Ahmet Hür’den Kahveci Alibey Finedining’te imza günü

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 173 Görüntüleme

Marmarisli avukat ve yazar Ahmet Hür son çıkan kitabı “Babamın Daktilosu Bukalemun” isimli öykü kitabının imza gününü Kahveci Alibey Finedining Restaurant’da düzenledi. İmza gününe Hür’ün okuyucuları ve kitap severler ilği gösterdiler.
2 öykü, 5 araştırma ile Gençler ve çocuklar için Atatürk’ün Nutuk isimli eserini düzenleyen Avukat ve yazar Avukat Hür 9 uncu çalışması olan “Babamın Daktilosu Bukalemun” isimli öykü kitabının imza gününü Kahveci Alibey Finedining Restaurant’da düzenledi. İmza gününe kitapseverler yoğun ilgi gösterdiler.  Avukat yazar Ahmet Hür, uzun süren araştırmaları sonrasında iki çilt olarak kaleme aldığı ve Türkiye’de alanında ilk olan araştırma kitabı ‘Şehir Şehir Milli Mücadele’  isimli eserini de okuyucuları ile paylaştı. Uzunyalı bulunan Kahveci Alibey Finedining’de düzenlenen imza gününe, okurlar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Ahmet Hür’ün okuyucuları yazarın diğer kitaplarından da temin ederek kendisine imzalatma fırsatı yakaladılar.
“Şehir Şehir Milli Mücadele” Türkiye’de ilk
Şehir Şehir Milli Mücadele isimli 2 ciltlik eserinin Türkiye’de araştırma dalında kendi alanında bir ilk eser olduğunu ifade Hür “Şehir Şehir Milli Mücadele isimli kitabımda Ülkemizin kurtuluşu sırasında Milli mücadele dönemindeki şehirleri tek tek inceledim Birinci cilt İstanbul’dan başlıyor, 2’inci cilt ise İzmir’den başlıyor.  Milli mücadele döneminde o şehirlerin demografik yapısını ve orada ki milli mücadele hakkında bilgiler veriyorum. 1905- 1940 tarihleri arasını araştırdım.  Bu eser Türkiye’de yapılan bir ilktir. Bizde hamaset üstüne gidilir. Çünkü herkes kendi şehrini kendi yöresinin herkesin kahraman olduğunu kimsenin hain olmadığını söyler. Ama doğrusu bu değil, biz doğru olan noktaya ulaşmaya çalışıyoruz. Tamamen objektif bir kitaptır. Son kitabım olan ‘Babamın Daktilosu Bukalemun’ ise bir öykü kitabı.  Bu kitapta, gerçek ve kurmaca öyküler var. Okuyucularıma Marmaris’ten de kesitler sunmaya çalıştım. Kitap severlerin keyifle okuyacağına inanıyorum. Üzerinde çalıştığımı bir iki kitap daha var. Önümüzdeki dönemde bunları da yayınlayarak yeni eserleri okuyucularım ile buluşturmak istiyorum” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir