Ali Acar ; Bu seçim benim değil sizin seçiminiz olacak

Ali Acar ; Bu seçim benim değil sizin seçiminiz olacak
31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti (DSP) Marmaris Belediye Başkan Adayı olan Ali Acar Proje ve Meclis Üyesi Aday tanıtım toplantısını Elegance Otelde gerçekleştirildi.

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti (DSP) Marmaris Belediye Başkan Adayı olan Ali Acar Proje ve Meclis Üyesi Aday tanıtım toplantısını Elegance Otelde gerçekleştirildi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da katıldığı tanıtım toplantısına yaklaşık 1300 davetli katıldı. 
Mevcut Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, yerel seçimlere 16 gün kala yeni dönem projeleri ile Belediye Meclis üyesi adayları tanıtım toplantısını Elegance otelde gerçekleştirdi. Yoğun bir tempoda seçim çalışmalarını sürdüren Ali Acar’ın tanıtım toplantısına DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’da katıldı. Elegance Otelde saat 14.00 te başlayan toplantıya gelenleri kapıda karşılayan Ali Acar ve Belediye Meclis Üyeleri seçmenleri ile bol bol sohbet etme imkânı da buldular.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen DSP Belediye Başkan Adayı Ali Acar yaptığı konuşmada il önce seçim sürecini değerlendirdi. Ali Acar yaptığı konuşmada  “Yerel yönetim bir hizmet işidir. Bu hizmet vatandaş için mücadele ve çalışma işidir. 15 yıla baktığımızda Marmaris’i nereden aldık, nereye getirdik. Her yıl bir buçuk 2 milyon misafir ağırladığımız Marmaris’ten bugün övgüyle bahsediliyor. Ortaya koyduğumuz vizyonumuz, cesaretimiz, dik duruşumuz ve tüm bunların yanında namuslu ve dürüst yerel yönetim anlayışımız, seçilmiş ekibimiz ve 800’ün üzerinde personelimizle Marmaris Belediyesi, Türkiye’nin en başarılı Belediye yönetimlerinden biri haline getirmiştir. Ama bu ilerlemede en büyük pay desteklerini her zaman hissettiğimiz Marmaris halkınındır: Bu başarıyı hep beraber gerçekleştirdik” dedi.
Kısır çekişmeler içinde olmayacağız
Seçim sürecinde çekişmeler ile zaman kaybetmek istemediklerini belirten Ali Acar “ Bir seçim süreci yaşıyoruz. İlk defa böyle farklı bir seçim sürecine şahit oluyoruz. İttifaklar var. İttifakların nelerin getirip götüreceğini bizler bile bilmiyoruz. Aday belirleme sürecindeki anlam veremediğimiz tercihlerin yapıldığı bir dönemi geride bıraktık. Her siyasi parti gibi bizde çalışmalarımızı olabildiğince hızlı sürdürüyoruz. Gönül dostlarımız bizimle beraber çalışan arkadaşlarımız her evin kapısını çalıyor. Her seçmene kendimizi ifade eden birer mektup gönderdik. Bunları neden yapıyoruz, gerçeklerin ne olduğunu herkes bilsin diye yapıyoruz. Hepimiz insanız hepimizin hataları olabilir. Kısır çekişmeler içinde olmayacağız. Bunlar seçimi farklı yerlere getirebilir.  Marmaris yaşayanı sağduyu, sahibidir. Haktan ve eşitlikten yanadır. Demokrasi sevdalısı bir yapımız olduğu için bize yapılan haksızlığa karşı dimdik ayaktayız”
 En Başarılı 5 Belediyeden Birisiyiz
“15 yıl öncesinde Marmaris’i nereden aldık, nereye getirdik. Bu vesileyle benden önce Marmaris’te görev yapmış tüm belediye başkanlarına, bir çivi fazladan çakmış herkese minnettarız. Hepsini saygıyla anıyoruz. Dışardan gelen milyonlarca insan bu memleketin temizliğinden bahsediyor. Yoğun yağışlardan sonra gönlümüz rahat, kafamızı yastığa endişelenmeden koyuyoruz. Çok uzakta değil, yakın ilçelerde ne yazık ki can ve mal kayıpları yaşanıyor. Çevre ilçelerde alp yapı sorunu yaşanırken Marmaris’te böyle bir sıkıntı yaşanmıyor. Kim ne derse desin. Marmaris Belediyesi ülkenin en başarılı 5 belediyesi arasında. Bunu ben söylemiyorum. Bunu CHP’nin genel merkezi söylüyor”
Marmarisi yönetecek kişiyi seçeceksiniz
“Marmaris önümüzdeki yerel seçimlerde bu kentin yöneticisi seçecek. Sizlere hizmet edecek olan kişiyi seçecek. Birilerinin yöneteceği kişiyi başkanlık koltuğuna oturtmayacağız. Buna çok dikkat etmenizi istiyorum. Kendi dünya görüşümüze uygun, sosyal demokrat bir parti olan Demokratik Sol Parti’nin şemsiyesi altında yolumuza sizlerin de desteğiyle sürdürüyoruz.
Cumhuriyetcilik sadece CHP ye ait değil.
"Bizler Cumhuriyetçiliğimizi, Atatürkçülüğümüzü, haktan, hukuktan adaletten yana oluşumuzu, 15 yıllık deneyimimizi kimseye bırakmayız. Cumhuriyetçi olmak, Atatürkçü olmak, illa ki CHP’nin mensubu olmak demek değildir. Bu tablonun böyle olmasını biz istemedik. Bugüne kadar geçmişte yapmış olduklarımız ve önümüzdeki süreçteki tehlikeyi gördüğümüz için yolumuza devam etmeye karar verdik. Bu memleketin 15 yıl öncesine dönmesine gönlümüz razı olmaz. O yüzden hep birlikte yolumuza devam edeceğiz.”
Kim ne derse desin biz güçlüyüz
“Bizler seçim sürecinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Siyasette seçim müsabakasında seçmenler adayları tartar. Start verildiğinde adaylar ortaya çıkar. Seçim ofisleri açılır. Projeler tanıtılır. Ve büyük son mitingler yapılır. Gerek seçim ofislerimizin açılışında gerek çalışmalarımızda tanrıma şükürler olsun ilk defa bu kadar sıcak ve yakın temasları görüyorum. Ben sahada STK’larla, çeşitli gruplarla buluşuyorum. Caddede sokakta her vatandaşın elini sıkıyorum. Geride iki miting gibi açılış bıraktık. Ve gördüm ki ilk defa herkesin enerjisi bu kadar yüksek, çok olumlu tepkiler alıyorum. Herkes bizleri gönülden kucaklıyor. Halka olan sevgimiz, saygımız katlanarak artıyor. Kendimizi çok daha güçlü, çok daha mücadeleci hissediyoruz. Kim ne derse desin, hangi algı yaratılmak istenirse istensin. Biz çok güçlüyüz ve bu seçimden çok daha güçlü şekilde çıkabilelim ki, Muğla büyükşehir belediyesine bir meclis üyesi daha fazla gönderelim. Bu seçim benim değil Marmaris haklının bir seçimi olacak”
Vatandaş kararını vermiş
“Biz Bozburunda seçim ofisi açarken CHP’de burada Genel Başkanın katılımı ile miting düzenledi. Muğla’ya 5 yıl kaybettiren Belediye başkanı köylere giremedi. Atanmış milletvekilleri Marmaris’e gelemiyor ne yaptılar Genel başkanı buraya getirip miting yapıyorlar. Kimi zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor. Farklı hesaplarla yaptığınız proje sizi tepe taklak yapabiliyor. Genel başkanın katıldığı bu mitingde bile tablo gösterdi ki bu iş fiyasko ile sonuçlandı.7 yıl önce oradaki AVM yi yıkıp meydan yaptık. Açılışı da genel başkana yaptırdık. O zaman kendisi dedi bu Ali Acar AVM yıkıp meydan yapan tek belediye başkanıdır dedi. Sonra dedi ki seni bu yüzden cezalandırdılar dedi. Biz o kadar inceleme geçirdik. Bir tane usulsüz dosya oluşturamadılar. Âmâ Ali Acarı Genel merkezi cezalandırdı. O gün bizi övgüyle anlatan Genel başkan yıllar sonra gelince o meydanda bize bir övgü bile yapmadı. 5 yıl kötü yönetilen büyük şehri artık kurtaracağız ve yeni projelerle halka hizmet edeceğiz.”  
ÖNCE MARMARİS
DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı “Önce Marmaris” sloganı ile hazırlanan projelerini toplantıya katılan vatandaşlara anlattı. Ali Acar sosyal, turizm, kültürel ve sanatsal, spor ve sağlıklı yaşam, kentsel ve altyapı, çevresel ve son olarak kırsal mahallelere yönelik projeler başlıkları altında hazırlanan 66 projenin sunumunu yaptı. Acar özellikle Armutalan’da Buz pisti, yeni çağdaş barınak, İçmeler’de mesire alanı ve adrenalin park, özel temalı parklar, Selimiye ve Bozburun’da çağdaş yatlimanı düzenlemesi, turizm müzesi, yeni etap bisiklet yolları, kent kütüphanesi, 1919’un 100. Yılında 100 bin adım gibi öne çıkan projelerini vatandaşlarla paylaştı.
 “Kötü gidişe göz yummadılar”
Proje tanıtımının ardından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal sahneye çıkarak kısa bir konuşma yaptı.Aksakal “Marmaris Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi. Türkiye’nin yeni geleceğinde çok etkili bir siyaset yapması adına burda olmaktan Marmarislilerle beraber olmaktan onur duyuyorum. 17 yıl önce bu ülkede oynanmak üzere olan oyuna karşı çıkan Bülent Ecevit’in engel olmasından dolayı parlamento dışında tutulduk. Bu parlamento tek merkezden oluşturdu. Kavga ettiklerine bakmayın bunların hepsi aynı yere hizmet ediyor. Pazarlıları suydu biz siye yardımcı oluruz sizde bize göz yumacaksınızdı. Avanta ve rant peşinde koştular. Halk doydu. Soyulmaktan hırpalanmaktan doydu. Ali Acar gibi bazı arkadaşlarımız bu gidişe göz yummadılar ve DSP çatısı altında hizmet etmeye karar verdiler. Ali Acar gibi Mustafa Sarıgül gibi Celal Doğan gibi arkadaşlarımıza kapımızı açtık. Onlar bizim başımızın tacı. Onlar yeni Türkiye’nin marş motoruna basan arkadaşlarımızdır” dedi.  
Konuşmalar sonrasında yeni dönemde Ali Acar ile beraber çalışacak Belediye Meclis adayları kısa özgeçmişleri okunarak teker teker sahneye davet edildi. Belediye Meclis Üyelerinin tanıtımı sonrasında Belediye Başkan Adayı Ali Acar, eşi Sevgi Acar ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da sahneye davet edilmesiyle, Proje ve Aday tanıtım toplantısı sona erdi.