AKUT Bu Sefer Çöp Kurtardı!

AKUT Bu Sefer Çöp Kurtardı!
Akut Bu Sefer Çöp Kurtardı

Tatilciler, Yürüyerek İnemeyeceği Dağlık Alanlara Niye Çöp Fırlatır?

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü durmak bilmeyen temizlik çalışmalarına dağ yollarını da ekleyince AKUT'tan yardım istedi. Personelin inemediği zorlu araziye AKUT özel donanımlı ekipmanlarıyla, arama kurtarma ekibiyle inerek tonlarca çöp topladı. İnsanların inemeyeceği yerlere çöp fırlatması ise ülkece tartışılması gereken bir konu olarak gündeme oturdu.

"DAĞI TAŞI DENİZİ YOLU HERYERİ TEMİZLEYECEĞİZ"

Marmaris Belediyesi bir kez daha farkındalık oluşturmak amacıyla temizlik yaptı. Turunç Otel personeli ve AKUT ile gerçekleştirilen temizlikte sahilden, yol kenarlarından ve Amos yolu üzerindeki manzarası ile görenleri hayran bırakan seyir tepesinden yüzlerce kilo çöp temizlendi.

Çevre temizliği adına farkındalık oluşturmak amacıyla birçok kurumla ortak çalışma yapan Marmaris Belediyesi, bu defa da AKUT ve Turunç Otel personeli ile sahil ve seyir tepesi temizliği gerçekleştirdi. Turunç -- Amos arasındaki yol kenarlarının ve seyir tepesinin temizliğini gerçekleştiren Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekibiyle birlikte Otelin genel müdürü, kısım müdürleri, şefleri ile personeli yaklaşık 50 kişi sahil ve yol kenarında temizlik yaptı. Seyir tepesinin yaklaşık elli metre uçurum olan kısmında AKUT Marmaris ekipleri ip teknikleri kullanarak iniş yaptı ve on metrekare alandan 13 torba çöp çıkarttı. Cam şişe, poşet, atık yiyecek, pet şişe, izmarit, karton, kağıt, peçete gibi birçok atık çıkartan AKUT ekipleri, hava sıcaklığı ve zorlu şartlara rağmen, çalıların arasında ve ağaç dallarındaki çöpleri de büyük bir özveri ile temizledi. 

"BİZ TEMİZLERİZ AMA LÜTFEN SİZ KİRLETMEYİN"

Ekiple birlikte temizlik yapan Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, 'Turunç Oteller Zinciri ile ortak yürütülen temizlik etkinliğinde Mavi Bayraklı planlarımızı ve doğa harikası Turunç'u temiz tutmak adına elimizden geldiğince bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Biz temizlemekten yorulmuyoruz, ancak bazı vatandaşlar çevreyi düşünmeden hareket ediyorlar. Yangına sebep olabilecek sigara izmaritleri maalesef her yerde karşımıza çıkıyor ve bu bizi çok üzüyor.Cennet Marmaris'imizin denizini, plajını, dağını taşını karış karış temizleyeceğiz. 5 günlük Bayram tatilinde 3000 ton çöp temizledik. ''Dünyanın İncisi'' Marmaris'i temiz tutmak bizim görevimiz, temizlemekten gocunmayız ama lütfen çöplerinizi belirlenen alanlarda biriktirin, Marmaris bizim, Marmaris temiz kalsın istiyoruz'' dedi.

DÜNYANIN İNCİSİ MARMARİS, MARMARİS'İN İNCİSİ TURUNÇ 

Mavi Bayraklı 5 yıldızlı otelin Operasyon Müdürü Orhan GÜNAL, farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, “Biz Otelimizi ve çevresini temiz tutmaya çalıştığımız gibi, Turunç için de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Otel yöneticilerimiz, müdürlerimiz ve personelimiz ile birlikte bize destek olan Marmaris Belediyesi Temizlik İşlerine ve AKUT'a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Suzan Hanımın da dediği gibi; Biz elbette temizlemek için elimizden geleni yapıyoruz ama lütfen kirletmeyelim'' diye konuştu.
Temizlik ekibi AKUT ve Otel personelince kamyona yüklenilen çöpler, temizlik ekiplerince çöp depolama alanına götürüldü.