Ak Parti Marmaris Belediyesi’ne El Sallıyor!

  • Mart 8, 2021
  • 0
  • 2858 Görüntüleme
Murat Ersan

New Amsterdam Dizisi Gibi Marmaris Devlet Hastanesi!

Yeni izlemeye başladığım keyifli bir doktor dizisi New Amsterdam. Düzen yıkan, kokuşmuş paragöz doktorları kovup idealist doktorlarla yola devam eden ve yenilerini ekibe katarak kaliteyi dolayısıyla mutluluğu ve birlikteliği arttıran bir direktör/başhekimin etrafında dönüyor dizi. Black List’ten tanıdığımız Ryan Eggol isimli yakışıklı şey “bizim oğlan” rolünde. (adını google’dan baktım!) Temizlik görevlilerine kadar herkesi motive ediyor ve hastanede radikal değişimler yaşanıyor.

***

Geçtiğimiz günlerde, Datça’da yaşayan ve sevgili Mesut Yar’ın kayınpederi olan İhsan abiyi MR’a girmesi için Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürdüm. Bir kaç dakika içinde MR’a girdi(!), nasıl yahu demeden yaramaz bir çocuk bağıra çağıra annesi de peşinde yönetici ofislerinin bölümüne koşarak daldı. Ve o hızla geri kaçtı. İçerden çıkan doktor çocuğun başını okşayarak gir gir korkma dedi ve gitti! “Allah Allah…Böyle sevecen doktor mu kaldı?”dedim!

***

Başhekimi sordum, MR’daki hemşire Acil’de dedi. Kendisiyle neredeyse sıfır tanışıklığım var ama uzaktan izliyorum. Acile kafamı uzattım ve başhekim boynunda çocuklar korkmasın diye ucuna oyuncak takılmış steteskopuyla oturuyordu. Sakin ortamda yakalamıştım; başhekimin boş kalığında Acil Servis’te çalışması “New Amsterdam” dizisini getirmişti aklıma. Bütün gün acil serviste olacakmış, hasta taleplerine karşılık verebilmek için…

***

Beş dakika sonra da beni göbeğimden dolayı tutup götürüp diyetisyenin odasına bıraktı! “30 senede aldığın kiloları 3 ayda yaza kadar verdiremem” diyebilen, gerçekleri yüzüme vuran dürüst genç bir diyetisyen oturuyordu şimdi de karşımda . Allahım çıkar beni bu dizinin içinden dememe kalmadan öğle arası geldiği için spora giden, aşırı modern (kıyafet ve takılardan anladım) civa gibi delikanlı bir doktor içeri girip, benden izin alıp diyetisyene hangi protein desteğini alacağını sordu ve odadan çıktı. Bakın o gün ya ben başka bir ortama ışınlandım ya da benim geldiğimi duyunca bana kurgu yaptı devlet hastanesi! Asıl konu bu olmadığı için kısa kısa yazıyorum size bir de!

***

Ben bu hastaneyi eleştirecektim 2-3 ay evvel ve sevgili Safiye(soyadı bende kalsın bilenler anlasın) “git bir tanış başhekimle, derdini anlat sonra ne yazarsan yaz” demişti. Ki tarzım değildir! Ben o gün hastaneyi kendi gözümle gördüm, çok mutlu ayrıldım ve diyetisyen sevgili Şule hanımın bu hafta hastası olacağım. Polikliniklerde pandemiden dolayı yığılma yoktu ve çok temizdi. Diğer konuları ve serzenişleri de başhekimle paylaşacağım; ne yaptı, nasıl yaptı bilmiyorum ama kendisi de hastanesi de çok değişmiş. Yalakalık asla yapmam, size nasıl aksettirebildim bilemiyorum ama gerçekten bir dizinin içinden fırlayıp çıkmış gibiydim o gün.

Bundan sonra da sizlerin eleştirilerini önce başhekime, devam ettiği taktirde köşeme taşıyacağım. Ancak bu sefer hem başhekim Ahmet bey hem de poliklinik katında çalışan herkes övgüyü hak etti. Marmaris’te benim özel hastanelerde bile görmeye alışık olmadığım bir gündü. Genç ve dinamik hastane çok ama çok keyifliydi. Başarılı kaymakamın etkisi ve ilçe sağlık müdürünün değişimi de göz ardı edilmemeli ama ana kahraman başhekim.

***

“O Hayvanların Günahına Girmeyecektiniz!”

Seçimden hemen sonra, barınakta dönen dolapları anlattığımda beni iki ay oyalayıp, ilaç-mama yolsuzluğu ve ölüm raporlarını gizleyerek, bana göre oradaki suça ortak olan belediyeye istifa edin diyen tek kişi bendim. Yanımda sadece hayvan severler vardı ama yılmadım. Dedim ki bunlar burada rant olduğunu anladılar herhalde, ondan ses çıkarmadılar! Tövbe bundan sonra rant alanlarını yazarsam!

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bodrum'da Bahar Ralli İle Başladı

***

Gerek anketler, gerek sokaktaki vatandaş artık bir çok kişinin benime aynı fikirde olduğunu gösteriyor. Ali Acar’ın ekibi ya da sevdalıları diyelim, ilk başta çöpten sokak temizliğine kadar şişirme eleştiriler yapıyordu. Ama baktılar ki bu adam kendi bacağına ve CHP’ye sıkıyor “bizim uğraşmamıza gerek yok” deyip köşelerine çekildiler.  Ak Parti ise bu ortamdan faydalanıp sessiz sedasız yerinde oturuyor ve hiç bir rantsal dönüşüm ya da seçimlere darbe vuracak yanlış yatırımlara girişmiyor. Kısacası, herkes oturmuş bıyık altından gülerek izliyor!

***

Memed! Şimdi muhalefet uslu uslu otururken, sen barınakta soruşturma açmayıp hayvanları ölümden korumazsan, hayvan ve tütün tüccarlarını barınakta tutarsan hayvanseverlerin oyunu kaybedersin. Esnaf işsizlikten kırılırken dışarıdan yöresel fuarlar getirtip, meydanlarda yabancı esnafı (hangi akla hizmet bilmiyorum) kollarsan Marmaris esnafının oyunu kaybedersin. Sahil boyunca büfeleri Ankaralı CHP’li iş adamlarına ihale edersen Marmarisli iş adamlarının oyunu kaybedersin. Otopark sorunu varken otopark alanına pandemi zamanı (hangi akla hizmet!) Lunapark yaparsan vatandaşın oyunu kaybedersin. Bunun üstüne bir de ilçe başkanın canlı yayına çıkıp yeşil alanı otopark yapacağız diye açıklama yaparsa çevrecilerin oyunu kaybedersin.

Kemik Ali’nin Kahvesini ihale etmeyeceğiz Halk A.Ş.’ye işleteceğiz deyip insanları ihaleden uzak tutarsan ve Ankara’da güçlü olan CHP’li destekçine ihale edersen, CHP Marmaris teşkilatının desteğini iyice(!) kaybedersin. Taşhan’ı ranta peşkeş çekerek tarihi yolu yok edersen geleceğini kaybedersin. Seçim zamanı belediye binasını yaşam ve kültür merkezi yapacağım deyip inşaatından nemalanmak için otel yaparsan onurunu ve şerefini kaybedersin. Seçim sonrası kapını sonuna kadar açıp şov yapıp şimdi kapıyı kitleyip Marmarislileri Malatyalıya mahkum edersen kimliğini kaybedersin.

Seçim zamanı yapı şirketlerini siyasetten uzaklaştıracağım deyip yeni kurulan, içinde kimler olduğu herkes tarafından bilinen yapı firmasının gizli ortağı olursan aklını kaybedersin. Ali Acar Marmarislinin kamu malına dokunmazken, yeşil alanlar açarken sen ufacık yeşil alanları bile yok edip betonlaştırmaya çanak tutup Marmaris’i satarsan ……… (Noktalı yeri de siz değerli Marmaris Life okuyucularına bırakıyorum, alttaki yorum alanına yazınız!) Bunları sakın yapma Memed!

***

Yukarıda yazdıklarım halkın nabzı ha! Ben sadece dile getirebilen tek kişiyim! Üstelik üstüne basa basa Memed’e oy verdiğimi yazdım ve söyledim. Partinin Drone görüntülerinde de seçimden bir gün önce kalemimi bırakıp CHP bayrağını salladığım da var. CHP ilçe teşkilatının hepsi biliyor. Ancak anlam veremedikleri şu, ben neden eleştiri yazıyorum? Söyleyeyim, 1- Beni satın alacak para henüz üretilmedi, 2- rantçılar, hayvanları öldürmeyi sevenler barınakta, hayvanseverler dışarıda, 3- Marmaris’i korumak için 40 yıl uğraş sonra gelsin elin adamı Ankara’ya peşkeş çeksin, 4- Adalet için savaşıyoruz, adaletsiz davrandığın zaman yazarım, 5- Cehalete karşı savaşıyoruz, cahilce davrandığın zaman yazarım, 6- Atatürk’ün ilke ve inklapları için savaşıyoruz, bunları çiğnersen, kötüye kullanırsan ve halkı kandırırsan yazarım 7- Hak, insanların rızkıyla oynarsan, hakkını yersen yazarım, çizerim! 8- GAZETECİYİM!

****

Çok uzadı; Ak Parti neden el salladı bir sonraki yazıya! Zaten yukarıdan anlaşılmıyor mu?

Sağımız solumuz yok! Kimseye minnetimiz yok! Hedefi “Temiz Marmaris” olan herkesle varsa sorunlarımızı bir kenara bırakır aynı kulvarda koşarız…

Ama kimseyle aynı takımda olamayız!

Biz Marmaris’i Yaşatan Dergiyiz, Artık Sürekli Buradayız!

ÇÜNKÜ BİZ SADECE ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ!

Biz MARMARİS LIFE’ız!

Murat Ersan

08/03/2021

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir