‘Aferin Kızıma’

  • Aralık 16, 2021
  • 0
  • 734 Görüntüleme

Marmaris’te yaşayan 7 kadın sanatçının çalışmalarının sanatseverlerle buluştuğu “Aferin Kızıma” isimli karma serginin üçüncüsü Martı Resort Deluxe Otel’de açıldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ikamet eden Alev Açıl Avanoğlu, Aysun Bahar Yılmaz, Cecile Beal, Dozo Ceramics, Eda Hepdeniz, Göknur Özkul, ve Nilay Ayaydın’ın resim, heykel, mandala, seramik ve taş boyama çalışmalarından oluşan 150 eserin yer aldığı “Aferin Kızıma-3”ün açılışına sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Katılımcılarının piyano resitali eşliğinde gezdiği sergi ilgi ve beğeni topladı. “Aferin Kızıma” sergisinde taş boyama eserleri bulunan Eda Hepdeniz, “Sanatla uğraşan kadınlar olarak, önce kendimizi takdir etmemiz gerektiğini düşündük, benim için bir ilk olan sergimizin adını ‘Aferin Kızıma’ koyduk. Destek veren, ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

19 Aralık’a kadar devam edecek

Ressam Nilay Ayaydın, etkinlikleri hakkında konuşurken, Marmaris’te yaşayan kadın sanatçılarla altı yıl önce “Aferin Kızım” adını verdikleri grubu kurduklarını belirterek, “Bugün üçüncü sergimizle sanatseverlerin karşısına çıkmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ayaydın, serginin 19 Aralık günü akşamına kadar açık kalacağının altını çizerken tüm Marmaris halkını beklediklerini söyledi.

 

  1. aferin kızıma sergisi
    aferin kızıma sergisi
Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir