AKUT’tan 19 Mayıs Videosu

  • Mayıs 18, 2020
  • 0
  • 4863 Görüntüleme

AKUT, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir video hazırladı

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllülerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuduğunun görüldüğü 2 dakika 29 saniyelik video, Derneğin sosyal medya hesapları üzerinden şu sözler eşliğinde paylaşıldı:
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızda her yaştan genç gönüllülerimizle Atamızın Gençliğe Hitabesi’ni okuyoruz. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bayramımız kutlu olsun!”

AKUT Yönetim Kurulu Üyesi ve AKUT Marmaris Ekibinin lideri Tolga Gözüm de, kutlama mesajında Atatürk’ün sözlerine vurgu yaptı, şu ifadeleri kullandı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi, ’Ey yükselen nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yükseltecek sizlersiniz.’ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”

Pandemi Sürecinde De Çalışmalarına Devam Ediyorlar

Öte yandan, Derneğin internet sitesinde de yayınlanan yazılı açıklamayla, AKUT’un pandemi sürecinde de çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi:
AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar görev aldığı 3.466 arama-kurtarma operasyonunda, 27 ekibi ile 2.983 kişi ve 1.452 hayvanın hayatının kurtarılmasında, 398 kişinin cansız bedeninin tahliye edilmesinde hiçbir karşılık beklemeden görev almıştır. İçinde bulunulan Covid-19 döneminde de arama-kurtarma faaliyetlerine durmadan devam etmektedir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bodrum'da Bahar Ralli İle Başladı

“Politika Üstü Bir Kurumuz”

Yıllardır kutsal bir görevi üstlenen, pandemi durumunda bile kendi hayatlarında yaşadıkları zorluklara rağmen, yardıma ihtiyacı olan canlılara yardım etmeye devam eden AKUT Arama Kurtarma Derneği, politika üstü bir kurumdur; çatısı altında politik konular konuşulmaz. Dernek Tüzüğü’nde de belirtildiği gibi AKUT siyasetle uğraşamaz. Bununla ilgili ciddi yaptırımlar mevcuttur.

“Atatürk İlkelerinden Taviz Vermeyiz”

AKUT Arama Kurtarma Derneği, Türk Milleti’nin güvenini kazanmış bir kurum olarak ülkemizde ve dünyada, ihtiyaç duyulan her an “Yardıma Uzanan El” olmak için çalışmalarını aralıksız sürmektedir. Ulusumuzun ve dünyanın AKUT Arama Kurtarma Derneği’ne olan güvenini boşa çıkartmamak adına din ve siyaset üstü tam bağımsız duruşundan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden her ne olursa olsun taviz vermeyecek ve görevine bu doğrultuda devam edecektir.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir