5 ci yılda 5 ton Hamsi dağıtıldı 

5 ci yılda 5 ton Hamsi dağıtıldı 
 Muğla Karadenizliler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ‘Hamsi Şöleni’nde bu yıl 5 ton hamsi dağıtıldı. 

Muğla Karadenizliler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ‘Hamsi Şöleni’nde bu yıl 5 ton hamsi dağıtıldı. 
Muğla Karadenizliler Derneği tarafından Karadeniz kültür mozaiğinin Ege’ye yansıtılmasını amaçlayan ve bu yıl 5’incisi düzenlenen Hamse Şenliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosya-Kültür alanında düzenlendi. 
Muğla Karadenizliler Derneği, Büyükşehir ve Menteşe Belediyeleri ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 5’inci Hamsi Şölenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şölende 5 ton ızgara ve tavada hazırlanan hamsi, vatandaşlara ekmek arasında ikram edildi. Hamsi ile birlikte Muğla Tarhanası ve helva ikram edildi. 
Sabah erken saatlerde tavalarda pişmeye başlayan hamsiler, şenliğe katılan vatandaşlara ekmek arasında ikram edildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş şenlikte vatandaşlara geleneksel Muğla Tarhanası ikram ettiler. 

5. Hamsi şölenine AK Parti Muğla Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ve Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da katıldı. Belediye Başkan adayları hem stantlardan alış veriş yaptılar hemde vatandaşlara hamsi ikram ettiler. Festivale katılan davetliler geleneksel karadeniz müzikleri eşliğinde bol bol dans ederek keyifli bir gün geçirdiler.