledik. Hakkımız bekledik ama Buna rağmen ellerinin tersi ile bizi ittiler. Allah büyük yapan bulur. Bunu göstereceğiz.31 Marta bunu göstereceğiz herkes yaptığının cezasını çekecek”

Dertleri Marmaris’i Ele Geçirmek

“Secim kampanyaları başladı. Siyasi parti reklamları dün itibarı ile kaldırıldı. Burada devleti yönetenlerle CHP’nin atanmış ekibinin birlikte organize ettiği düzen var. İkisinide dertleri Ali Acar ve ekibini yok edelim ve Marmaris’i ele geçirelim. Kimisi büyük rantlar peşinde ve kimisinin küçük beklentileri var. Talan edelim diye uğraşıyorlar. Ama bunu yedirmez buranın insanı avuçlarını yalarlar. İşini doğru yapan herkesin başımızın üstünde yeri var. Buranın bir tek ağacını bile korumak bizim namus borcumuz. Bunu 15 yıl öncede söyledik. Şimdide söylüyoruz bu memleketi kimseye yem etmeyeceğiz”

Beni Şimdi Kim Cezalandırdı

“7 yıl önce aday olmadan önce söyledik. söz verdik ve yaptık.  Tansaş binasını yıkıp yerine meydan yapınca açılışını Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber yaptık. O günkü konuşması kulağımdan gitmiyor. Bu Ali başkan varya bu Ali başkan. Avm yıkıp ta yerine meydan yapan tek belediye başkanıdır diye bizden övgü ile bahsetti. Sonra dedi ki rant varken avanta varken esprili şekilde dedi ki ne işin var meydan yapıyorsun dedi. Hatta dedi ki bakın bu Ali Acar’ı bu iktidar cezalandırır dedi. Peki şimdi bu cezalandırmayı kim yaptı. CHP genel başkanı ve sözünden çıkamadığı 5-6 siyasetçi ile beraber yaptılar. Bu ihanete demokrasi dışı harekete seyirci kalmamız mümkün değil. Bugün bizim mitingimiz bilindiği için onlarda 19 mayıs meydanında miting yaptılar”.

“Bu Meydan Benim”

“Dün dünya kadınlar günüydü. Kent konseyi kadın meclisinin isteği ile 19 meydanına bir kermes açtık. Burada yerleşik yaşayan 200 hanıma katkı sağlamak için yardımcı olduk.  Kadınlar geldi orada satış yaptı mutlu oldular.  Ama saat 5 te geldiler tezgâhları kaldırın dediler. Sonra hadi 6 olsun dediler. Bunu duydum ve dedim ki bu meydan benim benden ziyade sizin 7 ye kadar kalabilirsiniz dedim.. yaşayanlara eziyet edilir mi. Birileri miting yapmacam diye halka eziyetler edilir mi. Bizim yapmadıklarımızı bunlar yaptı ağır tonajlı araç çıkartmadığımız yere tır çıkarttılar. Karşı çıktığımız halde imam bildiğini okudu.  19 Mayıs meydanını talan ettiler.  Hangi vicdana sığar bu. Tırı yolda tutarsın konuşmayı orda yaparsın. Bunun hesabını sandıkta sorarsınız. Belediyenin parası halkın parası. Yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Ama atama ile gelen bir ekibin neler yapacağının göstergesidir bu. Kırılanlar tamir edilir. Ama gönül kırgınlığı okadır kolay düzletilmez. Bunun hesabını sormazsam namerdim”.

Herkese Ders Olacak

“Büyükşehir 5 yıl boyunca buraya ızdırap çektirdi. Hiç kimse hizmet alamadı. Onca arabayı buraya getireceğine millete hizmet etsen daha iyi olmaz mı Yöneticinin asli görevi hizmet etmektir. Ali Acar 3 dönem görev yaptı. Bu onuru yaşadı. Gördüm ki tehlike bitmiyor ve daha büyük oynamaya başladılar. CHP gibi mensubu olduğumuz güçlü partimizden Bizi partimizden bypass ettiler.  Ali acarın paçasından çekip aday göstermeyerek. İster AKP ister CHP alsın deyip çalışıyorlar. Ama düşünemediler. Ama Muğla’ya 4 dönem hizmet etmiş Behçet Saatcı’yı düşünemediler. Ali Acar’ın memleketinin onun bunun elinde oyuncak etmeyeceğini ve B planı ile çıkacağını görmediler. Şimdi durumu gördüler Belediye personeline mitinge katılsınlar diye görev vererek baskı yaptılar. Bu iş gönül işi. Pabuç pahalı olunca böyle bir işe girdiler. Kendi yaptıklarının altında yok olup gidecekler. 5 yıl boyunca elimizdeki kısıtlı imkânlarla her yere ulaşmaya çalıştık.

Söylenenler Ali Acar uyumsuz. Hadi ben uyumsuzum. Mehmet Kocadon’da mı uyumsuz, Behcet Saatcı’de mi uyumsuz. Kimse ile koordineli çalışmadılar. Osman Gürün  bizi adam yerine koymadı. CHP’nin Osman Gürünle kazanması mümkün olmadığını bildikleri halde yol haritasını onla belirlediler. Belkide hayırlısı o. Bu kişinin koltuğu böyle bırakması gerekiyor. Bu belki herkese ders olur. Muğla’da bir devrim olacak.   Osman gürünü getireceğiz diye program yaptılar Selimiye’ye, Turunca, Söğüt’e, Taşlıca’ya gelemediler. Bozburun’a giremediler. Gittikleri yol güzergahında tepkileri görüp Fırçalarını yiyip kara dereden defolup gittiler. Şimdide son defa şanslarını bir kere daha deneyecekler”.

15 Yıl Az mı Sanıyorsunuz

“Bana diyorlarki 15 yıl yetmedi mi. İnsan ömründe 15 yıl azmı. Bu benim kendi işim değil ki. Bu bana bir görev olarak verildi. 15 yıl önce aldık nereye getirdik. Son 5 yıl içinde spor eğlence amaçlı her şeyi yapmamıza rağmen marka bir şehir yaptık. Bu iyileşmeye bu medeniyete Marmaris layık. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor artık. Kimse çöplerini sokağa atmıyorsa bu koordineli çalışma ile gelen bir kent kimliğidir. İşte bu gelecekle ilgili endişeyi duyduğum için kimse benim kusuruma bakmasın biz gene Marmaris’i sizlerin desteği ile yönetmeye devam edicez.  Bizlerde idareciyiz. Bizler hizmet etmek zorundayız. Herkesin her isteğine olumlu yanıt verememiş olabiliriz. Bunun için sizin affınıza sığınıyorum.   5 yılın zararını kapatmak için Behçet Saatcı ile yolumuza devam edeceğiz”.

Meclis Üyesi Adaylara İyi Bakın

“Her iki adayın ekibine bakın. Ekiplerde çok enteresan insanlar var. BU KİŞİLERİ ÇOK İYİ İNCELEYİN.  Kim kimin adamı. Kim neyi kullanacak. Kime ne vaatlerde bulundular. Memleketi kim yönetecek. Seçilecek belediye başkanımı yönetecek yoksa etrafındaki yamyamlarmı . 2004 yılında benim meclis üyesi listemde olan adaylar vardı. Bir örnek veriyim.  olan Daha belediyeyi aldıktan bir hafta sonra her meclis üyesine pazardan 10 tezgah vereceksin diyipte dayatma yapan adaylar. Cevabını alıp bu isteği yerine gelmeyenler partiden uzaklaştı. Şimdi bunlar meclis üyesi listesindeler. Meclis listelerini iyi analiz edin”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.